Bebeklerinizi Nasıl Uyutuyorsunuz

Başlatan ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ, 08 Ekim , 2007, 20:22:05

« önceki - sonraki »

burcu-emir

arkadaşlar remziyenin önerdiği babyzone adlı sitede bebeklerimizin neden uykuya ihtiyacı olduğunu 6 şıkta toplamış.çocukluk çağında uykusuzluk,obezite ve tip2 diyabet faktörü olabiliyormuş.yetersiz uyku,çocuklarda aşırı yeme isteği oluşabilir.yüksek kalorili,yüksek karbonitrat içeren yiyeceklere eğilimleri artabilir.

burcu-emir

yenidoğan bebekler:14 ila 18 saat
yürümeye başlayan çocuk:10-14 saat
okul çağı çocukları:8-10 saat
buluğ çağı çocukları:9-11 saat

ben bunları okuyunca  :cildir:

duru boncuk

şimdi bizimkiler yürümediği için 14-18 sınıfınamı giriyorlar yani  :icon_scratch:desene bizim kız buluğ çağına girmiş :toothy10: :toothy10:

burcu-emir

sevda

Özgülcüm dost acı söylerrr.... :suclu: Ama uyuması için nekadar zorlanırsa çocuk okadar agresif ve sorunlu oluyor oluruna bırak hayatım üzme kendini bu arada benimkisi yatağına koyuyorsun uyuyor yanındada şimdi seni istiyor ben yerde o yatağında düşünün artık .... :k06:

duru boncuk

ben bıraktım artık zaten sevda hiç uğraşmıyorum ama uyumayıncada huysuz oluyo  ???bide bu yengeçlerin huyundanmıdır bilmem ben hep yanında olup ona soytarılık yapıcam yapışık ikizler gibiyiz yaaaaaaa :ehi:

sevda

Benim oğluşda boğa sorma bunlar çok ilgi istiyorlar bizde evde yapışığız yaniii ama bazen çok zor oluyor... :cildir:

duru boncuk

evet ya mutfakta ona yer yatağı yapıyorum bi yandan dans edip bi yandan yemek yapıyorum :laughing7:

sevda

o ayları bilirim bizimde aynıydı güzelim yaaa sanki bizim aylar önceki halimizi birebir yaşıyorsunuz... :-\

ఇ-Oº°‘¨selin¨‘°ºO-ఇ

Benim kızımda koç bilmemki  :dontknow: koçlar nasıl olur ama kendi başına takılmayı seviyor öle kucak falan sevmiyor heralde burcunun özelliklerinde olsa gerek  :hieyt:

En büyük varığım NAZ'ım
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا ال

sevda

Eeee kızım kendi başımın çaresine ben bakarım diyor annesi ne güzel işte... ;)

Almiş'inAnniş'i

8. ayda uyku düzeni bozuluyormuş bebeklerin  :y25:

sevda

Aslında aylara göre ayırılıyor bazı nette bebek bilgilerinde yada kitaplarda ama malesef bebekler her yeni şeylere alışmaya çalıştıklarında yeni bir yerde yattıklarında dişlerinde rahatsızlıklarında yada büyüme evrelerinde bazende misafirlerde bile uyku düzenleri değişiyor razicim bende hep takip ettim büyüme evrelerinde ama bebeğin yapısına göre bu düzen ve düzensizlikler farklılık gösteriyor arhan içinde herkes işte bu ay yok öteki ay yoook yoookkk bir yaşından sonra dediler dediler ama hiç değişmedi bazı huyları yani bazen kitaplar ve arştırmalarda bebeklere göre aynı olamayabiliyor güzelim.... ;)

Almiş'inAnniş'i

burcu-emir

emir artık uyuma esansında ,uyumamak için direniyor,en sonunda çıldırıyor ve beni de çıldırtıyor  :BangHead: çok bunaldım,uykusuz ve yorgunum  :icon_pale: