2009 Mart-Nisan-Mayıs Anneleri

Başlatan bora-ela, 25 Eylül , 2009, 11:33:58

« önceki - sonraki »

bora-ela

Alıntı yapılan: gonc@ - 03 Aralık , 2009, 14:41:42
Alıntı yapılan: bora-ela - 03 Aralık , 2009, 14:38:26
bu arada ben dün kuaföre gittim. saçlarıma fön çektirdim hoş föne 2 günde 1 gidiyorum. manikürümüde yaptırdım. birde makyaj yaptırdım. geldim işe.

ooo süper oldun desene...

bende iki tel mevcut mısır püskülü saçlarımı sonunda kestirdim.
hani küt önleri uzun arkalar kısa oluyo yaaa.
ama bir sürü mini mini saçlar var çıkmaya hazırlanan. çok komikler yaaaa...

yakışmıştır da.

sen göz altlarına bi çare buldun mu?

GÜLGÜNEŞ

Alıntı yapılan: Selma ve Ömer Böcek - 03 Aralık , 2009, 14:36:12
Ağlamış epeyce, ama annemi de takdir ettim, çok panikleyeceğimi bilmesine rağmen söyledi düştüğünü, içim rahat yani :)

Baharcım koyalım valla imzama takvim...

Gülfidancım kraftın çok terlettiğini duydum ama hepsi terletiyo galiba genelde, kılıf iyi filkir, kolay mı dikmesi? yoksa sen çok mu beceriklisin, ben sadece düğme dikebiliyorum çünkü...

geçen sene dikiş kursuna gittimde ondan ama ben elde diktim valla kolay oldu uğraşmadım giymediğim yeni bi tişört vardı onun gövdesinini koltuk kısmına ayarladım kollarınıda baş kısmına bayağı güzel oldu annen dikiverir canım sana bende makine olsa neler yapacağımda yok işte...

benim aklımda oğluma ilk kitabını yapmak var hayvanları tanıtan bakalım fırsat bulup becerebilirsem çok mutlu olacağım

merum

Selmacım doktor o zaman domuz gribi demişti. Bizimki 9 günde atlattı. Yüksek ateş yaptı. Sürekli bir halsizlik vardı üzerinde. Ateşi yüksek olduğunda paranox fitil verdik. Soğuk suyla sildik her yerini. Ateş düşürücü bir de şurubu vardı bakıp adını yazarım. Birde grip için dediği Peditus şurup kullandık bir hafta. Allaha şükür atlattık. Gün içinde sürekli mandalin ve greyfurt suyu içirdik biz elma suyuyla karıştırıp pekmezde katıyordum içine bir kaşık. Ben onun da yardımı olmuştur diye düşünüyorum. Ama genede bilemem tabii.
Goncacım yeni bebek 10. haftayı bitiriyor iki hafta önce yoğun kanama nedeniyle hastaneye gittiğimde doktor düşecek gibi demişti ama hamdolsun hiç bir şey olmadı. 12. haftasında ayrıntılı ultrasonda ne olacağı belli olacak. Tek korkum; ebeyle konuştum önceki gün bana bu kadar kısa zamanda gebelik çok riskli dikişlerin açılırsa sürekli yatmak zorunda kalırsın dedi. Bilmiyorum ne olacak hayırlısı
[/

callaela

burcu teyzesi suan o surunmesinide gelistirdi bayagi bayagi istedigi heryere bikac saniyede ulasiyor.. hatta bana ulasmak icin sehpanin sagindan soludan altindan geciyor garip garip yollar buluyor kendine :)
yurutecimiz yok bizim ama yeni eve gecince esimin kuzeninin varmis kullanmiyormus ondan alabilirim denemek icin. bu ev kucuk cok kaza yapabilirdi.. ay bide su evimin anahtarini alsam yeni yila yeni evde girsem.. ay tasinmak gozumde nasil buyuyor anlatamam

bora-ela

baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

selma her aklım geldiğinde gülerim ben.
altdan çıtçıtlı emzirme badisi.
selma demiştiya her emzirdiğinizde altı açmayamı kalkcaksınız diye  :toothy10: :ehi: :toothy10: :ehi:

Selma ve Ömer Böcek

Alıntı yapılan: merum - 03 Aralık , 2009, 14:50:17
Selmacım doktor o zaman domuz gribi demişti. Bizimki 9 günde atlattı. Yüksek ateş yaptı. Sürekli bir halsizlik vardı üzerinde. Ateşi yüksek olduğunda paranox fitil verdik. Soğuk suyla sildik her yerini. Ateş düşürücü bir de şurubu vardı bakıp adını yazarım. Birde grip için dediği Peditus şurup kullandık bir hafta. Allaha şükür atlattık. Gün içinde sürekli mandalin ve greyfurt suyu içirdik biz elma suyuyla karıştırıp pekmezde katıyordum içine bir kaşık. Ben onun da yardımı olmuştur diye düşünüyorum. Ama genede bilemem tabii.
Goncacım yeni bebek 10. haftayı bitiriyor iki hafta önce yoğun kanama nedeniyle hastaneye gittiğimde doktor düşecek gibi demişti ama hamdolsun hiç bir şey olmadı. 12. haftasında ayrıntılı ultrasonda ne olacağı belli olacak. Tek korkum; ebeyle konuştum önceki gün bana bu kadar kısa zamanda gebelik çok riskli dikişlerin açılırsa sürekli yatmak zorunda kalırsın dedi. Bilmiyorum ne olacak hayırlısı

Saol meryemcim aklımızda olsun, Allah yaşatmasın bi daha inş. hiçbirimize.

Yeni bebiş için de hayırlısı olsun tabi ama ebe biraz abartmış bence benim bi arkadaşım da 6. ayında hamile kaldı, sezeryandı o da, bişeycikte olmadı, şimdi biri 2 biri 3,5 yaşında bi oğlan bi kız iki çocuğu var, inş. seninde sağlıkla doğar yeni kuzucuğun :)

gonc@

Alıntı yapılan: bora-ela - 03 Aralık , 2009, 14:52:56
baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

selma demiştiya her emzirdiğinizde altı açmayamı kalkcaksınız diye  :toothy10: :ehi: :toothy10: :ehi:

evetttt yaaaaa geçen aklıma geldi. çıt çıtlı ateltimi giydiğimde. selma hala gülüyorummmm :toothy10: :toothy10: :ehi: :ehi:

gonc@

Alıntı yapılan: merum - 03 Aralık , 2009, 14:50:17

meryemcim bencede şimdiden böle şeyleri düşünme tatlım. herşeyin hayırslısı. bazen çok konuşuyolar ebeler doktorlar..

Selma ve Ömer Böcek

baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

Ay evet ya ben de güldüm yine kendi kendime, bu arada ben hiç kullanamadım onları, boşuna almışım :)

GÜLGÜNEŞ

Alıntı yapılan: Selma ve Ömer Böcek - 03 Aralık , 2009, 14:44:16
Alıntı yapılan: gonc@ - 03 Aralık , 2009, 14:38:56
Alıntı yapılan: Selma ve Ömer Böcek - 03 Aralık , 2009, 14:36:12
Ağlamış epeyce, ama annemi de takdir ettim, çok panikleyeceğimi bilmesine rağmen söyledi düştüğünü, içim rahat yani :)

Baharcım koyalım valla imzama takvim...

Gülfidancım kraftın çok terlettiğini duydum ama hepsi terletiyo galiba genelde, kılıf iyi filkir, kolay mı dikmesi? yoksa sen çok mu beceriklisin, ben sadece düğme dikebiliyorum çünkü...

koyalım tatlım hemen hazırlıyorummm...

ayrıca çok güldüm sana selma yaaa. demek anneni takdir etmek lazım. komik kızzzz...
ayrıca ayrıca düğme dikmek de mi marifet tatlım. dikemeyenlerde var.
ayrıcaaaaaa  gülfidan mefruşattı hatırladığım kadarıyla o dikmesinde kim diksin canım yaaa...

Ay soracaktım aslında terzi misin yoksa sen diye :)
bu arada güle güle kullan saçlarını, ben de kestirdim ama o model istiyorum aslında, belki daha da kısaltırım bi ara...

yok canım nerdeee bende terzilik acemi terzi olur anca benden  :laughing7: benim mesleğim turizim otelcilik 98de başladım kat hizmetleri müdürüyüm ama hamilelikten dolayı çalışmadım oğlum 3 yaşına gelene kadar bi aksilik olmazsa çalışmayacağım çok streslidir bizim işimiz çünkü gecen gündüzün karışır yoğundur...

GÜLGÜNEŞ

baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

ayol unutulacak gibimiydi yahu yine güldürdünüz beni :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

merum

Selmacım , goncacım inşallah dediğiniz gibi hayırlısıyla gelir. Sürekli mide bulantısıyla birlikte yasinle ilgilenmek zor oluyor ama ne yapalım alışmaya çalışıyorum.
[/

gonc@

Alıntı yapılan: Selma ve Ömer Böcek - 03 Aralık , 2009, 14:57:05
baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

Ay evet ya ben de güldüm yine kendi kendime, bu arada ben hiç kullanamadım onları, boşuna almışım :)

hadi yaaaa. almana sebep olan beni de her baktığında hatırlıyosundur sanırım....

bora-ela

Alıntı yapılan: Selma ve Ömer Böcek - 03 Aralık , 2009, 14:57:05
baharrrrrr
ve selmaaaa
ve diğer hatırlayanlar.

sende aldığın hiçbirşeyi kullanamamışsın.
ben sadece emzirme yastığını ve yan yatma yastığını hiç kullanmadım.

Selma ve Ömer Böcek