28 Mart , 2024, 14:55:45

Haberler:

www.facebook.com/bebegimonline Bebegimonline.com'u Facebook'ta da takip edin!

TAVUKLU KAPAMA

Başlatan miray, 08 Ekim , 2009, 01:39:57

« önceki - sonraki »

miray

MALZEME

•6 adet tavuk incik•2 su bardağı pirinç•6 su bardağı soğuk su•1 çorba kaşığı margarin•tuz ve karabiberYAPILIŞI:
1.   tavukları güzelce yıkadıktan sonra soğuk suyu ve tavukları düdüklüye yerleştirin. 1 tatli kaşığı tuz ilave edin . Düdüklüde 30 dakika kaynatın.
2.   pirinci yıkayın.
3.   tepsiyi ocağın üstüne alın margarini şeffaflayana kadar eritin. Pirinci tepside 4-5 dakika kadar kavurun. Yarım tatlı kaşığı kadar tuz ve 1 silme çay kaşığı kadar karabiber ilave edin. Her yere eşit kalınlıkta tepsiye pirinci düzeltin.
4.   haşlanmış olan tavukaları aralıklı olarak tepsideki pirinçlerin üzerine yerleştirin.
5.   4 su bardağı sıcak tavuk suyunu tavuk parçalarının üzerinden yavaş yavaş tepsiye dökün.
6.   200 derece sıcaklıkta 35 dakika kadar ( pirinciler suyunu cekesiye kadar ) pişirin.
7.   Fırını kapatıp 15-20 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Sıcak olarak servis yapın.

Afiyet olsun.

Balböceği

cok lezzetli gozukuyorrrr :hungry: :hungry:

мiŁenα.

ımmmmmm cok lezıze benzıyor :hungry:

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

valla olsada yesem hamilemiyim nee :ehi: :ehi:

мiŁenα.

ஐƸ̵̡Ӝ̵̨̄ƷeFSuNLuƸ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒஐ

:hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:  ohhhohhh yapmamm lazım canım çekti sütüm şişer hanim alalh  :nazar: :nazar:

Uploaded with ImageShack.us

βαlκιz

ben devamlı yapıyorum tavugu çok seviyorum ya abim ablam benle dalga geçiyo çok tavuk yiyorum diyeee  :'(
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

βαlκιz

:hungry: :hungry: sabah oldu yap akşam için saat 6:10  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

VALLA BUBDAN SONRA AKŞAMDAN YEMEK FAZLA YAPAYIM BARI..GULŞAHCIM BERABER YERIZ ARTIK.. :ehi: :ehi:

βαlκιz

:k06: :k06: :k06: bende akşamdan geceden yapıyorum çogu zaman yapmasamda malzemeleri hazırlıyorum sabah pişirmesi kalıyoo  :k06: benim oğlanın biri uyuduu digeride uyusada çıksamm  :amin: :amin:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

BENDE BIRAZDAN ÇIKARIM CANIM..İNŞALLAH UYUR BEBEK :amin:

мiŁenα.

tavuk aldım yapıcam eger ebcerırsenm eklerım

miray

kızlar bu bizim oraların en meshur yemegi dügünlerde bayramlarda ramazanda falan cok yapılır  :hungry:  :hungry:

мiŁenα.

ben tavugu kızarttım pıav yapıp ustune koydum ugrasamdım kolum cok agrıyor dıye :y25: