27 Nisan , 2024, 23:15:32

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

miray

kızlar en etkili korun ma yolu nedir spıral haricinde spıral ı düşünmüyorum kesinlikle
dogum kontrol hapı düşüünüyorum ama yan etkileri olurmu kilo aldırırımı  :icon_scratch:
benm kuzen uzun zaman kullandı  bırakttı ama bebişi olmuyo
ya benimde öyle olursa  :icon_scratch:
kararsızım ya  :dontknow:

βαlκιz

bende doktora gidemedim adetliyken takılıyomuş sipiral öyle duydum yada adet bitince hemen  :-\
bidakinee bitsin gitcem taktırcammm galba ama  korkuyorumm  anesteziylede takıyolarmış galiba nasıl oluyo bilmiyorum tam offfffff
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

miray

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 07 Şubat , 2010, 23:18:20
bende doktora gidemedim adetliyken takılıyomuş sipiral öyle duydum yada adet bitince hemen  :-\
bidakinee bitsin gitcem taktırcammm galba ama  korkuyorumm  anesteziylede takıyolarmış galiba nasıl oluyo bilmiyorum tam offfffff
spiral i kesinlikle düşünmüyorum anestezi falan diyince tüylerim diken diken oluyo gelemem öyle seylere  :icon_pale:
hem tak cıkar onlamı ugrascam ben en fazla 1-2 yıl düşünmüyorum bebiş

βαlκιz

ayy ben taktırırsam bayıltsınlar nasıl olucak acırr :-ooo
off adet geçtikten sonra takılmazmı acaba yaa  ::) ::) dün bitti adetim  :-\ burda hastane takıyo bi kadına söylerken duydum kadın taktırcakmış adetin 3. günü gel dedii  :-\
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

miray

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 07 Şubat , 2010, 23:38:30
ayy ben taktırırsam bayıltsınlar nasıl olucak acırr :-ooo
off adet geçtikten sonra takılmazmı acaba yaa  ::) ::) dün bitti adetim  :-\ burda hastane takıyo bi kadına söylerken duydum kadın taktırcakmış adetin 3. günü gel dedii  :-\
madem kararlısın git sor bacım  :k06:

miray

kuzenimde spiral taktırmıstı ama hamile kaldı nasıl iş cözemedim  :dontknow:
onlarda cözememiş  :ehi:

βαlκιz

5 senelik taktırırm 5 sene sonra çıkarttırı bebek çalışmalarına başlarım  :ehi: :ehi: :ehi:

βαlκιz

spiral kaymıştır canım taktırıncada yükseğe uzanmıycan eyilmiycen agır kaldırmıycakmışın yoksa kayıyomuşş  :-\

miray

Alıntı yapılan: BaLkIzZzZ - 07 Şubat , 2010, 23:47:52
spiral kaymıştır canım taktırıncada yükseğe uzanmıycan eyilmiycen agır kaldırmıycakmışın yoksa kayıyomuşş  :-\
oof o kadar zahmete gelemem ben ya

βαlκιz

offff zor zorr ben çocukların ikisini birden kucaklayınca kayar o zatenn  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bilgesolak

spiral çok zahmetli geliğyor haplarla koruunuyorum ben de e

ponçik

aslında en rahatı spiral, ben de kullandım , üstelik ne ara kanama oldu, ne de yükseğe uzanıp ağır kaldırdığımda sorun yaşadım
maaşallahım vardı  :ehi: ama ne yazıkki 5 -6 gün süren reglim 10 güne çıkmıştı , tek sıkıntım bu olduğu için 1,5 senede çıkarttım

eğer 1-2 sene içinde çocuk düşünen varsa spiral çok gereksiz ,

taktırırken sorun yaşamadım , hatta rahmi açan alet varya mengene gibi olan , takarken kırıldı  :ehi: sonra yan odadan bi tane daha getirdiler, onu beklerken doktor bi kere daha deneyelim belki olur dedi, tekrar taktı , çıkardı olmadı dedi
başımda 2 tane hemşire, bi ebe bi doktor  :toothy10: ben gayet rahattım
çıkarırken de zaten vıjjyt diye kaydı  :icon_thumright:

Balböceği

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: alemsin varyaaa bende annemden biliyom adetliyken takmis ama hic bisey hissetmemis
onunda adetleri bozuldu sprailden sonraaa bu arada rahmi acan o mengenin ismi ne acaba cok merak etimmm

ayy cok igrenc biseyyy  :igrenc: :igrenc:

βαlκιz

bu ay taktıramadım offf bidakii ay
adet süresini uzatmasına sinir olurum ben yaa 3 gün sürüyo benimkii
10 gün olsaa  :cildir: