Normal Doğumdan Sonra Dikişler....

Başlatan sevda, 19 Eylül , 2007, 14:20:15

« önceki - sonraki »

Zeynep_Sena

arkadaslar benim dikisim kendiliginden dusenden hastaneden geldigimde sanirim 1 hafta once bi iplik dustu benden beni uyusturmadan filan dikti dr ama canim yanmadi cok az hissettim yani ama hastanede ozel wc ler vardi hic ilac kullanmadim ben 3 saatte devamli havalandirdim ve yikadim devamlida bezimi deistim boyle iyidi evde o kadar yapamiyorum ordaki wc ozeldi bole klozet gibi ama ters oturuyordun yikamak filan rahat oluyordu ilk gun bendede cis yaparken yanma oldu ama suyla beraber yaptim afedersiniz o zaman acimiyodu sizde oyle deneyin cok havalanmasi gerek ve cok yikanmasi gerekmis oyle dedi dr

Zeynep_Sena

simdi bitane daha dustu ve son bitane kalmis insallah oda cabuk duserse kurtuluyorum dikislerden

мiŁenα.

ıns cnaım...

ay kolay olsa hersey yaa dogum yaklastıkca heyecan doruga cıkıyor

:love9: :love7: :love9:

polaire

Alıntı yapılan: ఇ-Oº°'¨selin¨'°ºO-ఇ - 06 Ağustos , 2008, 10:30:09
ZUHALCİM NE GÜZEL NORMAL DOĞUM YAPMIŞSIN SENDE  :nazar:
SON ANDA BENDE SEZERYAN OLDUM.. AMA HEP RÜYALARIMDA NORMAL DOĞUM YAPARKEN GÖRDÜM Bİ SÜRE KENDİMİ, ACABA İKİNCİ BEBEĞİMİ NORMAL YAPABİLİRMİYİM... ÇOK İSTEMİŞKEN OLMAYINCA İÇİMDE UKDE KALDI SANIRIM :)

Bende hep normal istedim ama son hafta bebeğim ters dönünce sezeryan olmak zorunda kaldım. Doğumdan sonra resmen depresyona girdim o duyguyu yaşamayı çok istiyodum. Eve gelir gelmez araştırmaya başladım ve ikinci doğumu normal yapabileceğimi buldum. Hatta daha önce bunu yapmış insanlarla konuştum zaten yurtdışında çok yaygın birşey bu. İnternette araştırmak istersen ssvd (sezeryan sonrası vajinal doğum) olarak ara birçok örnek var. Bir arkadaştanda (sezeryan sonrası normal doğum yapan) doktorunun ismini aldım. Şimdi kontrol için ona gidip ne kadar zaman sonra bunu yapmam uygun olur onu konuşacağım. Allah İnşallah sanada ve bizim gibi normal doğum yapmak isteyen herkese nasip eder .

sarisinn

arkadaşlar  dikişler nekadar zamanda iyileşir..21 gün oldu dikilen yaranın yarısı savdı yarısı sanki açık kalmış gibi duruyo..kafayı yemek üzereyim.sanki orası öyle kalacakmış gibi geliyo bana...ben birdaha çatala yatıp diktiremem valla..
bu durum normalmi.biri eni aydınlatsın lütfen.. :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

sarisinn

tecrübeli biri lütfen cevap versin banaaa :-ooo :crybaby2:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 31 Aralık , 2009, 21:19:45
ıns cnaım...

ay kolay olsa hersey yaa dogum yaklastıkca heyecan doruga cıkıyor

ayşe bak ne yazmışsın.. şimdi kucagında kuzun ne çabuk geçiyo zaman..

ya benim 17 gün oldu düştü dikişlerim..ama oturdukça biraz agrıyor..1ay sürer diyolar 40 ım çıkana kadar eski haline dönsünde daha bişiy istemiyorum..derdim acı deilde başka şeyleden korkuyorum:)

мiŁenα.

evet ya yarın 7aylık oluyor.
:love9: :love9: :love9:

korkma canım bu kadar kişi yapıyor birşey olmaz :laughing7:

ben doğum yapmadan önce araştırdıgımda öle yazıyordu.

dikiş izi geçmez aynı bizim sezeryan izi gibi ten rengi alır ama iz kalır birşey olmaz ::)

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

inş canım..
bi laf warya cewiz kadar yerden karpuz çıktı olcak okadar napalım:)

DER!N

iz kalmıyorki benim 4dikişim vardı hiç izi yok sadece tüy çıkmıyor o kısımdan  :-[

мiŁenα.

ama kadınlar kubunde falan iz kalıyor yazıyor ama ten rengi alıyor ya belki belli olmuyordur :-\

yanlız o nasıl bir laf  :ehi:ceviz kadar yerden karpuz çıkıyor :ehi: :ehi:

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

bizim komik bi komşu wardı ben annemle konuşurken çok mu acıyo dedim kadında...

anam bunlarda iice çıtkırıldım kızım cewiz kadar delikten karpuz çıkıyo sen acırmı diyon sende bir hoşsun dedi ondan duydum:))

❤ÜmmÜ♥EyMeN❤

Alıntı yapılan: GülfeR_ - 19 Ekim , 2010, 16:44:02
iz kalmıyorki benim 4dikişim vardı hiç izi yok sadece tüy çıkmıyor o kısımdan  :-[

benimde 1içte 3 dışta 4tane

DER!N

:dontknow: bende iz falan yok

2 iç 2 dış benimkiler

DİLVİN

Alıntı yapılan: ♥..AyŞe..♥ - 19 Ekim , 2010, 16:38:23
evet ya yarın 7aylık oluyor.
:love9: :love9: :love9:

korkma canım bu kadar kişi yapıyor birşey olmaz :laughing7:

ben doğum yapmadan önce araştırdıgımda öle yazıyordu.

dikiş izi geçmez aynı bizim sezeryan izi gibi ten rengi alır ama iz kalır birşey olmaz ::)

ANAMM 7 AYLIKMI OLUYOR ÇAĞANNNN  ;D ;D ;D
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik