GÜNLÜK YOĞURT YAPIMI

Başlatan nagihan, 29 Eylül , 2007, 16:25:07

« önceki - sonraki »

nagihan

bebeklerimize günlük yoğurt yani taze yoğurt yapıp yediriyoruz yada yediricez. peki yoğurdu devam mamaları(sütü)mı yoksa pasterize sütlemi yapıyorsunuz? yada başka bir malzemeden.
ben dün ilk defa pasterüze sütten yaptığım yoğurdu yedirdim. annelerimizde süt ile yapıp yedirmişler bize ve büyütmüşler.
siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? ikilem içerinde kaldım.  :hıhı:

jbdun

nagihancım drumuz bize pastörize süten yapın demişti ve geçen gün kontrole gittiğimizde 1yaşına kadar evde mayalamamın daha iyi olacağını söyledi

nagihan

evet evde mayalama konusuna katılıyorum.

burcu-emir

nagihancım geçen gün 1 yaşında bebeği olan arkadaşımla konuştum,pastorize süt ile yapmasını söylemiş doktor.bu arada piyasada bebeklere yedirebilinecek,yoğurtlar,sanırım Ülkerin.ben bi araştırayım.arkadaşımın doktoru 8-9.aydan sonra mayalatmayıp onlardan önermişti.

sevda

Nagişcim bizde evde mayaladık fakat arhan bir türlü yemedi benim yaptıklarımı hatta onun için yoğut nasıl mayalanır kursu bile aldım arkadaşlarımdan düşün hayatımda ilk defa yoğurt mayalıyorum ama beyfendi yeme tenezzülünde bile bulunmuyor  :-[

Ben içine neler katarak kandırmaya çalıştım bir bilsen ama yemedi işte makinesini bile aldım düşün yani nekadar uğraştım doğal olanı yesin diye ama malesef  :-[ bizde sütaş baby mix aldık onu beğendi ve halen hem onu hemde diğer yoğurtlarda yeriz bu arada tabiki pastörize sütten yapılması ve evde hazırlanılandan yemesi bencede makbul ama bizimki istisnai dışında kaldı bu konuda  :-\

seyda

Nagihan,
ben de kuzuma mayaliyorum yogurdu pastörize sütten. tr deyken bizim kiz baby mix den igrendi tadi cidden igrenc bence nimet günah ama. bence sen de mayala derim en dogali :icon_thumright:

sevda

Ama yoğurdu eninde sonunda yemesi gerekiyordu siz olsanız ne yapardınız yemiyen çocuğunuza ???

sunaygul

mrh.benim kızımda 6.ayını yeni bitirdi.ben güvendiğim bir yerden aldığım sütü kaynatıp öyle mayalıyorum.doktoru mamayla yap dedi ama ben böyle devam etmeyi düşünüyorum.pastörize sütlerle ilgili internette çok araştırma yaptım.gıda mühendisi akrabaları olan tanıdıklarlr görüştüm kesinlikle tavsiye etmiyorlar.ben böyle devam edeceğim.yine bu konuda okuduğum bir yazı beni çok etkiledi.

sevda

Sunaygül canım hoşgeldin aramıza öncelikle nekadar şanslısınki senin güvenle alabileceğin bir yer var keşke herkes senin kadar şanslı olabilse ama metropolde bu tarz lüksü herkes yaşayamıyor lüks diyorum çünkü artık organik şeyleri bulmak bu devirde lüks sınıfında güzelim... ;)

seyda

ben yemediginde arada icine 1-2 bebe biskivisi katiyodum yada biraz pekmez. sonunda azalta azalta sade yogurda alisti. neyse zaten herkez dogru bildigini ve aklina yatani yapar sonucta bi kesin dogru yok doktorlar bile farkli farkli düsünüyo.

-Butterfly-

arkadaslar arzum bebe urunlerinde yogurt makinasi var.bebekler icin uretilmis ben kayinvalideme siparis ettim gelirken getirecek.arzu ederseniz bir bakin.

http://www.bebekmarket.com/magaza/product_info.php?products_id=2817

nagihan

ben aldım ve ilk yoğurdumuzu bu makine ile yaptım.
ama naz yoğurdu ilk gün yedi ikinci gün istekli olmadı.  :'(

-Butterfly-

peki memnunmusunn degermi taa turkiyeden getirtmeme? :icon_scratch:

jbdun

nagihancım daha dur yeni başladınız, ecrinin 1günü 1günü tutmuyodu 2-3hafta kadar böyle gitti alışana kadar :icon_thumright:
şimdilerde de bi bakmışsın 200cc bitiriyo bi bakıyosun 100, yani hep aynı olmuyolar, için rahat olsun canım .
eğer ilerde de yemezse şeydanın dediği gibi alternatifleri düşünürsün, pekmezli veya meyveli, sonra sadeye dönersin yavaş yavaş :opucuk:

nagihan

Alıntı yapılan: jbdun - 30 Eylül , 2007, 09:50:35
nagihancım daha dur yeni başladınız, ecrinin 1günü 1günü tutmuyodu 2-3hafta kadar böyle gitti alışana kadar :icon_thumright:
şimdilerde de bi bakmışsın 200cc bitiriyo bi bakıyosun 100, yani hep aynı olmuyolar, için rahat olsun canım .
eğer ilerde de yemezse şeydanın dediği gibi alternatifleri düşünürsün, pekmezli veya meyveli, sonra sadeye dönersin yavaş yavaş :opucuk:
İNŞALLAH  :amin: