28 Mart , 2024, 18:06:28

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

RAMAZAN-KIŞ HAZIRLIKLARINIZ

Başlatan Tebessüm :), 11 Eylül , 2007, 13:49:11

« önceki - sonraki »

almeriya

himmmmmm becerikli hatunlar sizi ..valla ben hicbisi yapmadim..ama okuyuncada imrenmedim degil dogrusu fakat almanyada yaz ve kis sebzeler cok pahali bundan dolayi taze alip yapmak daha bi pratik geliyo ..yani benim gibi tenbellere :toothy10: :ehi:

duru boncuk

ben izmirdeyken o kadar uğraştım sırf zeynep kışın sağlıklı beslensin diye kaç gün emek verdim domates,fasulye,bezelye,semizotu felan koydum ama buraya taşınırken tüm çabalarıma rağmen hepsi erimişti yni ben yesem bile zeynepe yediremem artık çok moralim bozuldu yaa  :y25: :y25: :y25:

mL g.

MERHABALAR,
esim barbunya,manti ve borek delisi.

dondurucu kulturune dair tek bildigim; indirime girdigi zaman barbunya alip ayiklayip, yikayip dondurucuya atmak. cok guzel oluyor. özellikle o gün işim varsa benim için en kolay yemeklerden biri oluyor. geldiğimde de isitma derdi yok, hep zeytinyagli yaparim cunku.

nohut haslayip dondurucuya atarim, ani misafirde haslanmis tavuk+nohut ve pilav.

bir iki kez de braun'un vakumlu kaplarinda yemek sakladim, gercekten ise yariyor.

birde saolsun kayinvalidem eriste ve tarhana yapar, ramazanda hizir gibi yetisiyor.

gelelim asil mevzuya;
benim sizden ogrenmek istediklerim;
borek sarip dondurucuya atmak istiyorum, ama pisirip mi atsam pisirmeden mi.? peynirli,patatesli vs hangisi guzel oluyor.?
en önemlisi manti yapmak istiyorum ama kurutma tekniklerini vs bilmiyorum. yalniz benim gibi cahiller icin lutfen ayrintili anlatin:)

duru boncuk

meraba canım senin yaptıklarında güzelmiş böreğe gelince ben pişirip atıyorum çıkarıp fırında ısıttınmı süper oluyo taze gibi aynı mesela sigara böreğide atarım ama onu pişirmeden çıkarıp hemen kızartınca çıtır çıtır oluyo valla ohhh :hungry: :hungry: :hungry:
mantı konusunda pek fikrim yok canım nasıl kurutuluyo bilemiyorum  ;) ;)

sevda

KISLARRR...

ÖZÜM ÇOK ÜZÜLDÜM HAYATIM BÖYLE OLMASINA MA YİNE YAPABİLİRİSNİN HENÜZ GEÇ KALMIŞ DEĞİLSİN... ;)

sevda

05 Eylül , 2008, 14:56:44 #80 Son düzenlenme: 05 Eylül , 2008, 15:07:03 sevda
MANTI: Hamur tahtanın üzerinde açılır. İnce ince şeritler halinde kesilir. Daha sonra bu şeritlerde üst üste konularak küçük küçük kareler şeklinde kesilirler. Kesilen mantılar bir bezin üzerine serilerek kurutulur. Kışın mantı yoğurt katılarak yenilir.

AYRICA KAVANOZLARA KOYULUP SAKLANILABİLİRMİŞŞ ÖYLE OKUDUM NETTEN.. ;)

mL g.

мiŁenα.

Ben yufkamı açtım ramazan için :icon_thumright:

Kayınvalidem köye gimeden önce vişne attı buzluğa oğluşuma meyve suları yaparım diye..

Hemde ramazanda meyve suyu yaparım diye..

zaten sebzemi atmıştım buzluğuma :icon_thumright:

Ramazanda yemeklere özen veririm bakalım bu ramazan nasıl geçcek 8)

:love9: :love7: :love9:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bende 10 paket bezelye 
10 paket taze fasülye attım vişne atıcam
barbunya atmayı dusunuyorum bıde kırmızı bıber ve patlıcanı közleyıp küçük küçük dograyıp atıcam allah kısmet edrse

мiŁenα.

patlıcanı ben musakkalık doğrayıp kızartıp atıyordum ama bu sene fırsat bulamadım...

Eşimde bende patlıcan hastasıyız..birşey sorcam çiğden atılmaz değil mi patlıcan ???

Ben bi sene attım kızarttım ama lastikk gibi oldu püf noktası varmı :dontknow:

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

Selam kizlar Bende yufka yapacam allah izin verirse manti sulku kofte falan
bu sene oruc tutmiycam ama simdi el degmisken eltiler yapacak saolsunlar
:k06: :k06: :k06:

ertl

ben ramazan hazırlığı yapmicam
ramazanın birazını annemde birazını kayınvaldemde geçirecem

kış için annemein bahçesinden domates fasülye patlican koyacam

Balböceği

ay ne guzel ranacim ben dusunmuyorum kimseyi cagirmayi
cunku esime bile dedimki ramazanda benden yemek bekleme
yemek yapamam dedim oda razi oldu  :basardim: :basardim:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

oh böcuk bu sene beleşçisin ne ıyı eltıların varmmıs öyle :ehi:
ayse ben daha once hıc atmadım patlıcan ama bu sene közünu atıcam cok guzel oluyo közle at dolaba cıkar sarımsaklı yogurtla nefis oluyo aynı sekılde kırmızı yağ bıberı de oyle :hungry: :hungry:

Balböceği

eflinim ben oturcam onlar yapacak degil kizzz  :ehi: :ehi:
hem asla ve katiyen razi olmam ona beraber yapacaz yani
yani bacim ben onlara yardim edecem onlar bana  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

yazda olsa kista olsa fasulye atmadan dolaba olmuyor