27 Nisan , 2024, 18:02:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

pırıl

benim ablam 7 yıldır spiralle korunuyo,doktoru ona en iyi sağlıklı yöntem bu demişti...kiminde kanama vs olurmuş ama herkesin bünyesi farklı olduğu içinmiş.bende doğumdan sonra hemen taktırırım nasipse.
hapı asla düşünmüyorum.

мiŁenα.

Hımm doğruu diin ertesi gün hapından bahsediyorum ben..

hapkilo aldırmıyormu peki hani hormonları bozmuyormu :icon_scratch:

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

hap kilo aldırıyomuş ya oda kötüü  :cildir:
tüylenme falan yapıyomuş :-\ :cildir:
en iyi yöntem ilişki falan olmıycak en iyisi o  :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

dimii kardeş takılcan sadece çocukyapıcan zaman olcak :ehi:

kocalarımızda öle diyordu zaten :ehi:

derbeder

hay Allah iyiliginizi versin kizlar. buarada hap kullanmayi bende hic dusunmuyordum, lakin hap kullanmayan bayanlar daha erken menopoza giriyorlarmis..bu yuzden kararsiz kaldim sonrasi icin. ama en iyisi herhalde cocuk yapmaya calismak..ne korunma var ne bisey  :k06: ya da geri cekilme en guzeli...cocuk olursada ne yapalim nasibiyle kismetiyle gelsin  :tongue3:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

βαlκιz

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

gözlerimde görmüyo artık konunun adını ana sayfada bayramdan sonra korunma yolları diye okudum :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: -BALKIZ- - 12 Kasım , 2010, 12:37:24

gözlerimde görmüyo artık konunun adını ana sayfada bayramdan sonra korunma yolları diye okudum :ehi: :ehi: :ehi:
:ehi: :toothy10:
Alıntı yapılan: angel81 - 12 Kasım , 2010, 12:37:06
hay Allah iyiliginizi versin kizlar. buarada hap kullanmayi bende hic dusunmuyordum, lakin hap kullanmayan bayanlar daha erken menopoza giriyorlarmis..bu yuzden kararsiz kaldim sonrasi icin. ama en iyisi herhalde cocuk yapmaya calismak..ne korunma var ne bisey  :k06: ya da geri cekilme en guzeli...cocuk olursada ne yapalim nasibiyle kismetiyle gelsin  :tongue3:

zaten en mantıklısı o şuan ..

off zor iş kadın olmak :tongue3:

AککORTįє

Alıntı yapılan: -BALKIZ- - 12 Kasım , 2010, 12:37:24

:ehi: :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

aşkitom

Alıntı yapılan: -BALKIZ- - 12 Kasım , 2010, 12:19:01
gerçi hap da kullanabilirim ama kullanım şekli nasıl bilmiyorum :icon_scratch:

gülşahcığım ben 1 yıldır kullanıyorum hapı..sağlık ocağından alıyorum..ilk almaya gittiğimde nasıl kullanılacağını bilmiyorum dedim :) hemşire de adetin ilk günü başla hap bitince 7 gün ara ver 8.ci gün 2.ci kutuya başla dedi...
zaten bu 7 günlük arada adet oluyorsun adet olmasanda 8.ci gün mutlaka ilacı alman gerek...birde hergün aynı saatte almaya dikkat edeceksin..bu kadar basit :)
ben 1 yıldır kullanıyorum çok memnunum...sadece 2-3 kilo fazlalığım oldu o kadar...beklenmeyen bir hamilelik yaşamaktansa bu 2-3 kiloya razı oldum ben :D :D

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

serra_emine

evet katılıyorum canım
aslında bende çok tedırgındım bır zamanlar yaa nasıl olacak kullanabılrmıyım öyle olurmu böyle olurmu çok düşündüm
ama saglık ocagından alıyorum artık vede memnunum..kılo aldırma konusuna gelınce anormal bır kılo olmuyor yaa
ben ıkı kılo aldım sadece oda arada düşüyor arad açıkıyor bi degişiklıgım yok yanı aynı gıysılerımı bedenlerımı gıyıyorum.en azından içim rahat eşimde rahat oluyor :k06: :k06: ama aynı saatte içilecek dıye bişey yokmuş yaa..gece yatarlen iç dedı benım ehmşire hem yan etkılerı uykuda geçer dedi hemde saat aralıgı fazla olmaz dedi. 2 saat 3 saat farketmez dedı..iyiyiz bakalım şimdılık boyle..bence saglık ocagınıza basvurun alın ve rahat edın derım en azından deneyın bır ay yada ıkı ay baktın çok memnunsun devam edersınız memnun olmazsanız bırakırsınız... :icon_thumright: :icon_thumright:
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

βαlκιz

hmm bende alim bari önümüzdeki ay bak hamile kalırsam sizii  :caca: :caca: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

SiRiNe

dunurum bana bah bir hele seni devamli ruyamda hamile göruyorum  :ehi:

beni bekleee berber yapalim ucuncuyu  :ehi:

βαlκιz

bende hep bebek görüyorum tırsıyorummm  :tongue3: :ehi: :ehi:
tamam canım ama sen erken düşünüyosun ben vazgeçtim çocuklar ilkokula başlasınlar öyle  :toothy10: :toothy10:

gökse

βαlκιz

gülün gülün
tam bu konunun altına bayram cicileri denk gelmiş öyle okudum birden  :ehi: :ehi: :ehi: