Rabbim dualarımı kabul eder inşallah ve artık bebişimi kucagımı alırım..

Başlatan ๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑, 31 Ekim , 2007, 12:32:42

« önceki - sonraki »

anne olmak isteyenler okusun

bebiş
41 (67.2%)
anne
20 (32.8%)

Toplam Oy Verenler: 58

pringles

bunaltma artık tatlım kendini :opucuk: iyi geceler canım,Allah rahatlık versin :wave:

efsane

tulinim canim benim bitanem ya simdi okudum kahroldum kendimi suclu gubi hiddesiyorum :BangHead: :BangHead: keske ruyami anlatmasaydim diom inana cok agladim cok uzuldum yapma boyle ne desitin sen bana msnde hatirla onu yeter uzuldugun rabbim tez zamnda saglikli hayirli evlat nasip etsin canim zamani var dememmki ya dusun benim annem 6 kere dogum yapmis ve dogumdan sonra olmus hepsi... benim annaeme doktorlar bidaha cocugun olmaz olsada yasmaz o neler nelre demisler ama annem hic pes etmemis anlatio bana bazen dioki eger umudumu yitirip doktorlari dinleseydim sende olurdun dio annaem okadar iannnmiski bigun cocugu olcana hep soyler sen benim gini inatcisin der israral yasma tutundun der sonra ben dogdum ki benide olu bekleioramis yani yani mevlam herseyin hayirlisini zamani gelince verior canim ama pes etmek yok yilmak yok iananicaksin INANMAK BASARMAKTIR annem hep bole der ve  gercek dusun anneme senin cocugun olmaz olsda yasamz diyenlere inat ben dunyaya geldim ve benden sonra bitane daha oldu ama annem gene denedi busefrde erkek kardesim dogdu cok sukur ikimizde cok saglikliyiz yani mevlam OL dedimi olur uzme kendini melegim vallahi hep duamdasin canim benimmmmmm :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

TURKUAZ

Tülin canım arkadaşım,bitanem
nekadar çok benziyoruz canım birbirimize,günlük tutuyorum buyaşta ve çok benziyor canım yazdıkların yazdıklarıma,yaşadığımız duygular ve anlatma biçimimiz aynı,seni çooooooook iyi anlıyorum çünkü aynısını yaşıyorum.Canım yazacaklarım belki canını daha çok sıkacak ama ben çözümü böyle buldum.İnan sadece belki seninde acını dindirir diye paylaşıyorum:

Artık umut etmeyi ve her ay beklemeyi bıraktım,gördüğüm ve ailemin benim çin gördüğü rüyalarla sürekl bebeğimi beklemektende vazgeçtim.Çeşit çeşit otlar içip sonuçta bu sefer olacak pozitif düşünüorum diyerek kendimi aldatmaktan da vazgeçtim.Türlü türlü doktorlar bularak derdime bu sefer bu derman olacak deyip yeniden ümitlenmeleride bıraktım.
Bildiğim tüm duaları edip işte şimdi kesin olacak deyip kendime hamileymişim gibi davranmayı da bıraktım ve artık kabul ediyorum,benim çocuğum olmayacak ve büyük ihtimalle o hep melek olarak kalacak.Ömrümün tam 60 ayı onu beklemekle geçti ve ben anormalleşmeye başladım,olmayacak bir amacın peşinde koşmak bitirdi beni,ve ben çareyi yenilgiyi kabullenerek buldum,son kez tedaviye başlıyacağım ama bu sefer yenilgiyi baştan kabul ettim.Umutlanıp umutlanıp aynı çıkmaz kuyuya düşmenin ne demek olduğunu yaşamayan bilemez,bu eziyeti yapma kendine ve bugününün tadını çıkar.
  Çocuğu olanlar dünyanın en mutlu insanımı sanki,bide şöyle bi durum var tüm mutluluğumuzu ona endeksleyip,hayal ettiğimiz gibi mutluluk da getirmeyebilir bebek,o nedenle Allah hakkımızda hayırlısını versin canım,inan bunları en yakınımdakilere bile söylemiyorum seni çok seviyorum ve bu acıyı artık çekmeni istemiyorum,hayata bir kez geliyoruz bu hediyenin tadını çıkaralım boşver elimizde olmayanları,Allah a emanet ol canım kucaklıyorum seni kocaman

efsane

canim ya ne guzel yazmisn ya cok duygulandim rabbim hakkimizda hayiorlisini nasip etsin inseallah :amin: :amin: :amin: :amin:

betüs26

tülin selam canım belki bir yerlerde okumuşsundur yazımı belki hatırlamazsın  belki hatırlarsın önemli değil bebek hasreti çekmek çok başka biliyorum ama rabbim hepimize farklı farklı acılar veriyor bunlar sınav ve bir gün yüzümüzü güldüreceğine inanıyorum ben senin yazılarını okuyorum hep çok güzel bilgilendiyorsun çoğu kişiyi ama seni çok ümitsiz görmek beni üzüyor tülin canım dedim ya okumuşsundur diye her yeni konuştuğum kişiye hikayemi yazınca diğer arkadaşları sıkmak istemiyorum ama yaşadıklarımı anlatıcam bilenler okumasın arkadaşlar sıkılmayın ben 3 kez hamile kaldım birincisi evlendikten hemen sonra düşükle sonuçlandı 2 aylıkken sonra eşim askere gitti geldi kısa dönemdi bebek düşünüyorduk ve korunmayı bıraktıktan sonra ikinci ayı hamileydim çok korkuyordum tabi  bebeğim 26 haftalık oldu  ayrıntılı ultrasona girdim sürekli gittiğim doktorum hariç onun olmadığı zaman prf a gidiyoruz hiç bir şey esirgemiyoruz eşim üstüme titriyor her şey normal ayrıntılıda çok sağlıklı çıktı fotografını aldık 4 boyutludan işte ismini bulduk ÇAĞAN olucak kıyafetler battaniye biberon emzik kulaklı kulaklı şapkalar eşim çok sevior şapkaları oda takımlarını araştırıyor oda rengini düşünüyoruz nasıl mutluyuz gözlerime baksan anlarsın mutluluğumu bir gün bebişimin hareketlerini hissetmedim ama dedim yok ben anlamıyorum heralde iki gün oldu içim nasıl tuhaf  oluyor çünkü çok hareketliydi içimi gıcıklardı tekme atarken ve üçüncü gün birşeylerin yoılunda gitmediğini anlamaya başladım ama hafta sonuydu ertesi gün deli danalar gibiyim doktoruma ulaşamıyorum sekreter tanıdığım ama tatile gitmiş yerine gelen kadın yardımcı olmuyor telefon  numarasını vermiyor allahtan sekreterini aradım tatlde ya durumu anlattım verdi tel. i  gelinceye kadar başka hastaneye falan gittik NST ye girdim biliyordum yoktu hareketleri sonra doktora gittik aldı bizi içeriye suratı berbattı elimden tuttu kalbi durmuş dedi suyun azalmış dedi dedi bişeyler ama  ONU KAYBETTİM bir an için o acı anlatılmaz ama eşime baktım hüngür hüngür ağlıyor yeğenim vardı o desen öyle ama eşimin ağlaması beni iyice maf etti oğlumuza çok alışmıştık onunla uyumaya hatta uyuyamamaya evlat acısı dedim çok ağır bir acı allah kimseye yaşatmasın mecburen normal yolla doğurmaya doktorum ikna etti zorda olsa çok kötü bir ağrıydı 14 saat sunni sancı sonra ölü doğum o acıdan sonra bebeğinin sesi yok düşünsene doğum korkusumu yosa bebeğin acısımı duygularım karma karışık anlatılmaz inan sonrası dahada kötü bebeği bir battaniyeye sarıp aniden kucağına vrmişler ordan tıp fakültesine götürmüş otopsi için sonra pataloji yapıldı 1 hafta sonra bebeğimizden kalanları alıp gömdü eşim babam ve kardeşi eşim kendine gelemedi kaç ay ben desen öyle ama ben görmedim fotoğrafıyla biçimlendiriyorum bir gün rüyamda gördüm oyun oynuyorduk gülüyorduk gerçek gibiydi uyanınca hiç bitmeseydi dedim allah rüyamda buluşturdu oğlumla sonra hep dua ettim brdaha göriyim diye ama görmedim bunları çağanı 26 ağustosta 2008 de kaybettik 2009 şubatta yani 4 ay sonra yine hamileyim  boş kese çıktı kolay hamile kalıyorum evet ama tülincim bazen oda çözüm değil yani diyeceğim arkadaşım kimisi yeterki hamile kalıyım der kimisi yeterki kızım olsun kimisi oğlum olsun  kimisi bebeğim yaşasın yani bin bir türlü dert var beterinden saklasın rabbim ama ümidini kesme lütfen ben ah şu 6 ay geçsinde tekrar deniyelim diye bekliyorum herkezin beklediği bir şeyler var inandığı için sen baştan pes ediyorsun olmıycanı biliyorum ama diye yazmışsın inansan çok daha farklı böyle yaparsan bu moralle zor bırak oluruna ama ümitsiz olma çok duydum olmuyor deyipte olanları doktorunu iyi seç pes etme güçlü ol eşinle sen çok yakışıyosunuz ve bence senin eşinde  sana çok düşkün görünüyo şükretmemiz için bir çok sebep var birbirinizi sevdiğiniz çok belli resimlerinizden canım bak lütfen bugünden itibaren şu umutsuzluğa sooooooooooooooooon :icon_thumright:

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

Dilegim canım benim ne güzel yazmışsın ama aglattın beni canım ya  :crybaby2:

betüş çok sagol bitanem senin yaşadıkların bana çok büyük bir ders hakketen rabbim sanada
banada inş meleklerimizi gönderir en yakın zaman da ben vazgeçmiş degilim betüşcüm sadece
yoruldum çok ve ellerim hep boş kaldı her daim o yüzden benım sitemlerim
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

betüs26

biliyorum  biliyorum o duyguları bak benim ki bi başka acı seninki başak sabah çağla şikelle alişanın sabah programında seren serengilin dyrumuyla ilgili bir şeyler vardı onunki ise daha başka onun doğmuş sonra ölmüş yüzünü görünce daha acıdır bende onun konuşmalarını dinleyince zor tuttum kendimi annem ve babam vardı yanımda olmasaydılar çok kötü olurdum bende onun vurunduğu kan sulandırıcı iğneden başlamıştım bu boş kese olayında vede bundan sonra allah nasip ederde yine hamile kalırsam yine başlıycaz hemde adetimin geciktiği ikinci gün geç kalmadan oluşumunda o iğneye başlamak gerekiyomuş göbekten vuruluyor ama hiç acımıyo çok ince ucu zaten allahım bebişlerimizi alalım kucağımızada tek sağlıklı sıhhatli katlanıyo insan ben iğneden çok korkmama rağmen kendi kendime yaptım anne rahmine düşdüğü andan itibaren  onun için her şeyi yapıyosun allah bizlerede sana bana diğer isteyen tüm arkaşlarımıza tattırsın inşallah annelik duygusunu :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:seni çoooooook öpüyorum bir gün inşallah müjdeli haberler veririz birbirimize :amin: :amin: :amin:

TURKUAZ

betüs çok üzüldüm canım,çok haklısın herkesin türlü türlü bu hayattaki sınavı Rabbim hepimizi güldürsün ve ona şükredenlerden etsin.
   Tülin canım,senin sayende ben de içimi döküyorum,en kıymetlisi de beni anlayan bi arkadaşa,Birbirimizin duygularıyla ağlayabiliyoruz ne güzel bunu paylaşabilmek,mutlu sonu beklerken mutlu olmayı unutmayalım canım,bazen bende çok bunalıyorum içimdeki kötü ses beni bunaltıyo ,onu susturunca mutlu oluyorum,bu savaşı bu şekilde kazanacağız canım,her zanman dualarımdasın

melek_pelin

Alıntı yapılan: betüs26 - 21 Nisan , 2009, 17:20:37
biliyorum  biliyorum o duyguları bak benim ki bi başka acı seninki başak sabah çağla şikelle alişanın sabah programında seren serengilin dyrumuyla ilgili bir şeyler vardı onunki ise daha başka onun doğmuş sonra ölmüş yüzünü görünce daha acıdır bende onun konuşmalarını dinleyince zor tuttum kendimi annem ve babam vardı yanımda olmasaydılar çok kötü olurdum bende onun vurunduğu kan sulandırıcı iğneden başlamıştım bu boş kese olayında vede bundan sonra allah nasip ederde yine hamile kalırsam yine başlıycaz hemde adetimin geciktiği ikinci gün geç kalmadan oluşumunda o iğneye başlamak gerekiyomuş göbekten vuruluyor ama hiç acımıyo çok ince ucu zaten allahım bebişlerimizi alalım kucağımızada tek sağlıklı sıhhatli katlanıyo insan ben iğneden çok korkmama rağmen kendi kendime yaptım anne rahmine düşdüğü andan itibaren  onun için her şeyi yapıyosun allah bizlerede sana bana diğer isteyen tüm arkaşlarımıza tattırsın inşallah annelik duygusunu :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:seni çoooooook öpüyorum bir gün inşallah müjdeli haberler veririz birbirimize :amin: :amin: :amin:

amin canım ya ben de izledim o programı ağla ağla mahfoldum, en iyisi izlememek çok etkiliyor çünkü biz çok duygusalız bu konuda inşallah en kısa zamanda biz de sağlıklı bebekler dünyaya getircez umudumuzu kaybetmeyelim  :amin: :amin:

zehraab

Tülin canım, kendini çok yıpratıyosun bu can sana her zaman lazım. Senden daha büyük acı yaşayan insanları düşün lütfen.Vardır her şeyin bir zamanı. Belkide hiç ummadığın bir zamanda hamile kalacaksın.insanın en çok istediği şeyler hiç ummadığı zamanlarda olurmuş.Hiç bir zaman hiç bir şey için tamam diyemeyiz canım.Bugün hamile olupta bebeğini kucağına almayı hayal edipte doğumda ya da anne karnında yitirilen bebeklerde var.Ya da hamile kalamazsın denilipte hiç umulmayan zamanlarda hamile olanlar ve bebeklerini kucaklarını alanlarda var.Bu yüzden hayatı akışına bırakmak her zaman en doğrusu.Çünkü biz ne yaparsak yapalım her şey olacağına varıyor.Ben bebeğimi doğduktan 4 saat sonra kaybettim canım, yaşadığım acıları tarif edemem, yüreğimin yangınını tarif edemem.Ama ben ve eşim birbirimize sıkıca sarıldık ve eşim bana çok fazla destek oluyor.Bende bunun için şükrediyorum.Ya eşim böyle olmasaydı ve ailem her zaman bana destek olmasaydı ne yapardım acaba? Sizde eşinle birbirinize destek olun, inan böyle hayat daha yaşanılası oluyor.Evet anlamını yitirebilir bazen ama yaşamak yinede çok güzel.Umut etmek çok güzel umudunu hiçbir zaman kaybetme.Başka şeylere odaklan, biraz uzaklaş bebek konusundan.Eşinle bir arada olmanın tadını çıkar, giden günler bir daha geri gelmiyor maalesef.Yaşadığın anların tadını çıkar bir an sonra ne olacağı hiçbir zaman belli olmuyor.Herşey çok yolundayken birden darmaduman olabiliyor hayat.Ya da her anlamda dibe vurmuşken, birden bir ışık yanabiliyor.Hayatın içindeki kısa mutlulukları yakalamaya bak canım dertler sorunlar her zaman var.
Yaşamının ve gençliğinin tadını çıkar sadece.
hüzün olgunlaştırır............. kaybetmek sabrı öğretir...................

ayten

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

Sagolun kızlar tşk ederim hepinize bugün yine ANNELER GÜNÜ ve ben hüzün doluyum çünkü hala anne olamadım ve üstüne üstün o kadar çok olaylar geçtiki başımdan çok kötü duruma geldim neyse bahsetmek istemıyorum sadece unutmak istiyorum inş nasipse seneye anne olurum rabbim izin verirse inş

betüs26

canııım üzülme lütfen bende hep dua ettim bu gün o şekilde ve çok kişiyi aradım arkadaşlarımıda dahi hepsi dualar edip güzel güzel kelimelerle moral verdiler hepsinden allah razı olsun hatta çoğu sende anne adayısun seninde kutlu olsun dedi nasıl duygulandım mezarlığa gitmek istedim oğluma ama çok uzak bi yerde bide hala hiç gitmedim gidemiyorumda hazır değilim paylaşmak istersen özelde yaz bitanem yeterki üzülme

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

Uzun süren bir aradan sonra tekrar merhaba yaklaşık olarak 1 yıldır bu siteye girmiyodum ama bugun içimden girmek herkese bir umut olmak sabrımın sonunda melegimin bana geldıgını göstermek için geldım siz siz olun hiçbir zaman vazgeçmeyın yılmayın çünkü onun geleceği bir gün var ben şuanda 5 aylık hamıleyım ve kendılıgınden kaldım bir oğlum olcak rabbım nasip ederse