27 Nisan , 2024, 22:35:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Hamileler ve Hamile Kalmak İsteyenler Listesi

Başlatan arzuersahin, 26 Ekim , 2007, 11:56:07

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: seda@2009 - 16 Haziran , 2015, 15:03:42
Alıntı yapılan: ยรlคภ๓คz göภlüm - 16 Haziran , 2015, 12:02:04
Alıntı yapılan: elfo - 16 Haziran , 2015, 11:38:53
O duygulari cok iyi bilirim. Her ay belirti aramalar stresler negatif testler bol gozyasi ... bol bol dua et Rabbim dualari geri cevirmez. Bir de sifasini gormus biri olarak civanpercemi tavsiye ediyorum.  Hergunolmasa da iki gune bir cay gibi sicak suda demle ic. Kendi kiz kardesimden de biliyorum surekli adetleri geciken birisiyken Allahin izniylr civanpercemi sifa oldu. Simdi adetleri saat gibi maşallah
off değil mi canım bebişlere kavuşuncaya kadar  neler yaşadık. ben  civanperçemi içemiyordum tadını hiç sevmiyordum. onun yerine civanperçemi ekstratı kullanmıştım ve kullandığım ay da hamile kalmıştım

CANIM YA BU CİVANPERÇEMİ EKSTRATI NASIL KULLANIYODUN VE FİYATI NE KADARDI ACABA

canım iki yıl önce kullandım fiyatını hatırlamıyorum ama ucuzdu diye hatırlıyorum. üzerinde günde kaç damla kullanacağın yazıyor. adetin birinci günü kullanmaya başladım ondört gün kadar kullandım.

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: herseytrendy - 17 Haziran , 2015, 16:09:08
Bu ayda olmadı :(
üzülmek yok inşallah en kısa zamanda olur. bizim eski konularımızı okusan benim gibi birçok bayan olmuyor diye çok üzüldük ama vakti gelince bebeklerimize kavuştuk. hatta kimisi ilk bebek için o kadar tedavi görüp beklerken ikinciler süpriz olarak geldi. inşallah sen de en kısa zamanda anne olursun

herseytrendy

Bugün hastaneye gittim hormon testi yaptırdım kadınlık hormonunun düşük olduğunu söyledi.

yağmurbulutu

merhaba ben de aranıza yeni katıldım 1 yıldır ben de istiyorum sorun çıkmadı tek tüplerime bakılmadı işte geçen ay klomene başladım olmadı bu ay devam midemi çok kötü etti klomen hayırlısı diyorum artık

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: yağmurbulutu - 20 Haziran , 2015, 13:31:29
merhaba ben de aranıza yeni katıldım 1 yıldır ben de istiyorum sorun çıkmadı tek tüplerime bakılmadı işte geçen ay klomene başladım olmadı bu ay devam midemi çok kötü etti klomen hayırlısı diyorum artık
hoşgeldin aramıza. inşallah en kısa zamanda bebeğin gelir

seda@2009

Alıntı yapılan: herseytrendy - 17 Haziran , 2015, 16:09:08
Bu ayda olmadı :(

CANIM OLSUN BAK BENİMDE OLMADI BU AY..İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ AYA BAKALIM.STRES YAPMA ÜZÜLME ZAMANI VARDIR ELBET..HAMİLE KALDIĞINDA BUNLARI OKUYUP GÜLECEKSİN NEDEN BU KADAR STRES  YAPMIŞIM DİYE....

herseytrendy

Inşallah canım dediğin gibi olur ama şimdi de  kadınlık hormonum düşük cıktı bu nereden çıktı anlamadım ki :(

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: herseytrendy - 22 Haziran , 2015, 12:55:09
Inşallah canım dediğin gibi olur ama şimdi de  kadınlık hormonum düşük cıktı bu nereden çıktı anlamadım ki :(

Bitkisel hormonlar östrojen hormonuna benzer yapıda bitkisel maddelerdir. fitoöstrojenler (fito=bitki) insanlarda vücut östrojeninin etkisine benzer, ancak daha zayıf etki gösterirler. Fitoöstrojenlerin en yaygın ve önemli iki grubu izoflavon'lar ve lignan'lardır. İsoflavonlar, kimyasal olarak östrojene benzerdirler, ama etkileri biraz daha azdır.

Östrojen İçeren Bitkiler ve Yiyecekler

İzoflavon'lar: soya fasulyesi, kuru fasulye, mercimek, bezelye ve çayda bulunur. Soya fasulyesi, bu alanda ilk akla gelen bitki. Soyanın  günümüzde fito-hormon yapı taşlarını en yoğun içeren bitki olduğu ve östrojene benzer bir etki gösterdiği söylenmektedir.

Lignan grubunun ise daha geniş olduğunu söyleyebiliriz. Tüm tahıl ürünleri, bazı tohumlar (keten tohumu, susam, ay çekirdeği), zeytin gibi yağlı yemişler, yer fıstığı, bazı meyveler (kiraz, şeftali, erik, elma, armut), havuç, brokoli, soğan, sarımsak, rezene, ahududu, böğürtlen ve şerbetçi otu.

bu bitkileri sık tüket ve civanperçemi çayı iç

herseytrendy

Teşekkür ederim cnm saol. Maşallah sen bu kadar şeyi nerden biliyon

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: herseytrendy - 22 Haziran , 2015, 14:10:23
Teşekkür ederim cnm saol. Maşallah sen bu kadar şeyi nerden biliyon
ben de ikinci çocuk için iki yıl bekledim ve bir sürü kür denedim. forumun aktarcısıydım önceden : ) :) :)

herseytrendy

Ayy cnm benim allah razı olsun. Goguslerim çok şişti ağrıyor vallahi hiç iyi değilim

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: herseytrendy - 22 Haziran , 2015, 15:33:45
Ayy cnm benim allah razı olsun. Goguslerim çok şişti ağrıyor vallahi hiç iyi değilim
Geçmiş olsun, neden acaba?

herseytrendy

Saol bilmiyorum balon gibi sistiler adetim de bugün bitti normalde adetim bitince rahatlardim sizliyo resmen

herseytrendy