19 Nisan , 2024, 07:15:02

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Normal Doğumdan Sonra Dikişler....

Başlatan sevda, 19 Eylül , 2007, 14:20:15

« önceki - sonraki »

Balböceği

ALLAH yardimcin olsun Miray, benimki hala ara ara sizliyor  :icon_pale:

aydinays

Kızlar doğum yapanlar doğum nasıl oluyor? Ağrı ne kadar sürüyor?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

nesrin_beyza&berrin

Benim dikişler çok geç iyileşti. 1 ay kadar. Doğru düzgün oturamazdım. İyileşmiyor diye endişelenmeyin. Ben hiç iyileşmeyecek sanıyordum ama vakit lazım.

gülay t.

Alıntı yapılan: aydinays - 15 Mart , 2011, 20:53:27
Kızlar doğum yapanlar doğum nasıl oluyor? Ağrı ne kadar sürüyor?

Canım normal doğumun süresi de acıyı hissetme oranı da hem kişiye göre hem de bebeğin kilosuna göre değişir. Kişinin acıya dayanma gücünün azlığı,  çatısının darlığı ya da bebeğin kilolu olması ağrının daha fazla hisedilmesine neden olabilir.

Ama benim doğumumu sorarsan hem süresi azdı sancının hem de bebek kolay doğdu. 4 saat sürdü sancılarım, en başından doğuma girene kadar. Sonra doğumhaneye alıyorlar  sancılar son aşamaya gelip bebek iyice yaklaşınca. 15 dakikada doğmuştu kızım. Ikınmayı bilmek ve becerebilmek çok önemli doğum anında.

Dikkati acıya değil itme gücüne vermek lazım  tabi çok kolay değil bunu başarmak ama aksi takdirde doğum süresi uzamış ve daha çok acı çekilmiş oluyor.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

FeHi

Çok kafaya takıyorum bu doğumu yaaaaaaaaa günlerde çabuk geçio karar veremedim dha nasıl doğum yapcgma çünkü her kafadan ayrı ses kimi normal iyi ama sen dayanamazsın kimide sezeryan ol ama sonrasında kendine ii bakman gerekcek iileşmen biras zaman alır diyooooo ne yapcam ben ya?? Allahım bana yardım et benim için hangisi hayırlıysa onu nasip et çünkü ben çok kararsızım  :icon_scratch: :amin: :y25:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

hilalcim epeydir yoktun nerelerdeydin
korkmayalım rabbim yardım eder inşallah

FeHi

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 16 Mart , 2011, 13:43:37
hilalcim epeydir yoktun nerelerdeydin
korkmayalım rabbim yardım eder inşallah
Fıstıgım Allah seni esirgesin grip olmuştum baya zaman aldı iyileşmem pek giremedim
Bu arada Allah yardımcımız olsun :amin: :amin: :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

geçmiş olsun canım
amin inşallah rabbim hepimize yardım etsin
şöyle düşün doğum yaptığımız gün ne olacaksa olacak,ne kadar çeksekte hepsi 1 günde bitecek inşallah
sonrasıysa meleklerimiz bizimle olacak :love9:
önceden korkmanın faydası yok gülüm

AyNi

kızlar benim doğum yapalı 18 gün oldu ama dikişlerimin düşüp düşmediğini anlamıyorum  :icon_scratch: düşerken görmedim, doktor 10 gün içinde düşer demişti.. elimlede hissetmiyorum düşüp düşmediğini  :icon_scratch: :icon_scratch: siz farkettiniz mi dikişler düşerken??

almila__

doğum yapmış olmama rağmen şuanda tırstım :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale:

bnsroni

Bence şöyle düşünün sezeryan doğumda dıkıs sayısı daha fazla olup hareket kısıtlığı maksımum derecede oluyor.. Ama normal doğumda bu durum yok daha kısa surede toparlıyor dıkısler ve sadece oturma konusunda 2 3 gun kadar kısıtlanıyorsunuz onunda caresı yan oturmakta..

@Melek Yüzlüm@

dikişlerden çektim ben ya 30 a yakın dikişim vardı ve çok kötü oldum ki ardırdan dikişler yüzünden ameiyat oldum et gibi bişi oluştu bende dr ameliyata alıyorum seni hemen dedi öbürkü günü aeliyat oldummm gene hatırladım bak  :icon_pale: :icon_pale: :icon_pale: o günler zordu ama şimdi atlattım 10 ay oldu unuttum arada sızlıyor ama geçti gitti

muhribe

30 muuuu  :-ooo

kız rabiş kaç kilo doğdu da o kadar kesildi  :dontknow:

benim 4 dikişim vardı sadece  :muzz:

@Melek Yüzlüm@

ona yakındı canım ben sormadı idim ama yanımda dogumu zor geçen biri vardı 30 dikiş varmış onda beeni göstererek dr onun kide bu kadar var dedi benim dogum 12:05 geçe oldu fakat ben masadan 1:30 kalktım karşımda saat vardı ordan biliyorummmm :honk: :honk:

rabiş normal dogdu 3.250 gr ama çok mu kesti ne oldu anamadım bennn  :dontknow: :dontknow: :dontknow: