29 Mart , 2024, 03:15:50

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

RAMAZAN-KIŞ HAZIRLIKLARINIZ

Başlatan Tebessüm :), 11 Eylül , 2007, 13:49:11

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

canım domates kokmuyorkii :icon_scratch: biz hep atarız :dontknow:

kırmızı biber közlemesini mayonezle çok seviyorum ama denemedim buzluğa atmayı :dontknow:

:love9: :love7: :love9:

°o.O євяυ O.o°

fasulye,vişne,çilek,bezelye,bamya,domates,kırmızı biber bizde koyuoruz ayşecm bişe olmuo :icon_thumright:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

мiŁenα.

kırmızı biberi doğrayıp atıyorum sotelere iyi oluyor...

ama közleyip denemedim denerim onuda:D

:love9: :love7: :love9:

) SaMiRa (

bende sadece börek koyuyorum hazırlayıp
eşim sebze yemediği için hiçbirşey koyamıyorum kendimede koymak istemiyorum
pek öyle gelenimiz gidenimiz olmuyor
sağolsun annem yapıyor domates biber falan veriyor ben kavurmasını çok seviyorum da
hıı bide kuru soğan koyuyorum yemeklik doğranmış 10 kere ağlamamak için :k06:

**Gül**

Ben kis icin pek yapmiyorum birsey ama bazi ugras verici yemekleri birkerede yapip atiyorum dolaba. hem her seferinde ugrasmamis oluyorum hemde pratik oluyor.
Manti - Kofte -kuru fasulye / nohut haslamasi - bazen pogaca borek - Kelle paca  ;D - pizza vs..
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Yavas yavas Ramazan yaklasiyor  :hieyt:

Bizde hazirlik icindeyiz Manti, Yaprak sarmasi, eriste, ufak manti diyorlar bilen vardir belki ..

Yufka ve kofte hazirliyorum .. Manti ve yaprak sarmasi kaldi onlarida yaparsam tamamdir.

Validem sagolsunnn cok yardimci oluyor  :k06:

muhribe

bu ramazan'da minnoşum aramıza katılacak inş. haftaya doğum iznine ayrılıyorum, kısmetse ondan sonra deep freeze ağzına kadar doldurucam. malum bebek görmeye gelen giden olur sofra kurmadan olmaz. miniğim evimize bolluk bereket getirecek inş  :hello2:

ツgöçmen_54 ツ

bende bol bol kırmızı biber közlicem buzluğa atcam..köfte yaparım taze fasulye için daha erken galiba :dontknow:

Balböceği

Ramazan bi baska ay  :love9:

Allah agiz tadi ile orucumuzu tutturmayi nasip etsin  :love7: :amin:

derbeder

daha once yazmistim gerci..bizde yufka yaptik , katmer yaptik, corbalik hamur kestik, pogaca yaptik.
daha manti yapcaz, kac haftadir erteleyip duruyoruz  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

Balböceği

derbeder

tek basina olursan oyle bocugum bak oglusun buyusun nasil annesiyle manti minciklayacak  :hieyt: :love9:

bir kisi acip 2-3 kisi bukersen bir suru manti cikiyor. ama oyalayici olmasina gene oyalayici. ben halujuda cok seviyorum yaa kocaman kocaman yapacaksin patatesli patatesli  :hungry:

Balböceği

esime kiyma al dedim yarin sabah yapariz valideyle mantiyi  :k06:

aman ben valideyle yapiyimda digerlerini istemem  :suclu:

haluju bende cok severimm byuk buyuk olunca tadida cok guzel oluyor  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

aciktim valla  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

oglum iyice mera saldi hersi inceliyor mantiyada bi el atar  :ehi:

derbeder

digerlerini napican zaten kiz. hem ne kadar cok kisi olursa o kadar cok yorulursun. malum tek sana yapilmaz o zaman. ne gerek var?  azicik asim kaygisiz basim demisler  :k06:

kiz ogret tabii hakantosumuzada erkek adam hem kadin isini bilsin hemde erkek isini, ilerde sana yardim eder annesi  :love7:

Balböceği

Valla aynen oyle  :laughing7:

Validem hamur islerinde beceriklidir sak sak iki dkkada SIkiyor mantiyi  :k06: :k06: :k06:

ilerde bana ve esine yardim eder ne guzel buyuyecekte evlenecekte bende kayinvalide olacam  :k06: