BEBEKTE GAZ PROBLEMI

Başlatan -Butterfly-, 10 Eylül , 2007, 06:07:45

« önceki - sonraki »

handan

anason 1 çay kaşığı rezene 2-3 çay kaşığı yarım çay bardağından biraz fazla suyla kaynat. günde 4 kere birer çay kaşığı geceleri 2 çay kaşığı ver canım. papatya çayı da koyuyalar ama ben denemedim.

sana bi öneri daha; paranoks fitil var. ama sadece paranoks ismi başka harf yok yanında.o fitil ağrı sızı alma ateş düşürme yanında bir de rahatlatma özelliğine sahip. baktın çocuk perişan ağlamaktan fitilin yarısını kes at çocuğa. rahatlatır en azından ağrısını alır karnının. mutlaka al zaten dursun evde. huysuzlanınca uyuyamayınca ateşi olunca ağrısı olunca, canı ağlamak istediğinde ben hep atoıyorum çok iyi geliyor. (tabi artık ben tam atıyorum,  ilk 4 ay yarım atmıştım)

EBRUM

allah bağışlasın ben oğluma doğduğu gün bile verdim 15ml şimdi 2aylık 30ml veriyorum hiç bişey olmadı zinkoyuda veriyoduk şimdi dediğim gibi metsil veriyorum

Organik_Seker

Ebrum kac aylık senın bebiş

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

mavili

dün gece verdim paranox rahatladım en azından 2 saat ya çok agladı dayanamadım bazen de calpol veriyorum çok bunalınca bebegimde perişan oluyor başka çarem kalmıyor rezene içircem şimdi de

EBRUM

canım benim bebek 70 günlük

ben hergün rezene veriyorum 30ml

handan

Alıntı yapılan: mavili - 09 Eylül , 2008, 12:50:33
dün gece verdim paranox rahatladım en azından 2 saat ya çok agladı dayanamadım bazen de calpol veriyorum çok bunalınca bebegimde perişan oluyor başka çarem kalmıyor rezene içircem şimdi de

calpol ağrıkesici ateş düşürücü,paranoks sakinleştiri de... çok düzenli kullanmadığın sürece bişey olmaz. akşamları yarım fitil at bunalınca.hasta olduğunda düzenli 6 saatte bi vermen gerekirse calpol verirsin. perişan olmazmı canım benim ama sen daha perişan oluyorsundur eminim.  :y25:

EBRUM

benim bebiş grip oldu bugün gr götürdüm banada paranox fitil verdi calpol kullanıyom ateş için dedim bırak onu bunu kullan dedi ateşi falan yok paranox uyusun diyemi ateş içinmi

handan

paranoks sakinleştirici içeren bi ağrı kesici ateş düşürücüdür.makattan atılan fitil olduğu için uyanmasına gerek yoktur. uzun süre düzenli kullanılması önerilmez.
calpol sakinleştirici içermeyen bir ağrı kesici ateş düşürücüdür. ağızdan verildiği için içirmek için bebeği uayndırmak gerekir. düzenli kullanımda bi sakınca yoktur.

tubito

slm arkadaslar

ben 16 eylül salı günü dogum yaptım bebeğim suan 5 günlük ve dun gece  hiç durmadan agladı

karnında sancı vardı kokulu kaka yaptı ve acık kahve rengindeydi zor susturdum saat 1 gibi paranox fitil koymustum saat 3 gibi başladı aglama sesi kesilene kadar agladı. komsum ılık su içine bal katıp içirdi ondan sonra sustu ve uyudu

evde rezene cayı vardı ama daha küçük oldugu için verilirmi verirsemde ne kadar verilir bilmiyorum veya böyle gaz ve sancı oldugunda ne yapmam lazım yardımcı olurmusunuz?

şimdiden tesekkurler 

handan

20 Eylül , 2008, 16:55:19 #219 Son düzenlenme: 20 Eylül , 2008, 17:02:17 handan
canım öncelikle bebeğini Allah analı babalı büyütsün.
bildiğim kadarıyla 5 günlük bir bebekte pek gaz sancısı olmaz. gaz sancıları 2-3 haftadan sonra başlar. şiömdilik ağladığı zaman sarılmayı ona kundak yapmayı falan dene, çoook küçük daha o. kakasının rengi de farklı farklı olabiliyor bebeklerin ilk günlerde. onu da takma kafana derim. sadece anne sütü alıyorsa kakas altın sarısı rengine döner bi süre sonra.
bal 1 yaşına kadar verilmemelidir. öykü 7 aylık dr hala ballı muhallebileri bile vermememi söyledi. rezene çayı vereblirsin, kaynat günde 1-2 çay kaşığı ver arada sıkıntısı olursa. ama bir daha bal vermeni hiç önermiyorum.
sen onu sıkı sıkı sar, göğsünde ısıt, salla kollarında, ninni söyle. huzursuzdur o. yeni geldi daha dünyaya alışamadı. sana ihtiyacı var,ballı suya değil.

yeşil

bal 1 yaşından küçük bebeklere verilmez allerji yapabilir karnında sancısı varsa ayaklarını karnına doğru çeker rezene verebilirsin

mavili

paranox ve paranox s adlı iki çeşiti var daha çok da sadece bu ikisini aldım ben adı paranox olanda fenobarbitol vardır ve bu antiepileptik bir ilaç oldugu için sakinleştirir ve zamanla bagımlılık yapar ama paranox s de sadece parasetamol vardır fenobarbitol yoktur bagımlılık yapmaz ben bu yüzden paranox s kullanıyorum yarım olarak neredeyse sadece haftada 1 çünkü eşim ialç taraftarı degil bunaltıyor beni

sab simpleks ve zincoyu birarada kullanıyorum biraz işe yarıyor gazı için

zinco tuvaletini yapmasını saglıyor yapıncada rahatlıyor zaten

rezeneyi de ben içiyorum elimden düşmüyor resmen

anason yeşil çay ve ısırgan da içiyorum

eylülüm

mavilicim neo baby denemedinmi?bi de onu deneeydin keşke işe yarıyor çünkü ;)

tubito

tesekkur ederim arkadaslar

zinco alıcam hemen bebişimin karnına sancı giriyo kendini kasıyo sonra pırtlatıyo  ;D
susturamadıgım gece sancılanıp yaptıgı kaka altın sarısı rengindeydi zaten handancım ben bu renkte görünce üşüttüğünü düşünmüştüm demekki sadece anne sütü içtiği içinmiş.
zincoda dediğim gibi karnına giren agrı için işe yarar dimi? rezeneyede basladım bakalım işe yarayacakmı bunyeden bunyeye de fark olabiliyor ya inş. zinco benim bebişe yarar

verdiğiniz bilgiler için cok tesekkur ederim hepinize

encan

merhaba benım bebısım bugun tam 2 aylık oldu mavıscım neo baby dene ve rezene yada anasonu tek verme milupanın karısık bıtkı cayını ver ayrıca paranox s dekı parasetomol uyku yapar cok bunalınca 3 gunde bı verebılırsın paranox alıskANLIK YAPAR AMA PARONOX S VER SEN
BIDE ZİNCO GAZ DAMLASI COK KIMYASAK ICERIKLI DENEMEYI BENCE