28 Mart , 2024, 20:33:25

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Parfüm seçiminde dikkat edilecek hususlar

Başlatan мiŁenα., 17 Mayıs , 2009, 22:51:38

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

17 Mayıs , 2009, 22:51:38 Son düzenlenme: 02 Mart , 2011, 18:15:48 Emine
1- Kokular farklı tenlerde, farklı sonuçlar vermektedir. Parfümde kullanılan kokuların hepsi aynı derecede ve duyarlılıkta değildir. Parfüm bileşenleri ten veya hava ile temas ettiklerinde çok değişik reaksiyonlar gösterebilirler. Bu da aynı parfürnün farklı kişilerde farklı sonuçlar vermesinin nedenidir. Bu nedenle parfümün istenilen etkiyi göstermesi için tene uyum sağlaması gereklidir.
2- Parfiim denerken en hafif olanından başlanılmalıdır. Kokunun daha iyi algılanması için hareket ettikçe yayılabileceği bölgeler olan el üzeri, bilek veya dirsek içinde parfüm denenmelidir. Sürüldüğünde koklanıadan önce alkolün uçması için birkaç dakika beklenilmelidir. Parfüm algılandıktan sonra bir diğeri denenebilir. Bir seferde üç değişik parfümden başka parftım denenmemelidir. Çünkü üç parfüm denemesinden sonra algılama güçlüğü çekildiğinden kokular birbirlerine karışmaktadır

:love9: :love7: :love9:

Wunsch

Canım böyle bir konu açtığın için teşekkür ederim. Ben de şimdiye kadar kendine uygun parfümü bulamayanlardanım.
Bundan sonra yazdıklarına dikkat ederek alacağım... :)

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

PARFÜMLERİM BİTTİ

ALIŞVERİŞ YAPTIM EN ÖNEMLİ ŞEYİ UNUTMUŞUM

AKLIMA GETİRDİN AYSE MERSİİİİ  :flowers:

βαlκιz

güzel bilgiler
parfüm alırken aynı şeyleri söylüyolar zaten
kokuyu sürünce 3-4 dk bekletiyolar  :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

12 SENEDİR AYNI PARFÜMÜ KULLANIRIM DEĞİŞTİRMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM

EŞİMLE İLK TANIŞTIĞIMIZDA PARFÜMÜN ÇOK GÜZEL KOKUYOR ADI NE DEMİŞTİ  :love9: