27 Nisan , 2024, 21:18:11

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Bebek İsteyenler, Hamile Olanlar ve Doğumu Yaklaşanlar İçin Dualar

Başlatan ♥♥ Ecrin´in Annisi ♥♥, 09 Eylül , 2009, 20:59:22

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

namaz bittikten sonra selam veriyoruz ya ondan sonra  direk secdeye yatıp işaret parmağı kaldırarak yani secdede eller düz durur ya o parmağı kaldırarak (ettehıyyatüde bazıları kaldırır ya onun gibi) hz yunusun  duası okunacakmış...  :icon_thumright:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 04 Nisan , 2011, 01:02:54
özgür 87.ayette yunus aleyhisselamın duası "la ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimin" yer alıyor belki onun içindir 87 ve 88. ayet... çünkü peygamber efendimiz (s.a.v)  "Kardeşim yunusun balığın karnında iken yaptığı duayı kim yaparsa o kişinin duası asla red olunmaz" buyuruyor... hatta bende birşey buldum paylaşayım sizinle;
HACET DUASI:

Sahabeden birisi bir gün Allah resulünü ( S.A.V ) rüyasında görüyor ve diyor ki: "Ey Allahın resulü benim yerine getirilmesini arzu ettiğim mühim bir isteğim vardır. Bu arzuma nail olabilmem için nasıl hareket edeyim?"

Bunun üzerine Allahın resulü ( S.A.V ) o kimseye:
"Ey falanca kimse bir kimsenin Allahü tealadan bir isteği olursa önce güzelce bir abdest almalı daha sonra da cenab-ı hakka şükür secdesine varmalıdır secdede iken şahadet parmağı ile işarette bulunarak tam 40 defa: "La ilahe illa ente sübhaneke inni küntü minez zalimiyn" demelidir. Böyle yapan kimsenin duasını cenab-ı hakk mutlaka kabul buyurur."

ALLAHIM BU DUALAR AYETLER HATRINA DUALARIMIZI KABUL ETSİN
İSTEYEN HERKESE BEBEK NASİP ETSİN.. HAMİLE OLANLARA KOLAY DOĞUM, BEBİŞİ OLANLARA SAĞLIKLI ÖMÜR VERSİN  :amin: :amin:

:amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

xxcansuxx

xxcansuxx

Alıntı yapılan: nilüfer elif - 08 Nisan , 2011, 14:15:07
arkadaşlar benim adıma meryem suresı okuyabılırmısınız bebegım olsun dıye en az 40 farklı  kişinin okuması lazızmmmışta??????? :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
dua paylaşımı bölümünde bir arkadaşımız bunun için liste yapmış güzel olmuş o listeye ismini yazdır istersen canım

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Nisan , 2011, 20:30:19
betty sen nerelerdesin bebeyi büyüttün valla  :k06: :k06:

ahh canım valla nasıl yoruldum, aslında ben bebekle değil de 4 yaşında olan abisiyle ilgilendim tamamen,
acayip kıskandı kardeşini, annesini paylaşamadı, hep onunla ilgilendim yani... bebişinde 20/40 ı çıktı, artık kayınvalidem gündüzleri gidip geliyor, ben gitmiyorum artık bikaç gündür  :icon_thumright:
sen nasılsın canım? ameliyat sonrası ağrın falan var mı?

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 08 Nisan , 2011, 20:40:32
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Nisan , 2011, 20:30:19
betty sen nerelerdesin bebeyi büyüttün valla  :k06: :k06:

ahh canım valla nasıl yoruldum, aslında ben bebekle değil de 4 yaşında olan abisiyle ilgilendim tamamen,
acayip kıskandı kardeşini, annesini paylaşamadı, hep onunla ilgilendim yani... bebişinde 20/40 ı çıktı, artık kayınvalidem gündüzleri gidip geliyor, ben gitmiyorum artık bikaç gündür  :icon_thumright:
sen nasılsın canım? ameliyat sonrası ağrın falan var mı?
maşaallah ya o yaşlarda evet çok kıskançlık oluyormuş... neyseki artık evdeymişsin dinlenirsin senin gibi gelinleri var şanslılarmış... :icon_thumright:
yok canım ya ilk 2 günden sonra birşeyim kalmadı sadece dikişlerim düşmedi daha kendiliğinden atar dediler daha sertleşti ama atmadı bugün yarın adet olurum saonrasında bakalım rabbim nasip ederse  :amin:

xxcansuxx

neyse canım ben çıkayım ferihayı seyredeyim uzun zamandır netteyim  :k06:
:opucuk: kendine iyi bak görüşürüz  :wave:

<<<betty>>>

ohh iyi hadi çok şükür, hadi bakalım hayırlısıyla adet de ol, sonra inşallah gönlünüzdekini verir yaradanım  :amin:

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 08 Nisan , 2011, 20:48:00
neyse canım ben çıkayım ferihayı seyredeyim uzun zamandır netteyim  :k06:
:opucuk: kendine iyi bak görüşürüz  :wave:

tamam canım görüşürüz  :opucuk: :opucuk: :opucuk:

FeHi

30 Nisan , 2011, 23:56:27 #144 Son düzenlenme: 01 Mayıs , 2011, 00:01:38 FeHi
HAMİLELİĞİN 3.AYI:
PERŞENBE VE CUMA GÜNLERİ ALİ İMRAN SÜRESİNİ OKU. SONRA 140 SALÂVAT GETİR.
NAMAZLARDAN SONRA ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR. HER HAFTA BUĞDAY, ET VE SÜT AL.
SABAHLARI BİRAZ BAL YE. HERGÜN AÇ KARNINA 1 ADET ELMAYA AYETELKÜRSÜYÜ OKU VE YE

9 AY BOYUNCA DEVAMLI YAPABİLECEĞİN GENEL TAVSİYELER
1-HEP ABDESTLİ OLMAYA ÇALIŞ. ÖZELLİKLE YEMEK YERKEN.
2-BÜTÜN GÜNAHLARDAN KORUNMAYA BAK.
3-ELİNDEN GELDİĞİNCE MÜSTEHAP OLAN ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞ.
4-GECELERİ AYNAYA BAKMA.
5-SİNİRLENME. HUZURLU VE SAKİN OL.
6-KURAN DİNLEMEYE VE OKUMAYA ÇALIŞ.
7-NAMAZLARDAN SONRA 34 ALLAHUEKBER,33 ELHAMDULİLLAH VE 33 DEFA SUBHANALLAH DE.
8-SULU VE SAĞLAM BİR NARA 40 DEFA YASİN SÜRESİNİ OKU. BİR ANDA OKUMAYABİLİRSİN. MESELA KAÇ GÜNDE 1 HAFTADA OKU. HATTA EŞİN DE OKUYABİLİR. SONRA O NARI YE. RİVAYETLERDE 40 GÜN VE 40 KEZ YAPILAN AMELLER FAZİLETLİDİR. UNUTMA 9 AY BOYUNCA YAPACAKSIN BUNLARI.
9–1 ELMAYA 40 DEFA YUSUF SÜRESİNİ OKU.
10-EN AZ 40 GECE KILABİLİRSEN GECE NAMAZI KIL.
11–40 CUMA GÜNÜ CUMA GUSLÜ AL. CUMA NAMAZI OKUMADAN HER CUMA CUMA GUSLÜ YA DA İŞE GİTMEDEN SABAH HEMEN AL GUSLÜ NİYET EDERKEN DE CUMA GUSLÜNE NİYET ET. BUNU 40 CUMA BOYUNCA YAP. GENEL OLARAK HAMİLELİLİK DÖNEMİ 40 HAFTA. VE HADİSLER DE DİYOR Kİ:40 CUMA GUSLÜ ALAN KABİR AZABINDAN KURTULUR.
12-HAMİLELİK BOYUNCA 1 KERE DE OLSA KURAN HATİM ET.
13-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
14-HERGÜN SABAH NAMAZINDAN SONRA 50 DEFA KADİR SÜRESİNİ OKU.
15-HERGÜN 140 DEFA SALÂVAT GETİR.
16-NAMAZLARDAN SONRA 70 DEFA ESTAĞFİRULLAHE VE ETUBE İLEYH DE VE TÖVBE ET.
17– 40GÜN BOYUNCA AÇ KARNINA KURU ÜZÜM YE. HERGÜN 21 ADET KURU ÜZÜM VE HER KURU ÜZÜM YERKEN BESMELE ÇEK. YANİ 21 KURU ÜZÜME 21 BESMELE.
18-BEBEK HAREKET ETTİĞİ HER AN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE SALÂVAT GETİR VE İHLÂS SÜRESİNİ OKU.
19-ALLAHI ÇOK DÜŞÜN.
20-İNSANLARA YARDIM ET.
21-MÜMİN İNSANLARIN YÜZÜNE BAK.
22-GIYBETTEN VE YALANDAN UZAK DUR.
23-NAMAZINI VAKTİNDE KIL.
24-DEVAMLI ALLAH ALLAH DİYE ZİKİRDE BULUN.
25-EĞER EVLADININ SABIRLI OLMASINI İSTİYORSAN ELİNİ KARNININ ÜZERÜNE KOY VE ASR SÜRESİNİ OKU.
26-EVLADINA HAYIRLI BİR İSİM KOY VE DAHA KARNINDAYKEN ELİNİ KARNININ ÜZERİNE KOY VE İSMİYLE ONA HİTAP ET. UNUTMA ÇOCUĞUN ANNE BABA ÜZERİNDEKİ HAKKI ANNE VE BABANIN ONA HAYIRLI BİR İSİM VERMELERİDİR.
27-ENBİYA SÜRESİNİ OKUMAK EVLADIN SALİH BİR EVLAT OLMASINA YARDIM EDER.
28-EĞER ANNE VE BABANIN ÇOCUKLA ÇOK İYİ BİR İLİŞKİSİ, BAĞI, DİYOLAĞU OLMASINI İSTİYORSAN ÇOCUK DOĞMADAN ANNE VE BABA EVLATLARIYLA KONUŞMALILAR VE ÇOCUK DOĞDUKTAN SONRA BU SESLERE AŞİNA OLACAKTIR.
29-HAMİLELİK ESNASINDA DÜZENLİ BESLENME VE TEMİZLİĞE ÇOK ÖNEM VERİLMELİDİR.

ARMUT: EĞER ANNE HAMİLEYKEN ARMUT YERSE EVLADI GÜZEL VE İYİ AHLAKLI OLUR. KALBİN GÜÇLENMESİNE, MİDENİN TEMİZLENMESİNE, GÜZELLİK VE CESARET VERİR. ARMUTTA B1,B2,B6 VE C VİTAMİNİ VARDIR.
NAR: CUMA GÜNLERİ KAHVALTI YAPMADAN NAR YEMEK ÇOK İYİDİR. BULANTIYI ENGELLER. KANSIZLIĞI GİDERİR. TANSİYONA DA İYİDİR.
İNCİR: KURANDA ADINA YEMİN EDİLEN MEYVEDİR. AĞIZ KOKUSUNU GİDERİR VE KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
KAVUN: ANNE HAMİLEYKEN KAVUN YERSE EVLADI GÜLERYÜZLÜ OLUR.

BUNLARIN YANISIRA; BADEM, SEBZELER, HURMA, BALIK, MERCİMEK, LAHANA, MARUL, BAL, FASÜLYE, ŞEFTALİ, ZEYTİNYAĞI, FINDIK VE SÜT ÜRÜNLERİ TÜKETMEK ÇOK YARARLIDIR. FINDIK VS YERKEN AŞIRIYA KAÇMAMAK İYİDİR.

ALINTIDIR

hüzünden_gelme

hamile oldugum zaman denerım inşallah :k06:

FeHi

kelebegimm

ne kadar guzel bilgilr boyle yaa saol canimm paylasimin icinn :opucuk: :opucuk: :flowers:

]

FeHi

Alıntı yapılan: kelebegimm - 01 Mayıs , 2011, 00:07:41
ne kadar guzel bilgilr boyle yaa saol canimm paylasimin icinn :opucuk: :opucuk: :flowers:
Sende Sağol Şekercim  :opucuk:

Aytii

sanirim bunlari yapana kadar 9 ayin nasil geçtigini anlamamis oluyosun ayni zamanda  :ehi: masallah  ::)

tskler canim güzel bilgiler  :flowers: