RAMAZAN-KIŞ HAZIRLIKLARINIZ

Başlatan Tebessüm :), 11 Eylül , 2007, 13:49:11

« önceki - sonraki »

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 08 Temmuz , 2011, 15:35:09
Yavas yavas Ramazan yaklasiyor  :hieyt:

Bizde hazirlik icindeyiz Manti, Yaprak sarmasi, eriste, ufak manti diyorlar bilen vardir belki ..

Yufka ve kofte hazirliyorum .. Manti ve yaprak sarmasi kaldi onlarida yaparsam tamamdir.

Validem sagolsunnn cok yardimci oluyor  :k06:

EDACIM YAPRAK SARMASINI ETLIMI YAPIYORSUNUZ  :icon_scratch: DERIN DONDURUCUDAMI ACABA BENIM EN SEVDIGIM  YEMEKTIR ONUN İÇİN SORDUM GERCI RAMAZAN ORUC TUTAMACAM SANIRIM :'(  AMA OLSUN YINEDE OGRENMEK ISTIYORUM LAZIM OLUR ILERDE  :k06:

Balböceği

Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 08 Temmuz , 2011, 16:54:49

Bizde hazirlik icindeyiz Manti, Yaprak sarmasi, eriste, ufak manti diyorlar bilen vardir belki ..

Yufka ve kofte hazirliyorum .. Manti ve yaprak sarmasi kaldi onlarida yaparsam tamamdir.

EDACIM YAPRAK SARMASINI ETLIMI YAPIYORSUNUZ  :icon_scratch: DERIN DONDURUCUDAMI ACABA BENIM EN SEVDIGIM  YEMEKTIR ONUN İÇİN SORDUM GERCI RAMAZAN ORUC TUTAMACAM SANIRIM :'(  AMA OLSUN YINEDE OGRENMEK ISTIYORUM LAZIM OLUR ILERDE  :k06:
Valla bacim genelde etsiz bi yemek yapmiyoruz  :igrenc:

gina geldi etten, ama etli yapiyoruzzz  :ehi:  cigden koyuyoruz ama ilk kez yapacam ben deep freeze  :k06:

genelde eltiye yapariz oda deep freze atar bayramlarda cok guzel oluyor  :hungry:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 08 Temmuz , 2011, 16:57:55
Alıntı yapılan: இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ - 08 Temmuz , 2011, 16:54:49

Valla bacim genelde etsiz bi yemek yapmiyoruz  :igrenc:

gina geldi etten, ama etli yapiyoruzzz  :ehi:  cigden koyuyoruz ama ilk kez yapacam ben deep freeze  :k06:

genelde eltiye yapariz oda deep freze atar bayramlarda cok guzel oluyor  :hungry:

CANIM BAZI YEMEKLERDE ETSIZ GUZEL OLMUYOR MESELA BEN ZEYTINYAGLILARI ÇOK FAZLA SEVMIYORUM  ETDE ÇOK SEVMEM ARASI OLMALI AŞIRISI GERCEKDEN MIDEMI BULANDIRIYOR  :igrenc:
HADI KOLAY GELSIN O ZAMAN KAYINVALIDSEN DE VAR YARDIM EDER  :hungry:

Balböceği

Haklisin goz karari et yeterli bence  :k06:

cok sagol sibosum  :opucuk:

βαlκιz

bende yapıcam bişeyler ama buzdolabımın dondurucusuna sıgmıyo yer kalmıyo derin dondurucu almak lazım :cildir: :cildir: :cildir:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

derbeder

dun 4 kilocuk manti mincikladik, oghh sonrada bi guzel bi kismini pisirip yedik  :hungry:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

asya81

ben yaprak sarması içli köfte börek yaptım istediğim zaman çıkarıp pişirir yeriz die daha çok şey yapcam mantı vs ama dolaba sığmıyorki

derbeder

sagol edos  :k06:

asya81 yer musaitse en guzeli derin dondurucu almak.

asya81

bend eöyle istiyorum ama eşim bi dolap daha alalım diyor çünkü ben dolaba bakliyatlarımıda koyuyorum malesef burda hemen böcekleniyor dışarda bırakamıom hiçbişiyimi

derbeder

iyide dondurucuyada koyabilirsin bir cok seyi. hatta kek pogaca gozleme borek corek sarma lahmacun kuru bakliyat filan hhrsey konur. 2. bi dolap bana musriflik geliyor  helede 2 kisi icin. ama derin dondurucu her eve lazim gercekten.

Balböceği

Burda oyle buyuk bi buzdolabi almak istersen ozel olarak aliniyor

ama genelde mutfak dolabiyla beraber kuucucuk ... mecbur deep freez olmasi lazim..

ama yer kapliyor o baska  :k06:

derbeder

buzdolabi mutfaga sigacak sekilde olmasi lazim, ama dondurucuyu istedigin odaya koyabilirsin. ayri olmasi mantikli bencede. hos benim henuz yok ama ilerde almayi dusunuyorum.

asya81

haklısınıns dolap tipi olanlar bile var kullanılmayan odaya konur.kocişe söliim bunu ben

elif35

ben tatilimi bitirdim geldim dün ve hazırlıklara başlıycam artık
kış için ben
salça,konserve domates,menemenlik,yaprak sarma,mantı,erişte,tarhana,kuru biber yapıyorum
ayrıca nane,kırmızı pul biber gibi şeyleri de kurutup yapıyorum yazın kendim
deep freeze de
fasulye,bamya,barbunya,dolmalık biber,kabak,haşlanmış mısır,nohut vs gibi yemeklik koyuyorum ramazan zaten bu hazırlıkların yapıldığı zamana denk gelicek rahat olur benim için  :basardim: