27 Nisan , 2024, 19:59:56

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

LANET OLSUN TERÖRE

Başlatan sevda, 21 Ekim , 2007, 14:07:46

« önceki - sonraki »

sevda

BU YAZINI ÇOK BEĞENDİM.... :aferin:

ღ°cerenay.♥.

türk milletinin başı sağolsun,şehitlerimizin ailelerine allah sabır versin...

bizler evlerimizde günlük hayatımıza devam ederken , belki şu an bile , teröristlerle çatışan, gece gündüz demeden yollarda mayın arayan , vatanımızı korumak için mücadele veren vatan evlatlarımız, mehmetçiğimizin ve tüm güvenlik görevlilerimizin allah yardımcısı olsun...
rabbim namerde ,teröriste fırsat verme,kuvvet ver askerimize ,koru onları allahım..

ARMAĞAN

Almiş'inAnniş'i

Bu askerin Dağlıca'da işi ne?

R. Y"nin, askere gitmeden önce Türk bayrağını yakmaktan ve PKK"ye destek vermekten dolayı tutuklandığı, amcasısının, dayısının ve yeğeninin de PKK"ya yardım ve yataklık etmek suçlarından tutuklandıkları öğrenildi.

Yapılan araştırmada R.Y."nin 21 Mart 2002 nevruz kutlamaları sırasında çıkan olaylar sonrası, PKK lehine gösteri yapmak suçundan tutuklandığı anlaşıldı.

Bu bilginin ortaya çıkması akıllarda bir başka soruyu gündeme getirdi.

Sivil hayatında PKK lehine çalışmalar yürüten ve bu suçtan tutuklanan bir kişinin nasıl olup da PKK'nın en yoğun saldırı bölgesi olarak seçtiği Şırnak'a ve oradan da sınıra gönderildiği sonusu ise şu ana kadar cevap bulamadı..

Ankara'da askeri bir savcı tarafından sorgusu yapılan R.Y'nin 12 askerin şehit edildiği çatışmada PKK'ya bilgi sızdırıp sızdırmadığı tartışılıyor..

TÜRKİYE ONU OLAY VİDEOYLA TANIDI

R.Y, kaçırıldıktan bir süre sonra PKK'nın yayın organı ROJ TV'de yayınlanan görüntülerinde şu sözleri söyleyerek milyonları şok etmişti..

"Adım R. soyadım Y... 3'üncü Motorlu Piyade Taburu 2'inci Bölüğünde Havan Kısmında nişancıyım. Şuan iyiyiz durumumuz iyi. Buradaki arkadaşlar bize ağabey kardeş gibi davranıyorlar. Herhangi bir kötülük görmedik. Bize anlatıldığı gibi değil buralar. Biz gerçeği gördük şu an. Yani bunları gidip Türkiye'deki halka da söyleyeceğiz. Eğer Allah izin verirse, Allah'ın izniyle geleceğiz tabi.. Bunları herkese söyleyeceğiz.

Özellikle de devlet büyüklerine buradan sesleniyorum. Bu artık silah yöntemiyle çözülecek bir sorun değildir. Masaya otursunlar. Güzellikle çözsünler. Artık ne asker aileleri ne gerilla aileleri ağlamasın. İstemiyoruz bunu... Çünkü dün gece bıraktığımız arkamızda ölen arkadaşlarımız var.

Erdoğan diyor ki, "Benim oğlum askerlik yapamaz". O zaman gelsin de görsün buradaki askerliği.. O zaman görecek ki askerin değerini o zaman bilecek.

Arkamızdan gelmeyen tabur komutanımıza da seslenmek istiyorum. Eğer sağsa tabii.. Onun da hataları var. Bize eğer destek göndermediyse bu demektir ki artık bizim asker olmamız için bir sebep kalmamıştır. Ve elimizden geldiği kadar artık Türk ordusundan uzaklaşmaya çalışacağım."

http://www.sonsayfa.com/news_detail.php?id=58937

Almiş'inAnniş'i

> Hulki Cevizoglu bunu ima eder sekilde o askerlerin esir alindigina
> inanmadigini
> soylemisti, adam hakli cikiyor gibi... Devlet bakani Mehmet Sahin bile bunu
> ima
> etti...

> Satıldık Türkiyem , uyuma...
> Kaçırılan Askerler Hakkında Bilgi !!!
>

> 1 - Ramazan Yüce / Dtp Mardin Gençlik Kolları
> 2 - İrfan Beyaz / Antep DTP Gençlik kolları başkanı
> 3 - Fuat Başoda / Konya - Cihanbeyli - DTP gençlik kolları
> 4 - İlhami Demir / Ağrı - Patnos DTP gençlik k.
> 5 - Halis Tan / Adana dtp genç.kol.
> 6 - Özhan Şabanoğlu / Hatay DTP genç.k.
> 7 - Mehmet Şenkul / Niğde - Çavuş / araştırılıyor
> 8 - Fatih Atakul / Denizli / araştırılıyor...

sevda

E yuhhh yani başka bişey demiycem... :(

Almiş'inAnniş'i

kanım dondu resmen ya  :icon_pale:

ya nasıl insanların yaşadığı bir ülkeye
çocuk yaptık biz yaaaaa  :violent1: :violent1: :violent1:

yeliz&osman

Rüzgar Eken Fırtına Biçer.

TÜRK`E KEFEN BİÇENİN ÖLÜMÜ COK ACI OLUR

Almiş'inAnniş'i

ay ne olacak
türkten bişi olmaz canım
o eskidenmiş  :BangHead:

bak adamı imralı'da
krallar gibi besliyoruz  :violent1:

yeliz&osman

Haklısın ama elbet birgün onu orda zehirliycek bir yiğt bulunur (Tabi inşallah)

ღ°cerenay.♥.

iki gündür bulduğum her vakitte ,bu mevzuyu araştırıyorum ...çok canım sıkıldı.
bu askerlerin konuşmalarını izledim.ve sadece bir tanesi bana masum geldi, genede bu haberin  yanlış olmasını diliyorum...
yalnız hepsininde bu partinin gençlik kollarında çalışmış olması bana mantıksız geldi.
en azından u. çavusun, çünki önce araştırma yapılıyor haklarında sonra alınıyorlar ..
bilemiyorum , tsk ya güveniyorum,bu işi çözeceklerdir...

Almiş'inAnniş'i

bana da onca askeri öldürürken
bunları neden rehin alıp
sonra da serbest bıraktılar
işte bu çok garip gelmişti
çünkü bu caniler
cinayet işlemekten zevk alıyorlar  :violent1:

sevda

Evet canimi desek cellatmı yada daha kötü ne diyebiliriz bilemiyorum...
bunlara ne dersen de olmuyor bir türlü kökü gelmiyor bunların...

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: cerenay - 09 Kasım , 2007, 00:00:02
iki gündür bulduğum her vakitte ,bu mevzuyu araştırıyorum ...çok canım sıkıldı.
bu askerlerin konuşmalarını izledim.ve sadece bir tanesi bana masum geldi, genede bu haberin  yanlış olmasını diliyorum...
yalnız hepsininde bu partinin gençlik kollarında çalışmış olması bana mantıksız geldi.
en azından u. çavusun, çünki önce araştırma yapılıyor haklarında sonra alınıyorlar ..
bilemiyorum , tsk ya güveniyorum,bu işi çözeceklerdir...

uzman çavuş için araştırılıyor demişler zaten
6 sı dtp gençlik kolu başkanları
diğer ikisi hala araştırılıyor
muhtemelen diğer 2 sini de
dikkat çekmemesi için
sıradan kişilerden seçmişlerdir  :violent1:

yeliz&osman

Arkadaşlar o 8 askeri tutuklamışlar tutklu yargılanacaklarmış dilerim tutkluyken içerde onları öldürürler dün yine 4 askerimiz sehit oldu ALLAH rahmet eylesin ailelerine sabır versin dün gece oglum kucagımdayken aklıma geldi oğlumu öptüm öptüm agladım içime bi korku düştü RABBİM herkesin evledını korusun kötülere fırsat vermesin bu ne büyük bir acı  :crybaby2: