Bebeklerde Kilo Alımı İle İlgili Bilgi Verir misiniz

Başlatan melisvildan, 15 Eylül , 2009, 17:22:40

« önceki - sonraki »

melisvildan

merhabalar bebegım 22 mayıs dogumlu bu ayın 22 sınde 4 ayımızı bıtırcez 4230 gr dogdu ılk ıkı ay kılo alımı guzeldı 3. ay ıdrar yolları enfeksıyonu gecırdık.ve sadece 650 gr aldık 7150 gr olduk.4. aya gırdık 3 hafta sonra dr gıttık ve bebegım sadece 150 gr almıs 3 hafta ıcerısınde.kan ıdrar tahlılı yaptırdık ıkısıde temız cıktı.bebegımın nesesı uykusu ıı sukur.anne sutuyle beslenıyor sadece sutum su an yeterlı durumda.doktorumuz bebeklerde kımı donemler gelısımın durdugunu sooyledı bebegımın sorununun olmadıgını ve bu doneme gırdıgını soyledı.anne sutune dvm ek gıdayı verme kararını bana bıraktı ben vermeyı dusunmuyorum sutum yettıgı surece 6 ay cunku bebegım gazlı bır bebek zaten.tabıkı gerekıyorsa verırım sorum bebegım neden kılo almıyo olabılır blutfen yardımcı olun ne yapmalıyım cıddı bır durummu copk asırı hareketlı bır bebek.benım sutumle alakalı bır sorunmu acaba YARDIMM CUNKU DUSUNMEKTEN KENDIMI YOPRATIYORUM

aynur

merhabalar benim bebeğim 7,5 aylık ve 6 kilo. ilk 3 ay çok güzel kilo aldı. 3,5 aylıkken emmek istememeye başladı ve 4 aylıkken bıraktı. bu dönemde idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. doktorum banada mama ek gıda ne varsa ver dedi ama kızıma zorla yediriyodum. idrar yolu enfeksiyonu tekrarladı farklı tahliller yapıldı. böbreklerinde sorun var. seni endişelendirmek istemem ama çocuk yemiyorsa muhakkak bir sorun vardır. farklı doktorlara git. iştahsız bebek ya da bunu beğenmedi sevmedi yok bence . ben bütün mamaları aldım yapıp döküyordum yemiyordu bi türlü . şimdi idrar yolu enfeksiyonundan korumak için her akşam antibiyotik kullanıyoruz . benim kızımda çok hareketli emekliyor kendi oturabiliyor hatta 15 gündür tutunup koltuklara bile kalkıyor. geçen ay 350 gr aldı nasıl sevindiğimi anlatamam. seni çok iyi anlıyorum ben bunun için profesöre bile götürdüm eşim bana kızdı gereksiz yere evham yapıyorsun dedi. bence kilo almazsa peşini bırakma. 

tuanam

Alıntı yapılan: melisvildan - 15 Eylül , 2009, 17:22:40
merhabalar bebegım 22 mayıs dogumlu bu ayın 22 sınde 4 ayımızı bıtırcez 4230 gr dogdu ılk ıkı ay kılo alımı guzeldı 3. ay ıdrar yolları enfeksıyonu gecırdık.ve sadece 650 gr aldık 7150 gr olduk.4. aya gırdık 3 hafta sonra dr gıttık ve bebegım sadece 150 gr almıs 3 hafta ıcerısınde.kan ıdrar tahlılı yaptırdık ıkısıde temız cıktı.bebegımın nesesı uykusu ıı sukur.anne sutuyle beslenıyor sadece sutum su an yeterlı durumda.doktorumuz bebeklerde kımı donemler gelısımın durdugunu sooyledı bebegımın sorununun olmadıgını ve bu doneme gırdıgını soyledı.anne sutune dvm ek gıdayı verme kararını bana bıraktı ben vermeyı dusunmuyorum sutum yettıgı surece 6 ay cunku bebegım gazlı bır bebek zaten.tabıkı gerekıyorsa verırım sorum bebegım neden kılo almıyo olabılır blutfen yardımcı olun ne yapmalıyım cıddı bır durummu copk asırı hareketlı bır bebek.benım sutumle alakalı bır sorunmu acaba YARDIMM CUNKU DUSUNMEKTEN KENDIMI YOPRATIYORUM
canım bebekler hareketlendikçe klio alımları yavaşlar diye duymuştum benimkide 3 aylık ve 7 kg ama sanmıyorumki 4. ayında yine bukadar kilo alsın çocugun sağlklı olduktan sonra sorun yok ama 4.aydan itibaren  kaşık kaşık ek gıda vermeye alıştırmaya başlasan ilerisi için iyi olur.sütten önce 2 çay kaşığı meyve püresi mesela v.s. damak tadı alışsınki ileride yesin

şevval*yağmur

benim kızım 2850 doğdu şimdi 2 aylık ve 5 kilonun üstünde ama şuanda sadece anne sütü alıyor.kilo alımının yavaşlaması normal. farkettiysen kolunu bacağını daha çok hareket ettiriyor artık.4.ayda bende yavaş yavaş ek gıda vermeye başlıcam ama azar azar.belki sen de ek gıda ile kilo alımını düzenleyebilirsin.

es.ma

benim kızımda mayıs 16 dogumlu 3800 dogdu 4.ayımızda 7 kilo 240 gr 70 cmdi son 2 ayımız sadece 1240 gr almış yavrumm sadece anne sütü alıyo dr ek gıdaya 6.ayından sonra başla dedi

azra35

benim gibi bebeği yediği ve emdiği halde kilo almayan bebekleri olan nolur yazsın napmalıyım

βαlκιz

benim sıpalar var canım
17 aylık olcaklar ama zayıflar
hemde öyle yiyolarki şaşarsın
ama kilo yoook
takmıyodum kilo olayını aman diyodum
ama
doktora götürcem bikere
bikaç aydır hep aynı kilodalar
geçende bi arkadas bebeği kilo almıyo diye doktora götürmüş
kaka tahlili yapılmış
solucan yumurtası denilen parazit çıkmış kakadan
ondan zayıfmış
bende gitcem kaka tahlili yaptırcam nolur nolmazz dimee  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

O TARZ PARAZİTLE RKİLO ALMALARINI ENGELLİYO MALESEF
BENİMDE KARDESİM ÇOK ZAYIF 1,80 BOYU VAR AMA 50 KÜSÜR KİLO İDEAL KİLOSUNUN ÇOK ALTINDA
OLDU OLASI ÇOK ZAYIFTIR
OTURDUĞU ZAMAN SIRTINDAN BÜTÜN KEMİKLERİ SAYILIR ONDADA KURT VAR  :y25:
KİLO ALMAK İÇİN SPORA GİTTİ 6 KİLO FALAN ALMIŞTI
BÜYÜKLERE KABAK ÇEKİRDEĞİ İYİ GELİYOMUŞ MESELA
ŞİMDİ ASKERDE GELDİĞİNDE DOKTORA GİDİCEK BAKALIM

ZAMAN KAYBETMEDEN YAPTIRIN TESTLERİNİZİ

**fatoş**

benim oğlum 5 yaşını dolduracak ve 18 kilo da çok zayıf görünüyor bence normal mi sizce kilosu doktor normal dedi ama bana zayıf geliyor beline hiç pantolon filan olmuyor :'(

βαlκιz

demet bende yeni ögrendim hemen ilk fırsatta gitcez bakalım ondan dolayımı
kilo almıyolar yoksa yakıyolarmı yediklerini bilemiyorum
kurtludur bunlar kurtlu kıçşarında kurt var diyodum dogru çıkıcak heraldee  :k06: :k06: :k06:
10 kilolar ya tarttım ben 11 olmuşlardır belki diyodum ama ne vermiller ne almışlar allah allah  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

kardesim 20 yaşında na pantolon bulmak imkansız çünkü çok zayıf metabolizması hızlı çalışıyo
kesin umut ve uğurunda hızlı çalışıyo hareketlilerde maşallah  :nazar:

βαlκιz

inşallaah hızlı çalışıyodurda ondandır
parazit falan olmasında