arkadaşlar süt yapan ilaç varmış metpamid bu konuda bilginiz var mı

Başlatan NURAY ÜLVAN, 11 Eylül , 2007, 09:26:35

« önceki - sonraki »

NURAY ÜLVAN

arkadaşlar süt yapan ilaç  varmış metpamid bu konuda bilginiz var mı

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Canım benim bilgim yok ama eşim ilaç firmasında çalışıyor akşam bi ona sorayım.

semra

ilk defa duyuyorum bunu bi fikrim yok :dontknow: bu arada aramiza hosgeldin  :flowers:
Alıntı yapılan: NURAY ÜLVAN - 11 Eylül , 2007, 09:26:35
arkadaşlar süt yapan ilaç  varmış metpamid bu konuda bilginiz var mı

melisim

bende ilk kez duyuyorum ama bence olsada kullanma.cünkü adi üstünde ilac.hic bilemezsin etkilerini.biliyorsun ki annenin aldigi hersey sute karisiyor.bilmem ama bence arkadaslarin bana tavsiye ettigi seyleri yap yani dogal ve cesitli beslen.bak benim sutum gelmeye basladi. :basardim: :basardim:
HER YENI GÜN GÜZEL BIR GÜLÜCÜK,HER GÜLÜCÜK YENI BIR UMUT BENIM ICIN...

elvan

evet süt yapan ilaçlar var ama yan etkileride var
ben de kullandım mide bulantısı hapı ama prolktin( süt hormonu) yükseltiyo.faydası oldu ama
yinede doğal yollarla artırabiliyoruz.gerek yok ilaca bence.
günlük 3 lt sıvı al bakim nasıl artıyo.
yemeklerde çorba,aralarda bitki çayları ,karpuz veya başka meyveler,meyve suları falan çok güzel artırıyo inan.
veeeeee en önemlisi kaygılı olmayacaksın stresli olmayacaksın

yarın bi dene ,yok yok şimdiden dene ve mesaj at

iyi geceler

sevda

nuraycım

hoşgeldin canım

Canım öncelikle ilaç kullanmanı tavsiye etmem eğer sütün olsun istiyorsan hergün bol sıvı komposto suları ve dr. tavsiyesiyle ısırgan tohumunu aktardan al ve 1 taatlı kaşığı ısırgan tohumunu 1 tatlı kaşığı balla karıştır sabah akşam ye buda bende bayağı süt yapmıştı yada humana diye yanlış hatırlamıyorsam çay var onu iç yada rezene hem baebeğin gazını alır hemde seni rahatlatır buda süt yapıyor yada bunun içine bir kaç damla çörek otu yağı damlat öyle iç buda yaralıdır. :)

İşin özü doğal yollarla alman canım ilaçla değil bunları yapabilirsen nacizane (uygulanmış ve test edilmiştir kendim tarafından) hiçbir yan etkisi ve zararı yoktur birde yeşil yapraklı sebzeler mesela marul da deneyebilirsin şimdiden bol bol sütler ben 1 yaşına kadar verdim oğluşuma. ;)

Bu arada zuhalcim karpuz hem gaz yapar bebeğe hemde anneye süt yapar unutmadan kavunda dahil kuru bakliyat soğanda gaz yapıyor bebişlere kışında portakal hani sende anne olucan bunlara dikkat et bitanem sonra uykusuz geceler geçirme. :aferin:

desree (Özlem)

Bu ilaç mide ilacıdır bulantılar için veriliyor, hamile iken bulantılarımda dr bunu kullandırmamıştı sonuç itibari ile bencede süt artırmak için endikasyonları farklı şeylere yarayan ilaçlar kullanılmamalı

Allahım;değiştirebileceklerim için güç,değiştiremeyeceklerim için sabır, her ikisi arasındaki farkı anlamam için akıl ver

ARMAĞAN

ÖZLEM'E AYNEN KATILIYORUM.  KIZIM 1 YAŞINA KADAR SÜREKLİ KUSTU. DR. VERMİŞTİ BU İLACI DA BİZE. AMA İŞE YARAMADI. SONRA KENDİ DOKTORUMUZ AMETİK ÖNERDİ. ONU KULLANDIK. İYİ GELDİ. YANİ ANLAYACAĞIN BU MİDE REFLÜSÜNDE KULLANILABİLECEK BİR İLAÇ. SÜTÜ ARTIRMASINA GELİNCE, BELKİ YAN ETKİLERİNDEN BİRİDİR. BANA KALIRSA KULLANMA DERİM BEN.

мiŁenα.

miğde hapı canım.

banada miğde bulantımı kesmek için vermişti doktorum :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

emelerbag

Merhabalar,

Bu ve benzeri ialçlardan uzak durun bence mümkün oldukca.
Çünkü Posta 212 gazetesinde okuduğum habere göre Uzmanlar, anne sütüyle geçen 2 sene sonrasında da çocukların süt tüketiminin aynı sıklıkta devam etmesi gerektiğe dikkat çekerek, bu sayede zekanın geliştiğini açıklıyor.
Miniklerimize bu alışkanlığı kazandırıp devam ettirirsek hepimiz açısından sağlıklı olur...

Uzman yorumlarını ve tavsiyelerini okumadan geçmeyin bence.

http://posta212.com/saglik/sut-cocuklarda-zekayi-gelistiriyor

Teşekkürler...

iklima

Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

zerrinplt