27 Nisan , 2024, 15:20:15

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bebeğim uyumuyor

Başlatan elvan, 08 Eylül , 2007, 23:57:13

« önceki - sonraki »

sema_aksu

Yaa aklıma geldi, ben almadığıma çok pişmanım simdi de bizim kuzu kocaman oldu işe yaramaz; şu müzikli ve şekilli ışıklar yayan bir oyuncak var uyku için. Odasının ışığını kapayıp onu açıyorsunuz tepeye değişik şekillerde ışıklar yansıtırken güzel müzikler çalıyor. Yanılmıyorsam tomy markasında görmüştüm. Belki bebeğiniz yatağında yatıp onu izlerken, bir yandan da güzel müzikler dinleyerek uyur. Keşke ben baştan alsaydım, belki işe yaradı.

sevda

Semacım biz aldık önceleri hep müzikle uyuyordu nezamanki ayaklanmaya başladı müzükli dönencemizi çıkardık çünkü kafasına düşürüyorken yakaladım onu o nedenle artık müzikle uyutmak çok zor mesela geçen aylarda masal kitabı aldım oğluşa hergüne bir masal adı gerçektende güzel hikayeler var 1 ay öyle uyuduk ondanda sıkıldı sadece yatağa bırakıp sağa sola dönerek mırıldanarak uyutuyo kendini bakalım ilerde nasıl uyuycak sıpacık ;)

Almiş'inAnniş'i

semacım biz aldık tomy yıldızlı rüyalar  :icon_thumright:
ama benim kız yatağında yatmıyo  :honk:
belki bu onun ilgisini çeker de uyur diye düşündüm amma tavandaki görüntülerden çok görüntüyü veren mekanizma ilgisini çekti ve korkuluklardan onu çekiştirerek indirebilir miyim acep diye uğraşıyor  :laughing7:

sevda

Remziye dikkat et yakındır canım çıkarması demekki. :D

Almiş'inAnniş'i

elvan

bizde bi deneyelim bulabilirsek ama problem uykuya geçmesi değil ki.benim tuğra uzun uyumuyo çok nadir gündüz 2 şer 3 er saat uyuduğu.yani deli gibi uykusu geliyo yarım saat uyuyo uyanıyo problem bu.

sevda

Bebekler için zorluk kavramı yok bitanem çünkü arhan şimdi bile 2 kiloluk suyu kaldırıyo ben hayretler içersinde kaldım nasıl kaldırabildi diye bebeklerde deli gücü var valla :-\

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: sevda - 22 Eylül , 2007, 21:57:15
Bebekler için zorluk kavramı yok bitanem çünkü arhan şimdi bile 2 kiloluk suyu kaldırıyo ben hayretler içersinde kaldım nasıl kaldırabildi diye bebeklerde deli gücü var valla :-\
korkuluklara bağlanmış bişeyi alabilmesi mümkün değil canım. ve bağ yeri de onun ulaşabileceği bir yerde değil. en azından şimdilik  :icon_thumright:

Alıntı yapılan: elvan - 22 Eylül , 2007, 20:57:57
bizde bi deneyelim bulabilirsek ama problem uykuya geçmesi değil ki.benim tuğra uzun uyumuyo çok nadir gündüz 2 şer 3 er saat uyuduğu.yani deli gibi uykusu geliyo yarım saat uyuyo uyanıyo problem bu.
gece uykusu nasıl?

elvan

gecede ilk uykuya geçerken o uyanıyo ben  uyutuyorum o uyanıyo ben uyutuyorum 1-2 defa sonra 4+3 yada 3+4 uyuyo bu uykudan önce bayağı bi mücadele ediyoruz uyutana kadar ve genellikle battaniyede sallayarak uyutuyoruz ne yapalım böyle işte uyusunda :(

nagihan

Alıntı yapılan: REMZİYE - 22 Eylül , 2007, 15:16:33
semacım biz aldık tomy yıldızlı rüyalar  :icon_thumright:
ama benim kız yatağında yatmıyo  :honk:
belki bu onun ilgisini çeker de uyur diye düşündüm amma tavandaki görüntülerden çok görüntüyü veren mekanizma ilgisini çekti ve korkuluklardan onu çekiştirerek indirebilir miyim acep diye uğraşıyor  :laughing7:
neredeyse 3 aydır kullanıyorum. aynen almiş gibi nasıl çıkarırım,nasıl koparırımın derdinde  :'(

sevda

Nağiş sonrada nasıl yerim derdinde oluyolar canım  :hungry:

yeşil

ya arkadaşlar benim kızımda 8 ayını bitiricek ve birlikte uyumaya fena alıştı yanımda emerek uyuyo sora yatağına koyuyorum bi süre sonra tekrar uyanıyo odasında sandalye var orda emzirmeyi deniyorum istemiyo prenses bizim yatakta yayılarak emmek istiyo bazen o önce uyursa tekrar yatağına koyuyorum bazen ben önce uyuyorum ve bizim yatakta kalıyo napıcam bilmiyorum ağlatarak uyuma yöntemini denemeye kıyamıyorum çünki hemen gözünden yaş geliyo çok üzülüyorum o zaman zaten eşimde hiç kıyamaz ağlamasına yazda geldi nasıl odasına alışacak hiç bilmiyorum :(

handan

Alıntı yapılan: yeşil - 21 Mayıs , 2008, 23:37:04
ya arkadaşlar benim kızımda 8 ayını bitiricek ve birlikte uyumaya fena alıştı yanımda emerek uyuyo sora yatağına koyuyorum bi süre sonra tekrar uyanıyo odasında sandalye var orda emzirmeyi deniyorum istemiyo prenses bizim yatakta yayılarak emmek istiyo bazen o önce uyursa tekrar yatağına koyuyorum bazen ben önce uyuyorum ve bizim yatakta kalıyo napıcam bilmiyorum ağlatarak uyuma yöntemini denemeye kıyamıyorum çünki hemen gözünden yaş geliyo çok üzülüyorum o zaman zaten eşimde hiç kıyamaz ağlamasına yazda geldi nasıl odasına alışacak hiç bilmiyorum :(

canım bence kıy bebeğine... sen 15-20 gün kıymazsan o sana rahat 10  sene kıyar :) alıştılarmı anne yatağına koparması zor oluyo çevremde görüyorum.  hem ağlayınca daha güzel uyuyorlar, daha rahat oluyo ve daha uzun sürüyo. öykü kolik ya,  ağlama krizinin ardından öyle güzel uyuyo ki, altını açtığımda bile uyanmıyo.

nihalim

canım merhaba benım kızımda uyumuyo ozellıkle gecelerı yanıma yatırıyorum bana sarılıp uyuyo o uuyuyunca yatagına yatırıyorum ama ona alıstı gerı yanıma gelmek ıstemıyo ama bende ıstıyorumkı kendı kendıen uyusun vede benım kzızım bız kacta yatarsak ozaman yatıyo 1de yatsak ozmancok gec yanı uyumuyo ne yaptıysam alısmadı ne yapım anlamadım bır bebek bu kadar gec yatrmı dıyorum ama duzenı ona gore oldu artık sabahta gec kalkıyo ama hakkını yemeyım kızımın  :k06: :dontknow:

Almiş'inAnniş'i

handancım
feyz aldığım kadın  :tongue3:
kesinlikle katılıyorum sana  :icon_thumright:
evet biraz ağlıyorlar elbette
bende almira2yı alıştırırken biraz ağlatmak zorunda kaldım
mesela yatağına yatırıyorum
sonra ağlıyo
bende sarılıyorum
dizlerimin üstüne çöküp
onu yatağından çıkarmadan
rahatlayınca da yataktan