Nelere Aşerdiniz Bebeğinizin Cinisyeti Ne Oldu?

Başlatan °♥° b@ş@k°♥°, 06 Eylül , 2009, 17:32:09

« önceki - sonraki »

yağmur8183

Alıntı yapılan: {safişim} - 09 Nisan , 2010, 14:04:49
canım benim benim hiç canım bişey istemedi halada öyle ama ben hamilelerin içine ne doğuyosa bebeğini cinsiyeti o oluyo ben buna çok inanıyorum  :opucuk:
Peki senin içine ne doğdu canım, ben ilk başlarda erkek diye düşünüyordum,kalbimden ilk erkek geçti,şimdi herkes kız diyor,bende acaba kız mı diye düşünüyorum,bilmiyorum...

{safişim}

canım biliyomusun ben hiç merak etmedim çünkü hep erkek gibi geliyodu ve oğluşum olcak allah izin verirse forumdada çok karşılaştım erkek yada kız geçiyo diğenlerin genelde tahminleri doğru çıktı hayırlı bir evlat olsunda önemli değil ama insan merak ediyo işte demi bana doktor 12 haftalıkken erkeğe benziyo ama kesin hiçbişey söyleyemem dedi 16 haftalıkken kesinleşti biraz daha sabret canım  :flowers: :flowers:

yağmur8183

Alıntı yapılan: {safişim} - 09 Nisan , 2010, 14:11:21
canım biliyomusun ben hiç merak etmedim çünkü hep erkek gibi geliyodu ve oğluşum olcak allah izin verirse forumdada çok karşılaştım erkek yada kız geçiyo diğenlerin genelde tahminleri doğru çıktı hayırlı bir evlat olsunda önemli değil ama insan merak ediyo işte demi bana doktor 12 haftalıkken erkeğe benziyo ama kesin hiçbişey söyleyemem dedi 16 haftalıkken kesinleşti biraz daha sabret canım  :flowers: :flowers:
Evet yapacak başka bişey yok tatlım, beklicez..

cumbba

şu cinsiyet konusu en çok merak edilen şey kızlar. Bende safişe katılıyorum. Anneler genelde hissediyo derler. Benim de içimde hep erkek geliyodu öyle hissediyodum, ama çevremde herkes senin kızın olacak deyince acaba mı diyorum. Erkek olacak diyenler nerdeyse yok denecek kadar azdı çünkü, bizde 25.hafta da dooplere girdiğimizde öğrendik oğlumuzun olacağını (bizim dr. cinsiyetini söylemeyen biri de azıcık:). Cinsiyetini söylediklerimiz bile o dönem hayretle senin kızın olacak diye inatlaşınca 2. şüphe ile tekrar başka dr.a gittik teyit edip ona göre eşya alalım diye, insanlar kafa karıştırıyoo bazen.

Ben hamileliğimin ilk aylarında hep ekşi tuzlu yedim, tatlıyı aramadım. turşu, limon peynir vs... ama belli bir aydan sonra bir dönem de tatlıya düştüm. Öyle aşermem olmadı ama canım genelde ekşi tuzlu istiyodu.

Allah tamamına erdirsin canım, şimdi biz yolu tamamlamak üzereyiz darısı başına canım. :amin: :amin: :amin: ( Biraz uzun yazdım galiba):))

yağmur8183

Alıntı yapılan: cumbba - 09 Nisan , 2010, 14:37:35
şu cinsiyet konusu en çok merak edilen şey kızlar. Bende safişe katılıyorum. Anneler genelde hissediyo derler. Benim de içimde hep erkek geliyodu öyle hissediyodum, ama çevremde herkes senin kızın olacak deyince acaba mı diyorum. Erkek olacak diyenler nerdeyse yok denecek kadar azdı çünkü, bizde 25.hafta da dooplere girdiğimizde öğrendik oğlumuzun olacağını (bizim dr. cinsiyetini söylemeyen biri de azıcık:). Cinsiyetini söylediklerimiz bile o dönem hayretle senin kızın olacak diye inatlaşınca 2. şüphe ile tekrar başka dr.a gittik teyit edip ona göre eşya alalım diye, insanlar kafa karıştırıyoo bazen.

Ben hamileliğimin ilk aylarında hep ekşi tuzlu yedim, tatlıyı aramadım. turşu, limon peynir vs... ama belli bir aydan sonra bir dönem de tatlıya düştüm. Öyle aşermem olmadı ama canım genelde ekşi tuzlu istiyodu.

Allah tamamına erdirsin canım, şimdi biz yolu tamamlamak üzereyiz darısı başına canım. :amin: :amin: :amin: ( Biraz uzun yazdım galiba):))

Sağol canım, Bende Bebişime birşey almadım daha, cinsiyeti belli olsunda öyle alayım istiyorum,merakta başladı zaten..Senin gibi olmuşum bende canım..Ekşi,tuzlu yiyorum,öyle istifram falan da olmadı..

arzuhatem

bende hiç bi şey aşermedim ama içime hep erkek doğuyodu :) dr. kız dedi hayırlısı olur inş.
canım kızım azram allahım sana şükürler olsunn

elif35

Alıntı yapılan: yağmur8183 - 09 Nisan , 2010, 13:55:54
Merhaba güzel anneler, toplumumuzda aşermeye göre cinsiyet tahmini çok yapılır, bende daha 7 haftalık bir anne adayı olarak nelere aşerdiğinizi ve bebeğinizin cinsiyetini merak ederek bu konuyu açtım,Ben ilk olarak çiğ köfteye aşerdim, etten tiksinir oldum,et yiyemiyorum, sadece sebze yiyebiliyorum et denince midem kötü oluyor ve tuzlu şeyler yiyebiliyorum,normaldede zaten tatlıyı pek seven bir insan değilim..

Siz nelere aşerdiniz ve bebeğinizin cinsiyeti ne oldu??

canım anlattığının aynısı bende oldu bende ilk çiğköfte aşerdim,etten tiksindim hatta kasabın önünden geçerken bile içim kalkardı hatta hala yiyemiyorum balık et vs. sebze ağırlıklı beslenebiliyorum tatlı hiç aklıma bile gelmiyor ve kızım olucak Allah nasip ederse ama aşermem yok et balık hariç herşeyi yiyebiliyorum bir de şu aralar havanın ısınmasından kaynaklı olabilir dondurma canım istiyo aldım dolaba koydum akşamları 5-6 kaşık yiyiyorum içime su serpilir gibi oluyo  :ehi: :ehi: hayırlısı ne ise sen ve eşin için Rabbim onu nasip etsin  ;)

yağmur8183

canım anlattığının aynısı bende oldu bende ilk çiğköfte aşerdim,etten tiksindim hatta kasabın önünden geçerken bile içim kalkardı hatta hala yiyemiyorum balık et vs. sebze ağırlıklı beslenebiliyorum tatlı hiç aklıma bile gelmiyor ve kızım olucak Allah nasip ederse ama aşermem yok et balık hariç herşeyi yiyebiliyorum bir de şu aralar havanın ısınmasından kaynaklı olabilir dondurma canım istiyo aldım dolaba koydum akşamları 5-6 kaşık yiyiyorum içime su serpilir gibi oluyo  :ehi: :ehi: hayırlısı ne ise sen ve eşin için Rabbim onu nasip etsin  ;)
[/quote]

Canım hayırlı olsun öncelikle bebişin... Rabbim tez zaman da kucağına sağlıkla almayı nasip etsin.. Benim ki de merak işte, bi de anket gibi bişey olsun dedim, tahminler tutuyo mu falan diye.... Aş ermeden tahmin işin eğlence tarafı tabi ki, Her zaman Rabbim hayırlı zamanda hayırlı evlat nasip etsin diye dua ettim, hayırlısı olur inşallah...

yağmur8183

Merhaba kızlar, bende hamile olduğumu öğrenmeden önce canım çiğ köfte çekmişti ve deli gibi kahvaltıda da yedim, daha sonra ise canım hep tuzlu ve ekşi şeyler çekti,şalgam suyu acılı şeyler,tatlıyı pek sevmezdim zaten, şimdi de canım tatlı istemiyor, bi de et görünce midem ayaklanıyor kötü oluyorum, baş dönmelerim var. Bulantım var yediklerimi afedersiniz istifra gibi birşey yok..Hayırlısı Cinsiyeti Sizce Ne Olur Kızlar... Bi tahmin yaparsanız sevinirim, sağolun..

elif35

seninle aynıyız tatlım benim gibisin sende benim kıızm olucak Allah nasip ederse ama aşerilen şeylerle alakalı olduğunu sanmıyorum cinsiyetin hakkınde ne hayırlıysa o olsun ben genç kızlığımdan beri hep bir kızım olsun isterdim inşallah sonradan erkeğe dönmeye karar vermezde kız olur  :ehi:

dora

benim canım hep süt ve süt ürünleri istedi bu hafta cinsiyeti öğreneceğiz bakalım ne olacak?

niles1983

NEYMİİİİŞŞŞŞŞ   YE EKŞİYİ ÇIKAR AYŞEYİ YE TATLIYI ÇIKAR HAKKIYI  :k06: :k06: :k06:
Rüzgar Emir'im güzel oğlum seni kuçağımıza alacağımız günü iple çekiyoruz...

sabina

ben çok sık sık meyve çekiyordu canım..ama şunu hatırlıyorum ilk aylarda füme balık çekmişti canım ..ama sonra daha çok erik falan yani meyve..ve tatlıdan çok  uzaklaştım ama cinsiyyet erkek:D..tatlı hakkı ekşi aysa hepsi palavra demekki

Uploaded with ImageShack.us

Balböceği

Alıntı yapılan: niles1983 - 20 Nisan , 2010, 14:09:06
NEYMİİİİŞŞŞŞŞ   YE EKŞİYİ ÇIKAR AYŞEYİ YE TATLIYI ÇIKAR HAKKIYI  :k06: :k06: :k06:
ne guzel sozmus bu boyle yaaa  :ehi: :ehi:

benim cnm cok eksi istiyor limon yiyorum habireeee  :k06:
demekki kizim ayse olcakk  ;D

βαlκιz

eda limon yediysen oğlun olucak  :k06: :k06: :k06:
ilk canı limon aşarenin oğlu olur derler
bende öyle oldu ilk ay çok limon yedim portakal gibi
oğlun olcak dediler artık nekadar yemişsem iki oğlum oldu  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: