bebeğim kakasını yapamıyor yardım

Başlatan pinar79, 27 Ekim , 2009, 16:28:22

« önceki - sonraki »

azra35

bende kendi yapacak diye bekledim ama dışkı birike birike enfeksiyon oldu çocuk bence şurubu doktoruna sor dene bak yapacak inan seninki gibiydi şimdi 4 5 defa yapıyo rahatladı bigün nasıl olsa bağırsakları gelişecek ve yapacaklar hem şurubu kesince de yapıyo kendi arkadaşım çocuğu bekletip acı çektirme alışkanlık yapacak diye bişey vermezsen mahvolur

Demet_dk

benimkide 2 günde 1 yapıyo hemde fazlasıyla yapıyo
bide çok ağır kokuyo ya  :dontknow:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ferrum verıyosan ondandır demetcım bızımkıde oyle bıde yesılımsı yaoıyor kan damlasının rengını alıyo kakası

pinar79

oğlum 3 buçuk aylık oldu ve çokkk uzun zamandır kakasını yapamıyordu.çok şükür 2 gündür kakasını kendi yapıyor.arada zorlansada bu günleride gördüm ya .

Demet_dk

Alıntı yapılan: eflin - 17 Ocak , 2010, 00:40:55
ferrum verıyosan ondandır demetcım bızımkıde oyle bıde yesılımsı yaoıyor kan damlasının rengını alıyo kakası

evet bide yapış yapış zor temizleniyo  :k06:
ama neden zorlanıyo yaparken bilmiyorum 3 günde yaptığıda oluyo sizdede öylemi

gamzela

benim kızım bu günlerde saat başı yapıyor.ishal oldu sanıyorum.idrar yollarında iltihap vardı antibiyotik kullanıyoruz.sanıyorum o ishal yaptı.ağzına ne koyayrsam koyayım anında alttan çıkıyo.zayıflayacak kızım ne yapmam gerekiyor bilen var mı
gmz

Demet_dk

ishal insanı çok yorar
kimbilir onu ne kadar yoruyodur bi kontrol ettir istersen

gamzela

önümüzdeki pazartesi götüreceğim doktora.antibiyotiği bitince getir deedi doktorumuz.
gmz

tadii

ARKADAŞLAR İSHALDE BOLSIVI TAKVİYESİ YAPILMASI LAZIM.UNUTMAYIN LÜTFEN.BENİM OĞLUŞUM 4.5 AYLIK GORUM.AZ VE KAKA SORUNUMUZ VARDI.OM-X,ZİNCO,ACI ELMA YAĞI,AYAKLARINI SAÇ KURUTMA MAKİNESİ İLE ISITMA,ZEYTİNYAĞI İÇİRME HEPSİNİ DENEDİK.NURSE HARVEY'S DİYE BİR ŞURUP VERDİ DR.GÜNDE 6 KEZ 5 mL İÇİLİYOR.2 AY ÖNCE ÖYLE BAŞLADIK.ŞİMDİ GÜNDE 1 KEZ 5 ML İÇİYORUZ ÇOK ŞÜKÜR.HEM GAZA HEM KAKA YAPAMAMAYA ETKİSİ OLDU.GECELERİ 30CC BİR DEFADA,30 CCDE HER EMZİRME SONRASINDA AZ AZ OLMAK ÜZERE KİMYON ÇAYI YAPIP VERİYORUM.VE HALEN ZEYTİN YAĞINI SABAH AKŞAM YARIM ÇAY KAŞIĞI İÇİRİYORUM.ÇALIŞIYORUM BU YÜZDEN MAMA TAKVİYESİDE VERİYORUZ.DOYMAMAYA BAŞLADI EK BESİNLERE BU HAFTA BAŞLADIM.DEVAM SÜTÜNÜN İÇİNE 2-3 TANE CİCİBEBE KOYUYORUM,TABAKTAKİ BİTER BİTMEZ KAKASINI ÇIKARTIYOR.TAVSİYE EDERİM :D

< ESLAL >

arkadaşlar bugün 3. gün kızım hala kakasını yapmadı 7 güne kadar normalmiş çokta ıkınıyor inş. yapar ve 2 gündür kızımın gazı kokuyor mamadandır die düşündüm önce ama ben mamayı 20 gündür veriyorum  :dontknow: metsil damlaya başladım ondan olabilirmi acaba

ferda

Alıntı yapılan: ezoo - 31 Ocak , 2010, 15:39:12
arkadaşlar bugün 3. gün kızım hala kakasını yapmadı 7 güne kadar normalmiş çokta ıkınıyor inş. yapar ve 2 gündür kızımın gazı kokuyor mamadandır die düşündüm önce ama ben mamayı 20 gündür veriyorum  :dontknow: metsil damlaya başladım ondan olabilirmi acaba
rezene veriyoırsan ondan olabilir bence

MELODI

Alıntı yapılan: ezoo - 31 Ocak , 2010, 15:39:12
7 güne kadar normalmi ?  :-ooo cocuk mahvolur bir haftada benim bebis 3 gün kakasini yapamadida fitil verdilerdi ezocum sana daha öncede yazmistim denedinmi bilmiyorum süt sekeri cok faydali cidden hemde hicbir yan etkisi yok o suruplar falan sanirim bir defa kullanabiliyorsun süt sekerini dene derim ben 2 aydir her süt ictiginde veriyorum hicbir yan etkisini görmedim ;)

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bencede ezo 7 gun cok fzla benım kzıım bı gun yapmazsa ıkıncı gun yapıyo hemde acısını cıkartarak :laughing7:bencedde baska bıseler dene derım ben ıstersen makkattan uyar belkı ıse yarar :dontknow:

βαlκιz

evet 7 gün nasıl dayancak çocuk  :-\
ezo zeytin yagı içir çay kaşıgıyla hemen yapar..
metsilden kokuyo olabilir kakası yada kullandınız başka bi ilaç varsa ondan olabilir .. ::) geçmiş olsun
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

< ESLAL >

akşam yaptı yavrum kakasını 2 günde bi yapıyodu bu defa 3 gün oldu yavrum ıkındı dinlendi yaptı 3 tane bez gitti  :k06: zeytinyağ içiriyorum gülşahcım doktorada söyledim çok ıkınıyor hergün kakasını yapmıyor die bu çok normal her bebekte olabilir kakasını yapmayı öğreniyor dedi  :dontknow: makattanda uyarıyorım çok ıkındığı zaman ama yine yapmıyor kendi yapıyor sonra zorla filan karnına masaj yapıyorum sıcak havlu koyuyorum herşeyi yapıyorum ama bunları yaptığımda hemen yapmıyor kakasıda normal katı değil  :-\  süt şekeri nerde satılıyor tr de varmı bilmiyorum tatlım bi sonraki kontrolde doktorumuza danışıcam  bunu çünkü burda kimsede duymadım kullanan