Kızlar hamile kalınmadan önce yapılması gereken testler nelerdi ?

Başlatan burcuş, 28 Temmuz , 2009, 14:58:34

« önceki - sonraki »

burcuş

Kızlar hamile kalmadan önce yaptırılması gereken testler nelerdi ? Biliyormusunuz ? ve nerelerde yaptırılıyor ? Yani sağlık ocaklarıda yapıyormu bu testleri ?

ırmak184

Alıntı yapılan: burcuş - 28 Temmuz , 2009, 14:58:34
Kızlar hamile kalmadan önce yaptırılması gereken testler nelerdi ? Biliyormusunuz ? ve nerelerde yaptırılıyor ? Yani sağlık ocaklarıda yapıyormu bu testleri ?
smear testi,doktor kan örnegi almıştı ve 11 tane test yapmıştı,seker,troid v.s varmı diye tedbir amaclı,ama cok şükür bisey cıkmamıştı,ben özel hastaneye gidiyorum ama saglık ocaklarında yaparlarmı hiç bilmiyorum  :dontknow:  :dontknow:

can yine cannnn

yok canım sağlık ocaklarında benim
bildiğim en azından rizede öyle idrar
testinden başka bişey yapmıyolar
ama yazdığın tahliller kesinlikle doğru
can dediklerim....

..BahaR●●

burcuş

мiŁenα.

Tam kan sayımı
•    Tam idrar tetkiki
•    Anne ve babanın kan grupları
•    Toksoplazma ile ilgili testler
•    Rubella (kızamıkçık) ile ilgili testler
•    Hepatit B ile ilgili testler
•    Kan şekeri ölçümü: Günümüzde, açlık kan şekeri yerine, 50 gram glukoz ile tarama testinin yapılması tercih ediliyor.
Eğer farklı şikayetleriniz varsa; örneğin adetlerinizde düzensizlik söz konusu ise, prolaktin ve tiroid hormonlarını da içeren detaylı hormon tetkiki gerekebiliyor. Bu incelemeler sonrasında, eğer bir sorun varsa, doktorunuz sizi yönlendirecektir.

:love9: :love7: :love9:

burcuş

DENİZLİ

gebelik öncesi yapılan testlerin en önemlisi bence şeker  testti.(hepsi önemlidir gelecek için ama)çünkü ailende şeker hastası varsa bence gebelik öncesi GİZLİ ŞEKER e baktırmak gerekir. benim annem ileri derecede şeker hastası
     ANNESİ BABASI TEYZELER VE DAYISI ŞEKER HASTASI
     ANNEMİN  İLK COCUGU 4 KG YAKIN DOGMUŞ
      STRES SIKINTI ŞEKERİ TETİKLİYOR.
ANNEME DOKTOR 3 COCUGUNDAN BİRİNDE ŞEKER HASTALIGI RİSKİ OLACAGINI SÖYLEMİŞ.
  ZATEN ŞEKER HASTALIGINI BELİRTİLERİ BAŞLADIGINDA BİZ 12 YILLIK ŞEKER HASTASI OLMUŞ OLUYORUZ.
  BEN YILDA BİR GİZLİ ŞEKER BAKTIRIYORUM.NORMAL CIKIYOR AMA GELECEKTE EVLADIMIN SIKINTI CEKMESİNİ İSTEMEM.ÇÜNKÜ BEN ANNAME BAYA ÜZÜLÜYORUM.
   BÖYLE BİR RİSK ALTINDA OLAN VARSA BENCE HEMEN GİZLİ ŞEKER BAKTIRSIN.

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9: