2009 Mart-Nisan-Mayıs Anneleri

Başlatan bora-ela, 25 Eylül , 2009, 11:33:58

« önceki - sonraki »

bursalı

meraba arkadaşlar bende aranıza yeni katılanlardanım nisan 2 doğumlu bir oğlum var

SiBeL.İlaYdA

asena rukiye hoşgeldiniz tam bende sana dicektim buraya gel rukiye

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: nes05 - 06 Ocak , 2010, 19:06:15
Alıntı yapılan: eflin - 06 Ocak , 2010, 19:01:11
Alıntı yapılan: neslihan - 06 Ocak , 2010, 09:12:33
Alıntı yapılan: eflin - 05 Ocak , 2010, 14:22:07
kızlar benim kızım sureklı kusuyor boyle bı sorunu olan var mı icinizde?

canım sürekli kusuyorsa reflü olabilir.Doktora danışmak lazım.Bide kusmasının miktarı önemli.Mesela bizde ek gıdaya başladık başlayalı gazını çıkarırken az biraz kusuyor.Sürekli ekşi ekşi kokuyor benim kız. :k06:
gıttık canım gıtmedıgımız doktor kalmadı doktor bısey demıyo ben dıyorum acanba reflusu olabılır mı dıye kılo alımı ıyı reflu olamaz dıyolar :cildir:ama sureklı kusuyo ya oyle boyle degıl yemek yedırıken mıd-gdesı bulanıyo yuzunu burusturuyo pesınden hemen yedıklerının hepsını bıde  bı kase mı yedı onun heposını cıkartıyo her gun camasır makınesı calısıyo kusmadıgı yer kalmıyo cocukta harap oluyo ne yapcm bılmıyorum ıns duzelır :amin:

bizimde kusma problemiimiz var, bişey yedirmeye korkar oldum, artık ek besin vermem lazım ama her verdiğimi çıkartıyor ne yapacağımı şaşırdım
aynen canım ben de oyle ac oldugunu bıle bıle kuscak dıye bısey yedıremıyorum oyle kusuyorkı bogulurcasına kaldırıp sırtına vurmasam bogulcak yavrum :crybaby2:

SiBeL.İlaYdA

nes05

günaydınn,
yine uykusuz bir gecenin sabahı, artık çok yoruldummmmm  :cildir:

SiBeL.İlaYdA

neslihancım neden uyumuyo bi doktora göster sende hadi bnmki tescilli fena kötü ama  :ehi: o niye yapıyo bende uykusuzm cnm eşim geç geliyo ilayda 7 dide kalktı az uyusun diye gözüne baktım uuymadı  :crybaby2: çok sinir oldum

gulcin76

SELAM KIZLAR HERKES BURDAYMIŞ BENDE GELDİM

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

SiBeL.İlaYdA

Alıntı yapılan: gulcin76 - 07 Ocak , 2010, 14:03:48
SELAM KIZLAR HERKES BURDAYMIŞ BENDE GELDİM

hoşgeldn gülçincm msn için kusura bakma bnm kız hala ağlıyo  :cildir:

nes05

hoşgeldin canım

benim oğlum aslında ilk başta gayet iyi uyuyordu
ama benim hastalanmam, ameliyatım, o arada eşimin kardeşi evlendi, düğündü, kalabalıktı derken düzeni tamamen bozuldu, 6. ay aşıları ve çok ateşlenmesi son noktayı koydu dedim ama peşine 2 dişimiz birden çıkmaya başlayınca  :y25: , benim bittiğim an oldu  :cildir: :cildir:

haftaya annem gelecek, trachy hoggun yatır/kaldır yöntemini deneyecez bakalım
umarım işe yarar, en azından kendi kendine uyumayı öğrenmesi lazım,
yahu 2 saat 15 dakika aralıksız ayakta sallanırmı, gerçi bacaklarımda artık selülit falan kalmadı ama  ;D
yinede can bu, dimi ama ?

SiBeL.İlaYdA

çok zor neslihancım allah ayrdımcın olsun bnm ilayda kendi uyurdu oda kucağa dadandı ve üstüne uyumuyo bende iki saat uğraştım yatır kaldırda yaptık yok olmadı ne yapcaz bunlarla ya :crybaby2:

gulcin76

selam kızlar tkrar ben ara ara bakabiliyorym malum benim kuduruk kızımdan uyku konusunda en müzdaripsaa olan benim herhalde benim kızımın şu ana kadar 2 saat aralılı uyusuğunu görmedim bazen 20 dk da bir bazen 1 saatte bir ayakta kalkıncada uyumak bilmiyor hemne ayağıma alığ sallıyorum yani sabah ezanına kadar gecemiz böyle geciyor cıldır cıldır durumları yani

SiBeL.İlaYdA

şimdiki bebeklerin hepsi fena galiba gülçicm ama neden :honk:

nes05

canım o yatır kaldır için çok kararlı ve tıtarlı olmak lazımmış, eğer sonuna kadar uygulamayacaksan başlama diyor kitapta
yanlış bişey yapmamak için kitabı alıp okudum ve bu safar çok kararlıyım
ama yalnız olacak iş değil
kısaca
bebekler konuşmayı, yürümeyi öğrendikleri gibi uyumayıda öğrenirlermiş yani bir şekilde onların nasıl uyuduklarını biz belirliyoruz, anı kurtarmak için yaptığımız bir hareket sonunda kalıcı bir huy olabiliyormuş.
tabi bebeğin kişiliğide önemli, 5 tip kişilik varmış, melek bebek, kitap bebek, huysuz bebek, nazlı bebek ve hareketli bebek... hepsi için aynı şeyler geçerliymiş ama bebeğin yapısına göre direnç göstermesi değişiyormuş
bizim bebeklerin 4 satlik rutine uyması lazım, kısaca buna EASY diyor
yani bebek sabah 7 de kalktı, 7,30 a kadar besle altını temizle, 7,30-9 arası oyun oynat, 9 da yatır 11e kadar uyusun, burda uyuması için yatır kaldır yap, sonra kalkınca tekrar aynı şeyler. bizim bebeklerin en az 6-8 saat aralıksız uyuyabilirmiş, gerçi ben 2-3 saatede razıyım ama  ;D
ilk başta pek inandırıcı gelmedi ama ingilizce öğretmeni bir arkadaşım, bu kitabı duymyş ve ingiltereden getirtmiş, o zaman türkçesi yokmuş, kızı varya melek gibi maşallah, tam olarak uyulamadım bana bu kadarı yetti diyor bide, çok gaza geldim çoooooook  :occasion5:

SiBeL.İlaYdA

inş.gerçekleştire biliriz cnm bnm ilayda çok düzenliydi ne oldu yavruma bilmiyom