Ek Gıda Kabusu!!!

Başlatan Almiş'inAnniş'i, 11 Ekim , 2007, 15:48:57

« önceki - sonraki »

burcu-emir

canım pastörüze sütle yap zaten.sütçüden alacağın sütün hijyen olacağından nasıl emin olacaksın ki  :dontknow:

sevda

Kızlar dr bizede dedi eğer güvendiğiniz rahatlıkla alabileceğiniz yer varsa alın diye ama malesef metropolde güvenli ve taze süt bulmak zor olduğundan pastörize sütle yapmak zorunda kaldım eğer tuttura biliyorsanız verin aaa birde şu var unutmadan sevmeside lazım benimkisi sevmedi mesela... :-[

-Butterfly-

kizlar sagolun burada dr.lar bir entresan 6. ayin sonuna kadar  formula ve Mixed Oatmeal dan baska bir sey vermiyorlar  birde 6 aydan itibaren Gerber in organik meyve purelerini veriyorlar  bu ayin 30 da dr. randevumuz var bakalim dr. ne diyecek...

ozgulcum  takildim corba  kismina!! kacinci ayda corba vermeye baslayacaksin ?ben burda 6. aya kadar cocuga corba vermeyin falan diye  bir seyler duymustum...

sevda

Eğer erken başlandıysa ek gıdalara azar azar verilebilir çorbalar ama tabiki hepsi değil onlarında belli bir sırası  var güzelim...

burcu-emir

taze meyva püresi daha iyi değilmidir sence buse  :dontknow: birde ülker babymix bebek yoğurdu var,arkadaşıma 8.aydan sonra vermişti doktor,ama herşeyin tazesi daha iyidir diye düşünüyorum

sevda

Evet bencede tazesi güzel ama yemeyince bende baby mix verdim belli bir süre şimdi o varsa onu yoksa diğer yoğurtları verebiliyorum zamanla alıştı benimkisi ... :-\

burcu-emir

sevda babymix içinde faydalı prebiotiklerde varmış zaten,bence en iyisini yapmışsın.bi de düşünüyorum,acaba activia ile yoğurt yapmayı denesem mi,malum onda da yararlı prebiotikler var.dur ben bunu doktora sorayım ;)

-Butterfly-

Alıntı yapılan: burcu-rain - 25 Ekim , 2007, 00:35:21
taze meyva püresi daha iyi değilmidir sence buse  :dontknow: birde ülker babymix bebek yoğurdu var,arkadaşıma 8.aydan sonra vermişti doktor,ama herşeyin tazesi daha iyidir diye düşünüyorum

canim benim bende ayni seyi dusunuyorum ama yurt disinda yasayanlar bilir burada her sey okadar suniki organik  bir sey bulmak cok zor  :(

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: özgül-duru - 24 Ekim , 2007, 23:41:41
ya o yoğurt işinden ben pek bi tırsıyorum ya günlük sütü nerden bulucam hadi olduda buldum diyelim nasıl azar azar yapıcam :honk: :honk:
marketlerde sek'in falan var günlük sütleri yoğurtların olduğu bölüme bakacaksın ;) soğuk bölüme yani

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: burcu-rain - 25 Ekim , 2007, 00:40:59
sevda babymix içinde faydalı prebiotiklerde varmış zaten,bence en iyisini yapmışsın.bi de düşünüyorum,acaba activia ile yoğurt yapmayı denesem mi,malum onda da yararlı prebiotikler var.dur ben bunu doktora sorayım ;)
ben yoğurtlarımızı activia ile mayalıyorum, hem daha güzel tutuyo daha sert oluyo yoğurt tavsiye ederim bucuuu

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: Buse & Ayberk - 25 Ekim , 2007, 07:23:44
Alıntı yapılan: burcu-rain - 25 Ekim , 2007, 00:35:21

canim benim bende ayni seyi dusunuyorum ama yurt disinda yasayanlar bilir burada her sey okadar suniki organik  bir sey bulmak cok zor  :(

bizim dr.umuz "herşeyi mevsiminde verin!" dedi. zemheride hıyar vermeyin yani  :ehi:

Almiş'inAnniş'i

ben marketten günlük süt alıyorum minik kavanozlarım var onlara mayalıyorum
1 lt. yarım litresini kendimize yatım litresini almiş e , yarım litreden 6 küçük kavanoz çıkıyo  :icon_thumright:

GÜNLÜK SÜT SÜTÇÜDEN ALINAN SÜT DEĞİL ARKİDEŞLEEERRRRRR  :director:  ;D

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: özgül-duru - 24 Ekim , 2007, 23:03:42
busecim ek olarak mamada aldığı için doktorumuz 4.ay yani iki gün önce başladık biz şimdilik elma suyu üç gün sonra alerji yoksa püre olrak başlıcaz istersek diğer meyvelerdende karıştırıp vermeye devam edicez günde  bir kere meyve birkerede yoğurt olarak başladık bu ay sonunda çorbalarda başlıyor böyle yani ama ben daha önceleri üzüm emziriyodum sonra nar suyuda verdim azar azar
DR.UNUZURN "ÇORBA" DİYE BAHSETTİĞİ SEBZE ÇORBASI, YANİ BEBEK BİRDEN PÜRE ŞEKLİNDE YİYEMEZ BELKİ DİYE BİRAZ DAHA SULUSUNU YAPIYORSUN O DA "SEBZE ÇORBASI" OLUYO. BİR PATATES BİR HAVUÇ VE BİR TATLI KAŞIĞI PİRİNCİ HAŞLIYORSUN. TEL SÜZGEÇTEN GEÇİRİYORSUN. İÇİNE BİRTATLI KAŞIĞI SAF ZEYTİNYAĞI KOYUYORSUN (EK GIDALAR BAĞIRSAKLARINI YORMASIN DİYE ZEYTİNYAĞI ŞART) BUNUN SULUSU SEBZE ÇORBASI BİRAZ KATISI DA SEBZE PÜRESİ  :icon_thumright:

duru boncuk

evet busecim remziyenin dediği gibi bu 5. ayda sebze çorbası vericez sonra zamanla diğerleride başlayacak biz bu işe bulaştık artık anlıcan kaçış yok bundan sonra :k06:

sevda