28 Mart , 2024, 15:25:47

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Anne Sütü ve Emzirme

Başlatan Emine, 12 Ocak , 2007, 20:51:35

« önceki - sonraki »

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

oy yerim ben onu ya..

ay ilknurcum ben ne zaman öpebilcem kizimi ya artik dayanamiyorum cok özledim öpmek koklamak istiyorum her gece hayalle yatiyorum hayalle uyaniyorum :y25: :y25:

AککORTįє

:D caniiimmm az kaldı az dayan hakkaten çok az kaldı  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 13 Nisan , 2010, 00:19:47
:D caniiimmm az kaldı az dayan hakkaten çok az kaldı  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

hic gecmiyor gibi günler ya offfffffffff :cildir: :cildir: :BangHead: :BangHead:

AککORTįє

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

haklisin aslinda ama yinede bana hic gecmyior gibi geliyor...bide belim kopuyor ya dayanilmicak bir agri var belimde acaba dogum nasil olcak onun korkusuda cöktü icime  :icon_scratch:

AککORTįє

olur canım normal heleki son zamanlrda öldürür insanı o ağrı. ben 38+6 da doğum yaptım. doğumdan 2/3 gün önce başlamıştı şiddetli ağrılarım . 8. aydan sonra başladı aslında ama doğuma 2/3 gün kala farklı ağrılar olmuştu çok canım yanıyordu.karnıımın içini deliyordu sanki ..

çökmesin hiç Allah yardımcın olacak senin inş düşünme sen , son ana kadar belli olmuyor. bak ben doğum yapacağım güne kadar normal diyordum. son gün kontrol günü sezeryan olacağım çıktı. Allah hakkında hayırlsı neyse onu versin .sende bebeğinde sağlıkla atlatın inş  :amin:

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 13 Nisan , 2010, 00:42:24
olur canım normal heleki son zamanlrda öldürür insanı o ağrı. ben 38+6 da doğum yaptım. doğumdan 2/3 gün önce başlamıştı şiddetli ağrılarım . 8. aydan sonra başladı aslında ama doğuma 2/3 gün kala farklı ağrılar olmuştu çok canım yanıyordu.karnıımın içini deliyordu sanki ..

çökmesin hiç Allah yardımcın olacak senin inş düşünme sen , son ana kadar belli olmuyor. bak ben doğum yapacağım güne kadar normal diyordum. son gün kontrol günü sezeryan olacağım çıktı. Allah hakkında hayırlsı neyse onu versin .sende bebeğinde sağlıkla atlatın inş  :amin:

amin cnm cümlemiz icin insallah rabbim herseyin hayirlisini nasip etsin...dogumda nasil olak bakalim artik nasip kismet korkuyorum ama acikcasi normal dogumdan .... :sad1:

AککORTįє

herşeyin hayırlsı tatlım korkma Allah gönlüne öre versin herşeyi bol bol dua et  :opucuk:

ben kaçıyorum hayatım iyi geceler çok öptüm seni  :wave: :-*

♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥

Alıntı yapılan: iLkNuRR - 13 Nisan , 2010, 00:47:43
herşeyin hayırlsı tatlım korkma Allah gönlüne öre versin herşeyi bol bol dua et  :opucuk:

ben kaçıyorum hayatım iyi geceler çok öptüm seni  :wave: :-*

hayirli geceler allah rahatlik versin cnm  :opucuk: :opucuk:     by by

gülay t.

İlkcemre canım, benim kızım 4 buçuk aylık. Kilosu ve boyu ayına göre normal.Doktorum sütün yettiği sürece mama vermene gerek yok dedi. Ben bugünlerde muz ve elma veriyorum az az ama bunu doktorum söylediği için vermeye başladım yavaş yavaş ek gıdalara geçiyoruz birden bire zorlanmasın diye 4 buçuk ayında vermeye başladım ben.

Dediğim gibi en az 10 dakika emiyorsa ve süt varsa doyuyordur  merak etme. Süt olduğunu anlarsın her çekişten veya 2-3 çekişten sonra yutar sütü. Ama bayağı çekmesine rağmen yutmuyorsa o zaman o göğüsteki süt bitmiş olabilir diğerine geç. Hiç üzülüp sıkıntı yapma her bebeğin mide kapasitesi farklı. Uzmanlara bakarsan toplamda 20 dakika emmeleri lazım ama ben bugüne kadar çok nadir o sürede emzirmişimdir. Bebek biliyor ne zaman doyacağını. Sen elinden geldiğince beslenmene dikkat et ve bol sıvı tüket süt kendiliğinden oluyor zaten. Ben de geçen haftalarda illa şu kadar süre emzireceğim diye kendime sıkıntı yapıyordum ama sonra düşündüm bebek de  olsa o bir insan ve bir kapasitesi var neyi ne kadar yiyeceğine o karar vermeli. Sen de öyle düşünmeye çalış ve rahat ol.

Bir de ilk aydan sonra yavaş yavaş kilo alımı azalabiliyor. Bu çok normal kilo alımı azalırsa kendini suçlama. 6. aydan sonra çok daha az alacakmış doktor söyledi. En az 600 gram alıyorsa sütün yetiyordur ve bebek de doyuyordur. Çok iştahlı bir bebeğin varsa sütün olsa bile belki doymayabilir ama o da belli olur zaten.

DİLVİN

BENIM OĞLUŞ ÇOKKK İŞTAHLI GÜLAYCIMM :hello2: :hello2:

DOYMAK BILMIYOR  :ehi: :ehi: :ehi:

BENIMKI 10 DAKIKA DEĞİL SAATLERCE MEMEDE  :tongue3:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

gülay t.

Maşallah oğluna Selcancım. İlerleyen aylarda emme süresi ve sıklığı azalacaktır muhtemelen. Şimdi doya doya emsin sanırım yavru tosuncuk olmuştur bu emmeyle. Öptüm yanaklarından yavru tosunu :opucuk:

Bu arada selcancım meyve püresine de geçmişsin hayırlı olsun. Sakın elma verirsen çok verme  kabız yapıyor.

мiŁenα.

bende 5-10 emzirip alıyorum memeimi..benim oğlan bıakmaz yoksa...gazı oluyor sonra çok :sad1:

:love9: :love7: :love9:

gülay t.

Zaten ilk 2 ay anne-bebek ve meme ayrılmaz bir üçlü oluyor. Hatırlıyorum beni kim arasa o dönemler hep, emziriyor diyorlardı telefondaki kişiye. Ve gece olduğunda göğüs uçlarım acırdı emzirmekten. Çareyi şöyle buldum yatmadan önce 1 kez mama veriyorum 1- 2 saat dinleniyordu göğüslerim hem ben de uyumuş oluyordum biraz. 1 kez mama verdiğim için de alışmadı mamaya. sonra azaldı tabi emme sıklığı.Kızlar ilerleyen aylarda 3-4 saat aralıksız uyuyabileceksiniz duyurulur.

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9: