Dinimize göre tırnak kesme

Başlatan мiŁenα., 17 Mayıs , 2009, 22:26:57

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

17 Mayıs , 2009, 22:26:57 Son düzenlenme: 02 Mart , 2011, 18:14:42 Emine
Değerli Kardeşimiz;

Önce ellerinkini, sonra ayaklarınkini kesmek, ellere sağ elin işaret parmağından başlayıp, eller avuç içleri birbirine gelecek şekilde birbirine yapıştırıldığında parmakların oluşturduğu daireyi sağa doğru giderek tamamlamak, sonra sağ ayağın küçük parmağından başlayıp sol ayağın küçük parmağında bitirmek müstehap görülmüştür. (Hattâb es-Sübkî, el-Menhel I/189) Gazalî'nin söyledigi budur

:icon_thumright: :icon_thumright:

:love9: :love7: :love9:

Balböceği

Demet_dk

tırnak kesmeninde şeklimi varmış
ilginç  ::)

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

мiŁenα.

evt birde cuma günü kesmenin sevabı başka :D

:love9: :love7: :love9:

Demet_dk

HAYATTA AKLIMDA TUTAMAM BEN BUNU OKURKEN BİLE KAFAM KARIŞTI
ZATEN Bİ LOKMACIK AKLIM KALDI  :k06:

EN İYİSİ MANİKÜR PEDİKÜR  :k06:

ponçik

ilk defa duyuyorum  ::) ben de gusul abdesti yokken kesilmeyeceğini duymuştum

Lă_Tăhzen!

şart degil gazali söylemiş boyle kesilse guzel olur kesilmesede hergangı bır sakıncası yok cuma gunu kesmek sunnet cunupkende egerki kötu gorunuyorsa kesilir bekletilir gusl abdest alırken onlarada su tutulur  benım bıldıgımde bu  ::)

°o.O євяυ O.o°

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 17 Ağustos , 2010, 14:03:09
şart degil gazali söylemiş boyle kesilse guzel olur kesilmesede hergangı bır sakıncası yok cuma gunu kesmek sunnet cunupkende egerki kötu gorunuyorsa kesilir bekletilir gusl abdest alırken onlarada su tutulur  benım bıldıgımde bu  ::)
:icon_thumright:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

paçi&uşak=bebek

bende peygamberimiz tırnaklarını sırayla kesermiş ama bi yahudiyide sırayla keserken görmiş ondan sonra atlaya atlaya kesmiş die duydum  bende atlaya atlaya keserim tırnaklarımı yani baş parmak orta parmak küçük aparmak işaret parmak yüzük parmak ;D

derbeder

Alıntı yapılan: ASEL&NUR - 17 Ağustos , 2010, 14:03:09
şart degil gazali söylemiş boyle kesilse guzel olur kesilmesede hergangı bır sakıncası yok cuma gunu kesmek sunnet cunupkende egerki kötu gorunuyorsa kesilir bekletilir gusl abdest alırken onlarada su tutulur  benım bıldıgımde bu  ::)
bende boyle biliyorum, hatta mumkunse sac kesimi ve kil alma filanda yapilmasa gusulsuzken daha iyi. ama cok rahatsiz oluyorsa kisi ya da kotu gozukuyorsa, o zaman genede yapilabilir.

bende paçi&uşak=bebek'in dedigi gibi biliyorum, lakin pek uygulamiyorum yaa  :honk: sira sira hizli hizli kesiveriyorum. aslinda dikkat etsem daha iyi olur :D
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!