DOMUZ GRİBİ AŞISI..

Başlatan sarisinn, 20 Ekim , 2009, 12:44:53

« önceki - sonraki »

Balböceği

cnm kus giribi kene domuz gribi nolcak yavas yavas insanlar aziyor olumler cogaliyor kiyamaetin kucuk alametleriii

remoş

önceleri tek başımaydım endişelenmiyordum.nolcak en fazla ölürüm diye.ama anne olmak insanın yüreğini hep yarım bırakıyor.şimdi ben ölürsem bebeğim ne olur,ya da aman ona bulaşmasın naparım ben canımın içi :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: valla çook endişeliyim bu konuda.allahım korusun.

мiŁenα.

bence bunlar komplo turkıyeye :violent1:samımı soluyorum :k06:siyasetci kesılırmısım daha :ehi: :ehi:

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

sekerimmm hamileler dikkatli olasi lazimmis allahim onlari korusun dikkat edinnn
ya nezle insanlari gorusurz hep grip oldum derler aslinda yanlis biliyorlar
normalde burnu akan insan nezle dir
grip olanlarsaa atesli olmak halsizlikkk bu tur seyler griptir bulmacalarda hep cikarrr bi tur atesli hastalik die:gripp

βαlκιz

evet ya illere yollanmış aşılarr ama hamilelere başka bi aşı yapılcakmışş yan etkisi az olan bi aşı gelcekmiş hamileleler içinn
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

vurulmam ben ya caganıma bırsey olursa ...

ewden cıkmıyorum kımseyı opmuyorum

kalabalık ortama gırmıyorum

allahım korusunn

sarisinn

bende vurulmyacm.allaha emanet valla.

perçem

:director:asla vurulmam bunların hepsi oyundur arkadaşlar önce kuş gribi ardındanda bu  :dontknow:
meleğim gelde hasretimi bitir

βαlκιz

ya salgını yayıyolar türküyeye sonrada aşı aldırıyolar bende olmam kuş gribii kene şimdide buuuu gerçektennn noluyoo yaaa  :cildir: :cildir: :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

ilkay

kesinlikle inanmıyorum bu tür tuzaklara böyle bir hastalıkta yok türkiyede sadece bizim gibi inanan insanları kobay olarak kullanıyorlAR yanılmıyorsam arjantinde 500 yakın kişi öldü domuz gribinden yazın neden onlara bir aşı yapılmadı da daha hastalık yokken bize yapılıyo bizim gibi saf türkler hemen kanıp kendilerini onlara kobay oluyolar neden amarika yada diger ülkeler yaptırmıyoda biz yaptırııyoruz diyoki bakan bizim bütcemiz iyi aldık aşıyı niye biz amerikadandamı zenginiz açın gözünüzü ve kobay olmayın bu tür aşılar her zaman sakat iş geçenlerde bütün 18ile 35 yaş arası  bayanlara kızamıkcık aşısı yapıldı ve kiseye 3 ay korunacaklarını sölemedir şimdi kaç tane arkadaş bebeklerini aldırmak zorunda kaldılar bebekler kesinlikle sakat oluyo yoksa bunlar türklerin neslini yok etmeyemi çalışıyoalr acaba diye düşünmeye başladım artık biraz uzun oldu ama konuşmadanda yapamıyorum

мiŁenα.

aynen ole canım turklerı bıırmek bunalrın amacı

Balböceği

Sağlık Bakanlığı, valiliklere gönderdiği genelgeyle, domuz gribi konusunda vatandaşların merak ettiği sorulara açıklık getirdi.

İşte o vatandaşların merak ettiği sorulara yanıtlar;

DOMUZ GRİBİ BELİRTİLERİ:

-Yüksek ateş,
-Baş ağrısı,
-Boğaz ağrısı,
-Öksürük,
-Genel vücut ağrısı,
-Halsizlik, bitkinlik, üşüme şeklinde...

Bazı domuz gribi vakalarında kusma ve ishalin, ağır vakalarda pnömoni, solunum yetmezliği ve bazen de ölümün görülebildiğine vurgu yapıldı.

VİRÜS NASIL BULAŞIYOR?

İnsanlar bu gribi hastalığa yakalanan domuzlardan aldı... Şu andaki salgın ise insandan insana bulaşma şeklinde görülüyor.

*İnsandan insana bulaşmasında, yakın temas, hastalığı taşıyanlarla aynı ortamı paylaşmak önemli rol oynuyor.

DOMUZ ETİ GÜVENLİ Mİ?

Domuz gribinin, usulüne uygun hazırlanan domuz eti veya diğer domuz ürünlerinin yenmesiyle bulaştığına ilişkin bulgunun olmadığı ve virüsün, 70 derece ısıtılınca öldüğü bildirildi.

VİRÜSTEN KORUNMA YOLLARI

Genel olarak kişisel temizlik önlemlerinin alınması, kalabalık ve havasız ortamlardan mümkün olduğunca kaçınılması, zorunlu haller dışında salgının yaşandığı bölgelere olan seyahatlerin ertelenmesi gerektiği bildirildi.

EN ETKİLİ ÖNLEM: EL YIKAMA

En etkili önlem sık sık "ellerin yıkanması..." Bunun dışında ,  öksürürken ya da hapşırırken ağız ve burnun tek kullanımlık mendil ile kapatılması ve mendilin atılması, elin sabunlanması önemli.
Hasta kişilerle temastan mümkün olduğunca kaçınılması gerekiyor. Bol sıvı tüketmek ve iyi beslenmekte hastalığa yakalanmama açısından önemli.

bende yapiyorum artik ellerimi yikiyorumm fazla ortama girmiyomm :basardim: :basardim:

sarisinn

Balböceği

Alıntı yapılan: sarışınn - 03 Kasım , 2009, 02:00:00
allaha emanet valla
valla bi yek kendini dusunmiyonki annei babani akrabalrini kardesini esini dostunu allah korusun

мiŁenα.

aynen canım allaha emanetız

uzuldum 38 haftalık hamıel yogun bakımda domuz grıbınden korkuyorum