27 Nisan , 2024, 16:29:09

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ek Gıda

Başlatan Eby, 31 Ağustos , 2007, 01:34:02

« önceki - sonraki »

Almiş'inAnniş'i

nasıl hazırladın tarhanayı? yağ salça koyuyor musun?

nagihan

tarhanayı cezvede pişirdim. tuz yada salça koymadım sadece bir iki damla yağ koydum ki bağırsaklarını zorlamasın. işte bu kadar zaten azıcık verdim.alışsın diye.

Almiş'inAnniş'i

sebze püresi verdim  :muzz:

1 orta boy patates
1 orta boy havuç
1 tatlı kaşığı pirinçi 15dk. düdüklü tencerede pişirdim. tel süzgeçten geçirdim ve biraz saf zeytin yağı koydum ve yaklaşık 2-3 tatlı kaşığı yedirdim. sonuçları yarın bezde göreciz  :k06:

3 gündür mürdüm eriği yediği için bu gün kakamız mürdüm rengiydi  :ehi:

nagihan

hadi ya o kadarmı etkilemiş kakanın rengini erik.

Almiş'inAnniş'i

nagihan

bende senin gibi yaptım çorbayı remziyecim. ama içine yağ koymadım annem azıcık tuz koydurdu. bayıldı bizim hatun. ikinci gündü bugun severek yedi. tarhana pek hoşuna gitmedi ama. tarhanayı ikinci gün istemedi.

Almiş'inAnniş'i

keşke yağ koysaydın nagiş bağırsaklarını çalıştırması için saf zeytin yağı iyi olurdu hayatım

nagihan

biraz daha çorbamız var. bugunlük verirken ilave ederim.

Almiş'inAnniş'i

nagihan

bugun üçüncü gün. sebze çorbasını beyendi bizimki.  :icon_thumright:

Almiş'inAnniş'i

ben bu gün yoğurt verdim. eh tabi yoğurttan sonra sebze çorbasını reddetti bu yüzden sebze çorbasını ben yiyorum şimdi. ama yağ kokuyo  :igrenc:

nagihan

afiyet olsun almişime  :hungry:

Organik_Seker

Bizde erene sebze corbası verıoz baska ne verılırkı bıkmıstır aynı seyden, muhallebı 5.ayda verılıo dimi sımdı versem olmazmı

Nazar duası
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ

ravzahamza

arkadaşlar benim bebeğim 5 ayını bitirmek üzere 2 haftadır ek  gıga kullanıyoruz fakat benim bebişe ne yedirirsem yedireyim yarım saat sonra kaka yaparak çıkarıyo günde 6 7 bez değiştiriyoruz fakat isal değil kahvaltılarına 1 çay kaşığı tereyağı yemeklere ise 1 nçay k. zeytin yağı kullanıyorum bundan olabilirmi yedikleri içinde durmuyo napıcam  :dontknow: :dontknow: :dontknow: ek mamaya başlamadanda hep kusuyodu 6300 gr hiiiç kilo almıyo yada 50 gr alıyo bana yardımcı olrsanız sevinirimm
VARLIĞINIZLA CANIMA CAN ÖMRÜME ÖMÜR KATTINIZ SİZİ ÇOOK SEVİYORUM CANLARIM

handan

ya sorma benimki de perişan.
ishal kuma mide bulantısı
rengarenk kaka ne ararsan var. ek bişi verince 2 gün daha ağzını açmıyo. ek olarak tek yediği sebze çorbası.
yoğurt verdim ishal oldu çocuk dolayısıyla da pişik. alışcak diyolar ama bilemiyorum