Emzirme döneminde kilo kaybı

Başlatan ..BahaR●●, 13 Ekim , 2009, 10:24:28

« önceki - sonraki »

KONYALI

ya bende bır ben kabızım sanıyordum

minis33

canım 15 gün oldu ameliyat olalı kabızlık devam ilaçlarla wc ye cıkıyorum süreklide ilaç içmek istemiyorum yediklerime dikkat ediyorum bol sıvı tüketiyorum banamısın demiyor .
sen ne zamandır bu durumdasın;?

KONYALI

valla cnm dogumdan sonra ılk zamanlar anlamadım kabıuz oldugumu sanırım kendımı unutmustum..ama yaklasık 3 aydır böleyım..ilaç içmiyorum ben cnm kayısı yıyoprum sürekli..ama gercekten zor..çıldırmak uzereyım...hamıleyken bıle kabızlık çekmeyen ben şimdi kabız..ama benım kızımın uyku problemı var ve benım suan duzenlı bır hayatım yok..gecem gunduzum bırbırıne karıstı..ben buna baglıyorum ve hareketsızliğe..sadece evın ıcındeyız..ancak bebege bırı bakarsa dısarı cıkıyoruz bunların cok etkısı var dıye dusunuyorum....sıvı tuketımını sorarsan her hafta ıkı damacana yanı 40 lt su alıyorum..sen dusun tuketımı ki  çay kahve meyve suyu falanda cabası ama yok

minis33

aynen ya hamileliğimde bu kadar sorun olmamıstı bende çok kayısı incir yedim ama fayda görmedim dediğin gibi benimde düzene girmedi henüz kızım gündüz çok uyuyor gece uyanık bide yeni anne oldugum için her sesine kaldırıp kafayı bakıyorum o uyusa bile ben tedirginlikten uykuya dalamıyorum hareketsizlik var evet sadece emzirirken kalori harcıyorum sanırım :)

ama annem bir haftaya gidecek bu günleri arayacam sanırım.

uff inş düzelir ya başka bir rahatsızlık çıkmadan

KONYALI

benım kızım 5 aylık cnm...bende senın gıbıyım annem ıcerde uyuturdu ben uyuyamazdım..gık dese gıderdım yanına..aslında hata edıyoruz..evet annen gıdınce bır basına kalınca bır afallıyorsun once ama kolay adapte alıyorsun merak etme..bır rahatsızlık cıkmaz tabıkı cnm lohusalık cok zor bır dönem cnm..ınanki bende cok zor gunler gecırdım ama alısıyorsun..daha sonra dahada pratıkleşiyorsun..benım sımdı tek derdım bagırsak sorunum kaldı...onuda bır halledersek bır sorunum kalmıcak allahın izniyle..benım kızım uyandı cnm ben onun elma suyunu sıkıcam sımdık...ben buralardayım aksamları gelırsen gorusuruz...bu arada ben ferah

minis33

inşallah kısa zamanda atlatırız canım bu mühim sorunu :)
ben gece gündüz forumu takipteyim kızım şimdilik sürekli uyuyor maşallah bende nete girebiliyorum.
afiyet olsun kızına o zaman , benim ismimde mürüvvet.

Dilara Ebrar

emzirmek kilo verdirir diyolar ama bence bünye 4-5 aydan sonra alışıyor bu duruma bu yüzden de verilmiyor.hele bide sütünazlı gelen bayanlarda hiç verilmiyor.ne yese süt olan anneler tabi daha çabuk verirler.biz süt olsun diye ye tatlıyı iç suyu nerdeeeeee vercez.daha çok enerji harcıyoruz emzirirken bu yüzden daha cabuk acıkıyoruz  :caca:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

KONYALI

katılıyorum...bende aynı dertten muzdaribim

__nil__

Arkadaşlar ben zaten hamileliğe zayıf başlamadım allahtan hamilelikte çok kilo almadım ama yinede doğumdan sonra kilo vermem şart yani benim hamile kaldığım kilonunda altına düşmem lazım.Emzirirkern kimi hızlı veriyor kimi yavaş vs. acaba diyorum doğumdan sonra diyetisyene gitsem hem sütüm azalmadan hemde sağlıklı beslenme programıı filan uygulasam yani hem bana hemde sütüme faydası olsa olur mu ki? Çünkü hamilelikteki bu ağırlıktan zorlanmalardan vs. o kadar bıkkınlık geldiki gerçekten bana ders oldu artık gereksiz kilolardan kurtulmam gerekiyor.Kilolu hayat çook zor.Görntüyü geçtim sağlık açısından da çok zor.

__nil__

bu kabızlık konusunada gelince bende demir ilacından dolayı hayatımda hiç olmadığım kadar kabız oluyor ve basur oluştu malesef.o nedenle çok zorluk çekiyorum.geçen gün annemlerde kuru kayısı vardı bir başladım yemeğe kendimi kaybetmişim.Sonrada üstüne su içtim.KAsıtlı yapmadım ama iyiki yapmışım.Ayy bütün gece wcden çıkamadım.Sizde deneyin olmadı.

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: __nil__ - 09 Mart , 2012, 01:26:06
Arkadaşlar ben zaten hamileliğe zayıf başlamadım allahtan hamilelikte çok kilo almadım ama yinede doğumdan sonra kilo vermem şart yani benim hamile kaldığım kilonunda altına düşmem lazım.Emzirirkern kimi hızlı veriyor kimi yavaş vs. acaba diyorum doğumdan sonra diyetisyene gitsem hem sütüm azalmadan hemde sağlıklı beslenme programıı filan uygulasam yani hem bana hemde sütüme faydası olsa olur mu ki? Çünkü hamilelikteki bu ağırlıktan zorlanmalardan vs. o kadar bıkkınlık geldiki gerçekten bana ders oldu artık gereksiz kilolardan kurtulmam gerekiyor.Kilolu hayat çook zor.Görntüyü geçtim sağlık açısından da çok zor.

canım yaaa emzirirken kilo vermeye çalışman hiç mantıklı deil.bi programda diyetisyene böle bi soru sorulmuştu oda aynısını demişti.bak bunun yerine daha dikkatli yemelisin.kızartma yerine haşlama normal ekmek yerine kepekli çok yağlı şeylerden uzak durman gerek.bu şekilde en azından kilo almayız ve zamanla yavaşta olsa gram gram gider.emzirmeyi bırakıncada adam gibi bi diyete başlarız.

bende aynı senin gibi yüksek kiloda başladım hamileliğe. :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:allahtan bende almadım çok.şimdi 3 kg verirsem hamilelik öncesi kiloma geliyorum.ama benim en az şuan 9-10 kg vermem gerek  :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo :-ooo mayısı beklyorum.mayıs haziran gibi başlıcam ben
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

susanna

suan kac kilo oldugumu bile bilmiyorum  :( en son 4. ayimda tartilmistim 75 cikmisti
ezirme duzene girdiginde o tatli istekleride azaliyo kizlar ve vucut kendi duzenini yavas yavas bulup aktivite arttikca kiloda vermeye basliyo
stres yapmayin nekadar kasarsak kasalim bazilarimiz malesef sanssiz metabolizmalara sahibiz ve zaman la kilo vericez
4. ayi atlattiktan sonra diyetisyen destegi alinabilir cok daha saglikli olur  bence
ama dogumun hemen ardindan kilo takintisi biraz asiri geliyor bana
zaten hamilelikle azalan rezervleri dahada zorlamanin anlami yok  :dontknow:

cananyakut

kuzucum sütünde azalama olmuyorsa kilo kaybından korkma kilo bu çok kolay alınır nede olsa

leylakarsu

Bu sorun herkeste var canım rahat ol bende aynı dertteyim