İşe Başladım

Başlatan hdemirkan, 28 Ağustos , 2007, 13:22:43

« önceki - sonraki »

hdemirkan

Arkadaşlar işe başladım oglum efe 6 aylık nasıl bir öğün listesi önerirsiniz.

ARMAĞAN

HAYIRLI OLSUN CANIM. BENCE DOKTORUNUZA DANIŞIN. ÇÜNKÜ HER BEBEĞİN İHTİYAÇLARI DEĞİŞİK OLUYO. AMA ÖNERİ OLARAK İSTERSEN; HENÜZ BAŞLAMADIYSAN KAŞIK MAMALARINA ÖNCE MİLUPANIN SÜTLÜ PİRİNÇLİ MAMASI VAR ONDAN BAŞLA. SONRA MEYVE PÜRELERİ VEREBİLİRSİN İÇİNE BİR İKİ TANE BEBE BİSKÜVİSİ KOYABİLİRSİN. ANNE SÜTÜNÜ EĞER VERİYORSAN İHMAL ETME. DEVAM SÜTÜNDEN YOĞURT MAYALAYIP YEDİREBİLİRSİN . AMA ÇOK FAZLA MAYALAMA HER ZAMAN TAZE YAPILMIŞ OLANINI TERCİH ET. YENİ YENİ BAŞLIYORSANIZ EK GIDALARA BEBEĞİN KABIZ OLABİLİR BUNA ÇOK DİKKAT ET SONRA CEREMESİNİ HEM ONLAR HEM BİZ ÇEKİYORUZ. SONRAAA  SUYLA PİRİNÇ UNU YAPIP İÇİNE DEVAM SÜTÜ KARIŞTIRARAK BAŞKA BİR ÖĞÜN VEREBİLİRSİN.

AMA DEDİĞİM GİBİ HER BEBEĞİN İHTİYACI FARKLIDIR. BUNU DOKTORUNUN TAVSİYE EDECEĞİ BİR LİSTEYLE YAPMALISIN.
  7 AYLIK OLUNCADA KAHVALTIYA BAŞLA. SONRA SEBZE ÇORBALARI YAPIP VER. İÇİNE ÇOK AZ BİR KIYMA İLAVESİ YAPABİLİRSİN.

KAHVALTI

2-3 BEBE BİSKÜVİSİ
BİR PARÇA BAYAT EKMEK İÇİ
BİR TATLI KAŞIĞI LABNE PEYNİRİ
BİR TATLI KAŞIĞI PEKMEZ
KAŞIK UCUYLA ZEYTİN EZMESİ
DEVAM SÜTÜ (ÖLÇEKLİ)
NOHUT BÜYÜKLÜĞÜNDE YUMURTA SARISI

ŞİMDİLİK BU KADAR CANIM. AKLIMA GELDİKÇE YAZARIM. ÖP BEBEĞİNİ BENİM İÇİN.

ARMAĞAN

Yoğurt

- 90 ml. kaynamış su
- 3 ölçek devam biberon maması
- 1 tatlı kaşığı yoğurt

Nasıl Hazırlanır?

90 ml. kaynamış ılık suyun içerisine 3 ölçek Devam Biberon Maması koyarak mamayı hazırlayın. Yoğurt mayalama sıcaklığında iken (43-44 C) içerisine 1 çay kaşığı yoğurt ilave ederek, sıcak bir ortamda, kımıldatmadan 3-4 saat mayalanmaya bırakın. Daha sonra
1 saat buzdolabında dinlenmeye bırakın..

ARMAĞAN

Meyveli Muhallebi (5. aydan itibaren) 1 porsiyon

- 100 ml su
- 5 gr. pirinç unu (1 tahıl kaşığı)
- 3 ölçek devam biberon maması
- 50 veya 100 gr. meyveli kavanoz besini

Nasıl Hazırlanır?

100 ml. suya 1 tatlı kaşığı prinç unu koyarak pişirin. Ocaktan indirdikten sonra 3 ölçek Devam Biberon Maması ilave edin ve iyice karıştırın. Bu hazırladığınız muhallebinin yarısını kaseye koyup, üzerine herhangi bir çeşit Meyveli Kavanoz Maması ekleyip kalan muhallebiyi üzerine dökün. Meyveli muhallebiniz hazır...

ARMAĞAN

Sebze Çorbası (5. Aydan itibaren) 2 Porsiyon

-1 küçük havuç
-1 orta boy patates
-1 orta boy domates
-1 yemek kaşığı pirinç
-1 yemek kaşığı sıvı yağ

Nasıl Hazırlanır?

Bir tencereye sebzeler küçük olarak  doğranır.  1 yemek kaşığı pirinç veya mısır  unu, 1 yemek kaşığı sıvı yağ  konularak pişirilir. Tel süzgeçten geçirilir, sebze çorbası hazırdır. Kıyma ilavesi 7. aydan itibaren yapılabilir.

ARMAĞAN

:director: ARKADAŞ Bİ GELDİN Bİ KAYBOLDUN. ANLAYAMADIM. OYUNMU OYNUYOSUN SEN BİZİMLE.  :caca: :violent1: :violent1: :violent1: :violent1:

ARMAĞAN

BU ARADA YENİ FARKETTİM SEN ERKEKMİŞSİN YAHUU  :toothy10: :toothy10:
YUH BANA YANİİ

nagihan

sirenam

merhabalar ;

yakın bir zamanda tanıştım sizlerle ,

ben 12.12.2009 Doğum tarihli ayşe Naz Adlı bir kızım Var Sizlere bir sorum olacak

ben çalışan bir anneyim bebegim çok gazlıydıı ilk 5 ay çok sorunluyduu çok şükür geçtii yeni sıkıntımız diş çıkarma ama biliyorum benim azimli kızım bunlarıda atlatacakk sorum ek gıdaları taze nasıl hazırlıyorsunuz kızım huysuz ek gıdaları ben akşamdan yapabilir ve nasıl saklayabilirimm şu ana kadar meyve püresi ve yoğurt yedirdim daha çorbalara başlamadık nasıl ve nerden başlıyayımm .......

akşam yaparsam dolapta bir gün kalabilirmii ılık suyla ısıtılıp verilebilirmii ?

neslihan

canım ben çorbalarını iki günlük yapıyorum.Dolapta saklama kabında bekliyor.Meyve taze ayarlıyorum.Yada milupanın kavanoz mamalarını veriyorum ama yaz geldi artık taze meyve rendeliyorum

gülay t.

Alıntı yapılan: sirenam - 08 Haziran , 2010, 09:52:12
merhabalar ;

yakın bir zamanda tanıştım sizlerle ,

ben 12.12.2009 Doğum tarihli ayşe Naz Adlı bir kızım Var Sizlere bir sorum olacak

ben çalışan bir anneyim bebegim çok gazlıydıı ilk 5 ay çok sorunluyduu çok şükür geçtii yeni sıkıntımız diş çıkarma ama biliyorum benim azimli kızım bunlarıda atlatacakk sorum ek gıdaları taze nasıl hazırlıyorsunuz kızım huysuz ek gıdaları ben akşamdan yapabilir ve nasıl saklayabilirimm şu ana kadar meyve püresi ve yoğurt yedirdim daha çorbalara başlamadık nasıl ve nerden başlıyayımm .......

akşam yaparsam dolapta bir gün kalabilirmii ılık suyla ısıtılıp verilebilirmii ?

Canım sebze çorbasıyla başlayabilirsin yukarıda Armağan arkadaş tarifini vermiş sebze çorbasının o şekilde hazırlayabilirsin. Zaten bu çorba bu ölçülerle yapılınca 1 günde bitirmesi mümkün olmuyor. 2-3 gün veriyorum ben bu çorbayı ama dolaba koyacaksın ve sadece yediği kadarını alıp ısıtacaksın. Yani sebze çorbasını günlük hazırlaman gerekmez. Kahvaltıyı da madem vakit sorunun var akşamdan hazırlayıp dolaba koy, sabahta ya sıcak su dökerek içine biraz ılıt veya bri kaba döküp hafifçe ısıtabilirsin. Bir süre önceden çıkarıp dışarıda bekletirsen oda sıcaklığında olur böyle de yapabilirsin.Meyve pürelerini hazır kavanozdan verebilirsin veya onları da akşamdan ezip cam bir kavanozda dolapta saklayabilirsin ama meyveyi en iyisi taze taze vermek.

sirenam

:hungry:

teşekkür ederim ufak kavozlar var meyve püreleri satın alıp yedirdiğim yapacağım çorbaları onlara az az koyup akşam kaldırırım dolabımıza  bakıcımız da ılıtıp verir anne sütünüde ögle veriyorumm çünküü

gülay t.

09 Haziran , 2010, 18:55:06 #12 Son düzenlenme: 09 Haziran , 2010, 22:32:18 gülay t.
Rica ederim canım anne sütü de alıyorsa çok daha güzel tabi. Çalışınca mecburen bazı şeyler için özel düzenlemelr yapmak gerekiyor çalışan annenin işi daha da zor Rabbim yardımcınız olsun. :amin:

DİLVİN

canım kendı sütünüde sağıp ertesi gün verebilirsin
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

sirenam

anne sütü veriyorum ama yeterli değil ki mamada yiyor işyerinde sağıp sonraki gün

meyve püresi yogurt başlamıştıkk ...

kızım ishal oldu bu aradaa

biraz aa verdikk bakalımm ....