Kaç Saatte Yoksa Her Ağladığındamı

Başlatan Organik_Seker, 04 Kasım , 2007, 19:38:46

« önceki - sonraki »

Organik_Seker

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 04 Kasım , 2007, 20:41:03
dilekcimm rahat ol,

bizimde oyleydi emer emer kusardi ama emin ol kusan cocuk daha cabuk gelisiyor bana dediklerinde inanmiyordum ama gercekten oyle ayrica benimki 5. ayinin icinde ama ona ragmen kusmalarimiz devam ediyor. bebek reflusu dedi dr. ama bizimki normal bir kusma degil fiskirtarak kusuyor ilk zamanlar  cok kotu oluyordum ama zaman icerisinde alisiliyor ve kusmadigi zaman bir seymi oldu diye dusunmeye baliyorsun :toothy10:

emzirme konusnda ise  bana hastanede  ilk hafta 3 saate  bir dedi dr.lar nedeni ise bebek oldugu icin  bilincsizce doyma  hissine sahip olmamasi o yuzden fazla emme durumunda bebegi rahatsiz edecegini dusunuyorlar onlarin sana nasil yap dedilerse sasma bence emin ol onlar biliyorlar bu isi :))

gaz icinde kesinlikle oncelikle kendine dikkat etmen  gerek sen usutursen  sutunde gaz olur  bu bebek icinde gecerli usurse gaz yapar vucudu. herkes sogan ye sut yapar  diyor ama sakin kimseye kulak  kabartma  sogan sarimsak karnibahar vs. bunlar feci gaz ureten seyler mumkun oldugunca tuketmemeye ozen goster eger gaz sikintisi oldugunu dusunursen   kucuk bir havluyu mikro dalgaya koy 25 saniye isit ve bebegin karin bolgesine koy ayaklarini  sicak tutmayi unutma ...

seni ve eren bebegi opuyorum sanirim  diger sayfandan kutlamistim ama buradanda  tebrik ederim allah anali babali buyutsunn eren bebegin resimlerini en kisa surede bekliyorum.... :opucuk: :opucuk: :flowers: :flowers:

Çok teşekkür ederim sizinkileri de tmm resimleri eklicem hoşcakal  :opucuk:

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

Halesevde

Merhaba arkadaşlar sizin bebekler artık büyüdüğüne göre tecrübelisiniz, benim küçük kızım bugün 2 ayını bitirdi, genelde memenin tekini emiyor, diğerini emmiyor 1 saat sonra tekrar acıkıyor, beslenme işini onun acıkmasına göre mi yapmalıyım yoksa 2 saatte bir emzirerek bir programmı yapmalıyım? Yoksa henüz erken mi?

nihalim

merhaba halesevde benım kzım 6.5 aylık ben her ıstedıgınde verıyordum saatle vermek bence dogru degıl her ıstedıgınde ver ne sakıncası varkı bence emzırmek dunyanın en guzel duygusu kızım emerken ona daha yakın oldugumu ve onunda aynı sekılde bana yaklastıgını hıssederdım bu muhtesem duygudan kendımı neden mahrum edeyımkı sımdı bıle her ıstedıgınde verıyorum aman ıkı saat olduydu olmadıydı hıc bakmıyorum bıle bence sende rahat ol o zaten kendı kendıne duzene gırecektır...hatta bana dıyolardıkı herkese oldugu gıbı acaba doymadımı ben dıyordumkı hayır o doyuyor benım sutum yetıoyor o sadce emmek ısıtyor ben buna kendımı ınandırdım ve cok sukur bugune geldık sende rahat ol canım....

Halesevde

Alıntı yapılan: nihalim - 18 Mayıs , 2008, 16:45:32
merhaba halesevde benım kzım 6.5 aylık ben her ıstedıgınde verıyordum saatle vermek bence dogru degıl her ıstedıgınde ver ne sakıncası varkı bence emzırmek dunyanın en guzel duygusu kızım emerken ona daha yakın oldugumu ve onunda aynı sekılde bana yaklastıgını hıssederdım bu muhtesem duygudan kendımı neden mahrum edeyımkı sımdı bıle her ıstedıgınde verıyorum aman ıkı saat olduydu olmadıydı hıc bakmıyorum bıle bence sende rahat ol o zaten kendı kendıne duzene gırecektır...hatta bana dıyolardıkı herkese oldugu gıbı acaba doymadımı ben dıyordumkı hayır o doyuyor benım sutum yetıoyor o sadce emmek ısıtyor ben buna kendımı ınandırdım ve cok sukur bugune geldık sende rahat ol canım....

Haklısın canım bende severek emziriyorum, fakat sık emzirdiğim için dışarıda olduğumuzda sorun yaşıyoruz, emmek istiyor ağlıyor, uygun ortam olmuyor sorun oluyor biraz, yoksa o emerken gözlerimin içine bakıp tebessüm etmesi dünyalara bedel bir duygu, büyük kızımıda 20 ay emzirmiştim, inşallah buda uzun zaman emer, başka bebek düşünmediğime göre tadını çıkarmam lazım...