Anne Sütü ve Emzirme

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 20:51:35

« önceki - sonraki »

unicornn

Alıntı yapılan: zelis - 09 Mayıs , 2010, 20:26:55
nedir bizim unlardan cektigimiz benim kizda oyle , sabah kalkinca ve gece emiyor sadece , gunduz ac olmasina ragmen emmek icin direniyor zorla gogsumu agzina sokuyorum bu seferde ogurmeye basliyor birakiyoruz... su gunlrede de istahi azaldi , emdigi zamanda Gulferin dedigi gibi benim cadida acitiyor gosumu , resmen sizliyor uclari........ :cussing:

aynen kzlar yaw ben de tok herALde diyorum

ek bişi veriomusun sen

DER!N

Sütümün su gibi olduğunu açlıktan ağladığını vs. söyleyen kadın 4 tane çocuk yetiştirmiş bir anne ve ben lohusaydım o zamanlar kızım sabah akşam olmak üzere 30ar cc mama içiyordu 1800gr almıştı yok efendim bir tanıdıkları varmış kadının sütünün üstü 2 parmak yağ tutuyormuş 1800gramı verdiğim mamadan almış falan filan adımı suluk takmıştı.  ::)

Demet_dk

gülfer bunu daha öncede duymuştum senden çok gülmüştüm
sütün üstü 2 parmak yağ tutuyomuş hey Allahım yaaa :ehi:

gülay t.

Her annenin sütünün bir kısmı su bir kısmı yağdır bu çok normal. Oranı belki değişir ama bu annenin elinde değil ki. Başkasının sütünün yağ oranıyla bir başkasına hava atmak ne garip ???

DER!N

Valla Demetciğim şimdilerde ben de gülüyorum bu tür söylemlere; ama o dönemde hiç gülemiyordum zaten anne olduğuna inanamadığın bir dönem acabaların bir dünya, saçma sapan cümleler kuruluyor ve bunlara aldırış etmemek mümkün olmuyor.

Diyorumya şimdiki aklım olsaydı diye; hakikaten şimdiki aklım olsa bu söylenenlere aldırış etmez güler geçerdim döktüğüm göz yaşları yavrumu sütümden kısmende olsa mahrum bırakmama sebep oldu bu bile vicdan sızlatıyor.

KUZEY

Alıntı yapılan: DER!N - 10 Mayıs , 2010, 14:03:25
Sütümün su gibi olduğunu açlıktan ağladığını vs. söyleyen kadın 4 tane çocuk yetiştirmiş bir anne ve ben lohusaydım o zamanlar kızım sabah akşam olmak üzere 30ar cc mama içiyordu 1800gr almıştı yok efendim bir tanıdıkları varmış kadının sütünün üstü 2 parmak yağ tutuyormuş 1800gramı verdiğim mamadan almış falan filan adımı suluk takmıştı.  ::)
ayyy canım ne garip insanlar war yaa kimyager gibi bir de laboratuvarda test yaptırsaydı bari yağ oranını :-ooo

Demet_dk

Alıntı yapılan: DER!N - 10 Mayıs , 2010, 16:18:14
Valla Demetciğim şimdilerde ben de gülüyorum bu tür söylemlere; ama o dönemde hiç gülemiyordum zaten anne olduğuna inanamadığın bir dönem acabaların bir dünya, saçma sapan cümleler kuruluyor ve bunlara aldırış etmemek mümkün olmuyor.

Diyorumya şimdiki aklım olsaydı diye; hakikaten şimdiki aklım olsa bu söylenenlere aldırış etmez güler geçerdim döktüğüm göz yaşları yavrumu sütümden kısmende olsa mahrum bırakmama sebep oldu bu bile vicdan sızlatıyor.

ağzı olan konuşuyo diye boşuna dememişler
bi annenin sütüne laf edilmesine sinir oluyorum

ben sabahları doruk ilk uyandığında emziriyorum kahvaltı saatine kadar
9.30 da yaptırıyorum kahvaltısını
annem falan başlıyo senin sütünle olurmu artık eskisi gibi sütün yoktur doyurmaz
bunu söyleyen annem olsa bile hoşuma gitmiyo

zelis

Alıntı yapılan: unicornn - 10 Mayıs , 2010, 13:18:16
Alıntı yapılan: zelis - 09 Mayıs , 2010, 20:26:55
nedir bizim unlardan cektigimiz benim kizda oyle , sabah kalkinca ve gece emiyor sadece , gunduz ac olmasina ragmen emmek icin direniyor zorla gogsumu agzina sokuyorum bu seferde ogurmeye basliyor birakiyoruz... su gunlrede de istahi azaldi , emdigi zamanda Gulferin dedigi gibi benim cadida acitiyor gosumu , resmen sizliyor uclari........ :cussing:

aynen kzlar yaw ben de tok herALde diyorum

ek bişi veriomusun sen

evet canim emmemek icin direndigi zaman hazir sagilmis sutum yoksa mama veriyorum ...

) SaMiRa (

kızlar fudayl da iyi emmiyor yaa  :( sürekli ağlıyor pazar gününden beri,göğüserimde fos fos sanki boş gibi ama emince geliyoda doymuyo sanırsam o yüzden ağlıyor bugün mama verdim 60 cc içti verseydim daha içecekti hiç vermek istemiyorum yaa.. çabuk süt yapan bişey yokmu bildiğiniz? çayımda bitti  :( :( şu maya nasıl oluyor yaa günde n kadar içeceğiz nasıl yapılıyor??

< ESLAL >

aynen canım benim göğüslerde öyle ben ek gıda veriyorum ama bugün hiç bişey yemedi hilal hanım  :sad1: benim evde yaş değilde kuru maya var o işe yararmıki  :dontknow:

) SaMiRa (

biliyorum ki yaa twetty biliyo bunu galiba ondan okumuştum ama ölçüleri bilmiyorum.. benimki küçük ek gıda veremiyorum malum mama takviyesi nadir olarak ama böyle giderse vericem doktorada sormadım hiç... dün ben bi bardak içtim mayadan bilir bilmez sanki sertleşti göğüslerim ama çok kötüü tadıı midem kalktııı...
twetty duy biziii...

) SaMiRa (

bendede kuru vardı gitim yaş maya aldımöle içtim :dontknow:

KUZEY

kızlar ben de merak ettim şu maya işini işe yarıyor mu acaba? ::)

< ESLAL >

ben azönce kurusunu sıcak suyla eritip içtim beni pek etkilemiyor böyle şeyler ama belki fayda eder  :dontknow:

KUZEY

:icon_scratch: inşallah iyi gelir canım sütün bol olsun :icon_thumright: