27 Nisan , 2024, 13:00:07

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum Sonrası Korunma Yolları

Başlatan zerrinesra, 24 Eylül , 2007, 14:31:37

« önceki - sonraki »

..eLif..

teşekkür ederim nermin gerçekten çok işime geldi bu açıklama..
evet özge bende geçtim valla spiralden hem adet düzenini falanda bozuyormuş ağırda kaldıramıyormuşsun
ay gelemem ;D
teşekkür ederim kızlar sağolun  : :wave:
Annesinin poaçası İDİL'im! :)

can yine cannnn

Alıntı yapılan: ..eLif.. - 06 Nisan , 2009, 16:41:02
evet özge bende geçtim valla spiralden hem adet düzenini falanda bozuyormuş ağırda kaldıramıyormuşsun
ay gelemem ;D
rica ederim cnm yardımcı olduysam ne mutlu
can dediklerim....

oozge

Alıntı yapılan: ..eLif.. - 06 Nisan , 2009, 16:41:02
ay gelemem ;D

en ıyısını yaparsın cnm benceeee
boşverrr spirali :laughing7:

denizkabuğu

24 Temmuz , 2009, 17:06:21 #138 Son düzenlenme: 24 Temmuz , 2009, 17:16:09 denizkabuğu
Ben Spiral taktırdım 1 Yıl oldu bi sorunum yok gibi kasıklarım ağrıyor bazen ama sebebi spiral mi bilmiyorum zor taktırdım vallahi nasıl çıkarttırıcam bilmiyorum ontrole falanda gidesim yok :k06: birde ağır falan kaldırılmaz diyenler olmuş hiç öyle bişi yok ama siz yine kocalarınıza ben ağır kaldıramam hayatım diye beyaz yalanlar söyleyin :suclu:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

damlasu

sşm arkadaşlar ben de yeni üyeyim. doğumdan hemen sonra sprial taktırdım kaymış kontrolde farketti ebe(Allah'tan gitmişim kontrole bişey olmaz diyipte gitmesem bitmişiz demekki.)sonrasında condoma döndük ama ben hala sprial istiyorum zayıflatıyor diye duydum ama o masaya yatmaktan tırsıyorum. :y25:

βαlκιz

08 Ekim , 2009, 03:07:18 #140 Son düzenlenme: 08 Ekim , 2009, 03:10:09 balkız
bende taktırmayı düşünüyodum hemşire adetliyken gel demişti adetimi bekliyorum ama korkuyorum yazılanlarıda okuyunca tırstım napcam kiii :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

мiŁenα.

Alıntı yapılan: damlasu - 29 Temmuz , 2009, 00:00:14
sşm arkadaşlar ben de yeni üyeyim. doğumdan hemen sonra sprial taktırdım kaymış kontrolde farketti ebe(Allah'tan gitmişim kontrole bişey olmaz diyipte gitmesem bitmişiz demekki.)sonrasında condoma döndük ama ben hala sprial istiyorum zayıflatıyor diye duydum ama o masaya yatmaktan tırsıyorum. :y25:

canım aksıne kılo aldırıyor dıye bılıyorum sprıalı :icon_scratch:

:love9: :love7: :love9:

GAMZELİM

bende sıcak bakmıyorum spral konusuna.şuan düşünme aşamasındayım.ne yapsam ki.

es.ma

sprial kilo aldırmazmış arkadaşlar yanlızca ilk zamanlar kanamayı uzatma adet geciktirme gibi durumlar söz konusu olabiliyomuş adet olup taktırıcam bende

gamzeliezel

ben taktırdım 3 ay olcak sadece arada batma gibi bişey hissediyorum onun dışında sorun yok.

Balböceği

eger 1 cocugum olursa ne sipral kullanmak istemem igrenc ne de hap

eger bi sorun cikmassa prezervatif iyidir  :ehi: :ehi: :ehi:

gamzela

arkadaşlar doğum kontrol hapı kullanmaya adetin ilk günü mü başlanıyor.ben kullanmak istiyorum ama doğumdan sonra adet olmadım daha 4 ay geçmesine rağmen.
gmz

serra_emine

dogumdan sonra uzun sure adet olmayan oluyor bellı olmuyo hiç..
yaa kızlar bişey dicem aa...bu erkkelerın kendını koruması yanı erkek için zararlımı bu yontemden gıden bı çok kişi var ama yanı zararı varmı erkek için bılgınız varmı
O MİNİCİK ELLER O MINICIK BEDEN GÜN BEGÜN BÜYÜYOR BEBEGİM BENİM..AMA SEN HEP BIZIM MİNİCİK BEBEGIMIZSIN TATLIM..

gamzela

kendini koruması derken kondomdan mı bahsediyorsun
gmz

cigmex

arkadaşlar iğneyi kesinlikle tavsiye etmiyorum ben hamile kalmadan önce 2 kere 1 aylık,2 kerede 3 aylık iğneler kullandım.
bana zararları,
yumurtalıkları tembelleştiriyor.
5 ay adetim hiç kesilmedi,7 ayda hiç gelmedi.düzensizlik.
tekrar gebe kalmayı çok zorlaştırıyor.biz bıraktık ve 1,5 sene tedavi gördük.
şu anda bende ria var.50 gün oldu ben doğum yapalı.36 günümde taktırmıştım.
benim canım çok fazla acıdı takılırken.ama herkeste aynı olmuyormuş.
biraz fedakarlık yapmak zorundayız.önümüzdeki ay kontrole gidicez.
ağer bir problem çıkmazsa 10 yıllık bendeki devam edicem.
bence en iyi yöntem bu tavsiye ederim arkadaşlar.
sağlıklı ve bebişlerinizle birlikte uzun ömürlü günler geçirmeniz dileğiyle :wave: :wave: