Hamilelik Öncesi ve Sonrasında Sigara İçenler

Başlatan ★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★, 09 Eylül , 2009, 23:29:37

« önceki - sonraki »

ZEYNEP-35

Alıntı yapılan: khatice_ - 17 Kasım , 2012, 11:57:54
ben 4 aylık evliyim 5 haftalıkta hamileyim :)

cannım rabbim sağlıkla kucağın almayı da nasip etsin inşallahh canım   :amin: :k06:

♣ ђคtเςє ♣

amiiin inşallahh  :amin:  :amin:  en kısa zmanda seninde haberlerini alırız inşallah canım

özlem0609

sıgara kullanıp hamılıe kalan o kadar cok arkadasım var kı, kimisi hamılelıktede ıctı sıgarayı,dr u içmeyıp sinirli olacagına ve bunu cocuga yansıtacagına,azar azar ıcebılırsın dedı.   
amaaannn sankı hamıle kaldık yaaa,tık yokk,ben ilişkiden de sogudum artık,karşımda bi odun olunca  :violent1:  :violent1:  :violent1:  :violent1:  :violent1:  :violent1:  :violent1:

Valerya

ben dediğim gibi 3-4 günde bir paket bitiriyorum. yani günde 5-6 tane içiyorum bazen 7-8 de olmuyo değil tabi  :honk:  :suclu: :suclu: hatta ilişkiden sonra hemen yakasım geliyor. sonra da kendimi suçlu hissediyorum her zamanki gibi. eşim içmiyor ben 7 seneyi geçecek içiyorum markası da winston light. ama eğer içmezsem kendimi çok mutsuz hissediyorum sanki bi şey eksik gibi oluyo hayatımda ağlama boyutuna girdiğim bile oldu  :-\ eşim illa bırak diye baskı yapmıyor  :love8: fakat işte bu suçluluk duygusu çok pis bi duygu sanki bu yüzden olmuyor diye düşünüyorum bazen  :crybaby2:  :crybaby2: ama baya azalttığımı biliyorum sigarayı, inşallah gebe kalırım ve içmem. o zamana kadar içeyim ya :( ama gebe kalırsam burda söz veriyorum ağlasam da içmeyecem  :y25: :y25: kendimi yemeğe verecem anasını satayimm  :hungry: :hungry:

SarıTombiş

Merhaba arkadaşlar. :) Ben 7 aylık hamileyim ve sigarayı hiç bırakamadım. ::) Hamile olmadan önce 2 paket içiyodum. Hamileliğimi öğrenince de azaltamadım. İlk 3 ay boyunca 2 paket kullandım. ::) Karnım büyümeye başlayınca yavaş yavaş azalttım. Artık günde 1 paket içiyorum. :-[ Ama daha fazla azaltamıyorum. İşimin yoğunluğu nedeniyle hamileliği aslında düşünmüyordum, ama eşim çocuk istiyordu. Sonuçta istemeden hamile kaldım. Kız kardeşim ve bi arkadaşım da hamilelikleri boyunca bi pakete yakın sigara kullandılar ve bebekleri sağlıklı doğdu. Şu an biri 6 aylık, diğeri de 14 aylık ve bi sağlık problemleri yok. :) Sizler ve yakınlarınız arasında veya çevrenizde, hamileyken sigara kullanan anneler varmı acaba? Varsa çocukları sağlıklımı? Bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. :-[

mandalinaportakal

:-ooo :-ooo 1 paket 2 paket neler diyorsun sen arkadaşım?hani tek tük olsa-ki ona bile vicdanen kabul edilebilir diyemem-neyse.çevrenden örnek vermişsin ama bence kendini kandırıyorsun.uzun vadede o çocukların zarar görmeyeceğinin garantisi nerde?daha kendini koruma yeteneğini bırak güdüsüne bile sahip olmayan bebeklerinize bu kötülüğü nasıl reva görebiliyorsunuz? :sad1: :dontknow:

SarıTombiş

Merhaba hanımlar. 3 hafta önce doğum yaptım. Allaha şükür bebeğim sağlıklı doğdu. :-*

SEDAEMRE

ÖNCELİKLE MERHABA ARKADAŞLAR BEN YENİ ÜYEYİM,
YORUMLARINIZI OKUDUM VE SESSİZ KALAMADIM...BEN YENİ EVLİYİM ÇOCUK DÜŞÜNÜYORZ 2 AYDIR NEGATİF...GEÇEN ÜST KAT KOMŞUMLA TANIŞTIM KAHVE İÇMEYE GELDİ BAKTIM KARNI BURNUNDA 17 GÜN VARMIŞ DOGUMUNA...3 YILDIR BEBEKLERİ OLMAMIŞ TÜP BEBEK SAYESİNDE OLMUŞ AMA NE GÖREYİM Kİ KADIN ELİNDEN SİGRAYI DÜŞÜRMÜYOR ... :icon_scratch:.BENDE KULLANICIYIM AMA O MASUM CANI NASIL ZEHİRLİORLAR AKLIM ALMIYOR...DIŞARDA O KADAR İNSAN VAR BEBEK SAHİBİ OLMAK İÇİN MADDİ MANEVİ HERŞEYİNİ VEREN, AMA Bİ TARAFTADA BAKIYORUM ŞÜKÜR EDEMEDİĞİ GİBİ KIYMETTE BİLMİOR MADEM DURAMIYOSUN İÇİYOSUN GÜNDE Bİ PAKET BİTİRMEYE NE LÜZUM VAR BİR İKİYLE GEÇİŞTİR NE BİLİM ŞAŞTIM KALDIM....DEDİĞİM GİBİ BENDE KULLANICIYIM VE DÜŞÜNCEM BU :flowers:
HAYATLA BARIŞIK KOCASINA AŞIKKK :)))))

ayışığı

şükür ki böyle bi alışkanlığım olmadı. babam sayesinde tiksindim sigaradan. günlük 3 paket bitirirdi. şimdi onun getirisi akciğer kanseriyle savaşıyo. rabbim şifa versin bu bir hastalık bence alışkanlık falan değil . ayrıca sedaemre bebek düşünmeye başladığın anda bıraktım demenı isterdim. vücudun bi toparlansın bi temizlensin diye

Mavish

Alıntı yapılan: ayışığı - 05 Temmuz , 2014, 13:34:08
şükür ki böyle bi alışkanlığım olmadı. babam sayesinde tiksindim sigaradan. günlük 3 paket bitirirdi. şimdi onun getirisi akciğer kanseriyle savaşıyo. rabbim şifa versin bu bir hastalık bence alışkanlık falan değil . ayrıca sedaemre bebek düşünmeye başladığın anda bıraktım demenı isterdim. vücudun bi toparlansın bi temizlensin diye

Rabbim sifa versin babacigina canim..

Umarim
Benim babamda cok gec olmadan birakir o illetti :-(

ayışığı

Alıntı yapılan: Mavish - 05 Temmuz , 2014, 14:21:57

Rabbim sifa versin babacigina canim..

Umarim
Benim babamda cok gec olmadan birakir o illetti :-(
sağol tatlım Allah razı olsun. inşallah bırakır canım baban. tamamen irade meselesi. ramazanda 17 saat ağzına sürmeden durabiliyosa insan geri kalan 7 saate de dayanır. vücu t temzilendikçe istek azalır zaten.  :dontknow: önemli olan hastalık kapıyı çalmadan bırakmak

SEDAEMRE

canım haklısın bi anda bırakamadığım için günde bir ya da 2 adet içiyoum şimdi de ramazan vesilesiyle 10 gündür toplasan 1 ya da 2 kez içmişimdir o da iftardan sonra eşime eşlik etmek için tiryaki olmadığım için sigara ya psiolojik olarak baktıımdan bırakamama gibi kaygım olmadı ramazan vesilesiyle kullanmıyorum diyebilirim  :)
HAYATLA BARIŞIK KOCASINA AŞIKKK :)))))

ayışığı

hamilelikte sigara. ne kadar çirkin söylemesi bile  :cildir: ama en yakınımda hamile biri var. bu zatı muhterem 2. bebeğinde de sigara içti. bebeğinin kalp rahatsızlığı var. tabi ne kdr etkisi olmuştur bilemeyiz ama  :dontknow: şimdi 3. geliyo bunda yine içiyo  :cussing:
ve benim her tedavimde ondan bi bebek haberi geldi. Allah ona verdi ben yine elim boş yoluma devam ettim.  :'( bundan bile ders almıyo Allah ıslah etsin ne diyim

mandalinaportakal

Allah evlatlarımızı bizlere hayırlı kılsın,bizleri de onlara karşı merhametli eylesin :amin:
sigara nasıl yetişkinler üzerindeki etkisini yıllara yayar,bu bebekler ve çocuklar için de öyledir."sigara içiyorum,bebeğimi doğurdum,ama çok sağlıklı" söylemi bence içsel bir avuntudur.gerçekliği yoktur.Allah esirgesin,uzun vadede o bebek o zehirin acısını mutlaka yaşayacak.anne de bunun vebaliyle nasıl yaşar bilmiyorum  :icon_pale: