2009 Aralık - 2010 Ocak - Şubat Anneleri Buraya Lütfen

Başlatan hasretALİ, 11 Mayıs , 2009, 19:35:38

« önceki - sonraki »

DİLVİN

Alıntı yapılan: Burcu310 - 19 Ağustos , 2009, 10:35:15
Amin serpilcigim :amin: :amin: :amin: :amin:

bende su son 1,5 haftadan beri cok yorgunum sabahlari cok zor kalkiyorum...suan bile uyku akiyor gözümden :sleepy1:

selcanim neyin son10 dk bu????

MESAİNİN BİTMESINE 10 DAKIKA KALMIŞTIŞDA   :ehi: :ehi: :ehi:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

DİLVİN

BİZİMDE 20.HAFTAMIZ  :muzz: :muzz:

20. HAFTA BİLGİLERİ

Bebeğiniz anne rahmindeki ömrünü yarılamıştır. Saçlar büyümeye başlamıştır. Yeni doğmuş bir bebek gibi uyku ve uyanıklık dönemleri vardır. 450 gram olmuştur.

Rahminiz tam göbek hizasındadır. Rahminizin baskı yapmasına bağlı olarak göbek deliğiniz bombe yapabilir. Göbeğinizle pubis arasında orta hatta koyu bir çizgi ortaya çıkar. Gebelikten sonra kaybolacaktır.

Bu haftada yapılması gereken testler;

Tam kan sayımı,

Tam idrar tetkik,

Bebeğinizin kalp anomalilerine karşı ultrasonografik değerlendirilmesi.

Bebeğinizin kalp atışları;

20. haftada bebeğinizin kalp atışlarını stetoskopla duymak mümkündür. Stetoskop ile dinlemek doktorunuzun muayenehanesinde duyduğunuz sesten farklı bir tını verebilir. Ses yüksek değildir. Eğer daha önce hiç stetoskop ile dinlemediyseniz ilk seferinde duymanız zor olabilir. Bebek büyüdükçe ve sesler yükseldikçe duymak kolaylaşır.

Eğer stetoskop ile bebeğinizin sesini duyamıyorsanız endişelenmeyin. Hışırtı gibi duyulan ses bebeğin kalp atışlarıdır ve siz bunu kendi kalp atışlarınızdan ayırt edebilirsiniz. Bir bebeğin kalp atışları çok hızlıdır; genellikle dakikada 120 -160 kez atar. Sizin kalp atışınız ya da nabız oranınız daha yavaştır; dakikada 60 – 80 vuruş kadardır.
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

Burcu310

DİLVİN

Angel

amanin yerim ben su 20 haftasi kalan bebegin pipisini   :hungry: :hungry: :hungry:   selcanim senin 20 haftan benim 2 haftam kaldi    :k06:    :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:    

DİLVİN

KISMETİYLE  BERABER GELSIN MELEKLERİMİZİN

YEŞİMİN KUZUSU NE TATLI DIMII

BAYILDIM   :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

Angel

hemde ne tatli masallah ben ayni yesime benzettim   :nazar: :nazar: 

rabbim bahtini acik etsin hayirli uzun ve saglikli omurler versin yavrularimiza insallah

(gülşen)

selam kızlar tülincim sen neyapıyon buralarda yakaladım sizi kızlar bu arada yeşimin oğluşunu nerde gördünüz ya nasıllar  ikiside görüşüyorsunuz demek siz niye buralarada uğramıyo peki

DİLVİN

Alıntı yapılan: (gülşen) - 19 Ağustos , 2009, 14:47:42
selam kızlar tülincim sen neyapıyon buralarda yakaladım sizi kızlar bu arada yeşimin oğluşunu nerde gördünüz ya nasıllar  ikiside görüşüyorsunuz demek siz niye buralarada uğramıyo peki

MERHABA GÜLŞENCIM

FACEDE GÖRDÜM,KAMERADA GÖRDÜM

ÇOK TATLI TEYZESİ Bİ GÖRSENNNN

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

(gülşen)

allah bağışlasın canım hepimizin yavrularını eminim öyledir

Angel

gulsenim hosgeldin kusum nasilsin  :opucuk:

senin facein varmi canim yesimin resimlerini orda gorduk teyzesi ayni yesime benziyor  Cagin pasa   :nazar:

(gülşen)

sağol tülincim  :opucuk: selcancım  :opucuk:
ismini enes koyacaklardı ne ismi anlamadım

DİLVİN

Angel

:hungry: :hungry:  yerim ben bu pasayi ham yapar teyzesi onu   :hungry: :hungry:   :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

DİLVİN