2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

oyacım sab bende kullanıorum duzenli 6 satte bir 6 damla veriorum am 3 degil 4 kere, bnm oglum gazlı care kalmadı kabullendim beyimizin pırtlarını hayır pırt yapsa sorun dgl yapamıo die kıyamet kopuo ama daha iyiyiz cok sukur askiden gecede 7 kere uyanıoduk dun 3 kere uyandık cok sukur umarım boyle devam ederiz. emme sorunumuz da yeni basladı dogudug andan itibaren cuk cuk emiodu ama bu bi haftadır mırın kırın yapıo 3 saatte bir duzenine uyunca sorun azaldı ama 5 dakika emio eskiden 10 dak bi meme 10 dak dgeri seklindeydik ama smdi totalde 5 dakika cevremdeki herkes artık buyudu daha guclu cekio o yuzden doyyodur dio zaten doymasa aglar die dusunuorum yine de 2 kere 30 cc mama veriorum emdikten snra  kaşık biberonla avent biberonla veriodum ona alısıp memede zorlanıo olabilir dedi annem o yuzden kestim dger biberonu ugrastırıo baya ama olsun memeden uzaklasacagına ugrasırım oglum yeterki emsin

bu saglık ocaklarıyla doktorların uyusmazlıgı beni sinir edio dr bana 4 ay bitnce baslarsın ek gıdalara dedi ekten kasıt kucuk kucuk meyve uları yogurt pureler falan oyle doyuncaya kadar degil ama tadını farketmesi tanıması icin onemli dedi ama saglık ocagındakiler sadece meme diolar kafam karısıo ben su anda gunde 1 kasık havuc suyu veriorum ki kaka yapabilsin die bide rezene cayı icio ozellikle mamadan snra bakalım bu ay bitince dr ne tavsiye edecek annem de tadları tanısın vermen gerek yoksa yemek secen bi cocuk olur dio bide biyerde okudum 4 aydan itibaren tahılla tanısması gerek yoksa barsaklarda olusması gereken bakteriler olusmaz ve behcet hastalıgına yakalanır cocuklar demişlerdi tabi bu tahıldan kasıt ne onu bilmiorum daha 20 gunumuz var iyice arastırıp sorusturucam  icime ne sinerse onu yapıcam  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

bu arada evlerimiz ne kadar yakınmıs sizin siteden cıkıp acıbademe giden bi yokus varya bnm ev onun basında iste

degirmen cafede karsılasmısızdır bile eger pazar kahvaltılarında gidiosan havalar ısınmaya basladı asagıdaki parka gotururuz cocukları hehehe

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

oya hoşgeldin ben de gülşah 4aylık bi kızım var

ya kızlar maşallah bebişlerinizn kilosunu okuyunca 41 kere maşallah dedim nazarım değmesin diye
ne güzel büyümüşler benimki siznkilerin yanında ufacık kaldı  :'(
doktorum kilo sorunu yok diyo minik doğduğu için ancak toparlıyomuş ama ne bileyim  :dontknow:
ben sadece süt verdim bugüne kadar
buay 100 gr az almış doktorum kaşık mamasına başlattı
daha 6 kilo yeni olmuşuz   :'(
4aylığız ve sadece 6 kiloyuz
neyse çok şükür sağlıklı da o bana yetiyo
doktorum meyve bile verdirmiyo
5.5 aylık olana kadar katı gıda yok dedi
sadece kaşık maması ver dedi yada aptamil tarzında bebek sütü

acaba yoğurt falan da yapıp versemmi :dontknow: [/b][/color]
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Dünürüm hg.. :opucuk:
Az almis bir ayda 100 gr  :icon_scratch: dr'un neden bisey verdirmiyo anlamadim??
4 aylik odlu demi yagmur? bence basla sen ufaktan ufaktan purelere, yogurta
muhallebi'lere, ben 3 bucuk aylikta tattirmaya basladim, 4 aylikta gunde 3 ogun olmak uzere ek gidaya basladim
sadece kendi sutumle besliyordum, az geliyordu gozume, yani buyudukce daha cok emiyordu,
tabikide yetmiyodu.. ama ek gidaya geceli dahada toparlandi yavrum belli yani
bence sen basla, doktorla moktorla olmaz bu isler, annene danis oyle basla ek gidaya
eskiden doktorlami buyuttuler bizi :) yesin yagmurum herseyden, agzina tad gelsin yavrucugumun  :love8:

Balböceği

Selam kizlar bugun sinirlerim tepemde  :cildir:

cocuk kilo alir niye aldi derler, kilo alamaz sorunmu var derler

bugun eltim bana demezmi fazla oglana bisey verme diye

neymis sisman olurmus iyide dedim benim oglum saglikli bi bebegin kilosunda

her ay alacagi 1 kiloyu aldi dedim.. akil var mantik var 4 kilo dogan bi bebek 4,5 aylikken 8 kilo

olmazmi sanki bn kendisi gibi hep mama verdim cocuguma  :cildir:

ben doktorun lafiyla besledim cocugumu once emzir sonra mama ver dedi

bide demezmi benim kizimda 3800 dogdu diye  :cildir: dedimki senin kizin ayli gunlu dogdu

benim gibi 15 gun once erken dogum yapmadinya dedim  :cildir:

Balböceği

Gulsah sen takma doktoru .. zamani getirebilseydim bende takmazdim doktoru  :cildir: :cildir:

simdi baslamassan buyudukten sonrada hic yemez

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

ayhhh Eda herseye maydonoz olmayi severler  :cildir:
Bosver tatlim ya takma kafana kiskandigindan diyodur elti degilmi sonucta  :violent1:
ustelik hakanin kilosu iyi yani, yurumeye basladimi dis cikardimi kilo verir daha
Sen kafana gore takil  :icon_thumright: ceyhunuda goren sen kesin mama veriyosun diyorlar
millete yalan borcum var sanki size ne bee inanmazsaniz inanmayin :cussing:
yani illa bi pürüz bulacaklar ya, bulurlar, yok emziriyorum diyorum o kucucuk goguslerden sut cikiyomu diyolar dalga gecer gibi  :violent1:
gecen dedim ki sizinkiler karpuz gibilerdide noldu dedim  :cildir:
herseye comak sokarlar ahh ahh

Balböceği

zaten kendilerine bisey danismiyorumya ona sinir oluyorlar ..

Ben kafama gore veriyorum zaten bi kac gundur istahsiz

dedigin gibi dis cikartacagi zaman, hele hele yuruyecegi zaman kilo kalmiyor

zaten. insan bi masallah der ne bicim insanlar yahu..

Aysenur iyi demissin, bundan sonra kim ne derse cavabini verecem  :cildir:

Balböceği

Oglumu Tartigimda en son 8.700'du  :nazar:

valla oglusum yesin ben ona neler alirim bu ay princ unu aldim

biskuvi aldim degisik degisik ntadlari ogrensin kuzum  :hieyt: :hieyt:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 11 Mayıs , 2011, 13:06:41
zaten kendilerine bisey danismiyorumya ona sinir oluyorlar ..

Ben kafama gore veriyorum zaten bi kac gundur istahsiz

dedigin gibi dis cikartacagi zaman, hele hele yuruyecegi zaman kilo kalmiyor

zaten. insan bi masallah der ne bicim insanlar yahu..

Aysenur iyi demissin, bundan sonra kim ne derse cavabini verecem  :cildir:

Bazilarida istemeye istemeye masallah diyorlar
herkesin niyetini anliyor insan, ustelik her bebek farklidir, ha mama ha anne sutu sonucta hepside buyumuyormu
neyin davasini yapiyosunuz anlamam  :dontknow: laf vermezsen seni saf zannedip basiyorlar kafana
zaten bu yuzden cok sivri dilli oldum bazi kisilerin yuzunden.. yemin ederim kimseyle fazla muhattap olmameda
yine gelir beni bulurlar  :cildir:
bosver anam hakantos zayif olsaydi ona sevinirlerdi, kiskandiklarindan ne diyeceklerini sasirdilar
sonucta obez olucak kiloda degil ya! duyanda 4 aylik 15 kilo sancak :k06: 

°o.O євяυ O.o°

ayşenur bana da hep mama mı veriosun diyolardı

evet diodum 4 aylıkken başladım dedim millete

nazar ederler anacım veriom de bizi dr diodu ki

ebru hanım betüle mama veriorum de hele

erken doğdu hiç deme diodu :k06:

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Ebrucum Vallahi ayniyiz, ne etsek nazar degcek diye ödüm kopuyor..
zaten bende cogu kisiye demiyorum erken ve  3.160 gr dogdugunu  :k06:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ayşecim 100 gr almış yazmışım
normal alacağından 100 gr eksik almış
yani 550 gr falan almış ama doktor bebeğin zayıf değil diyo  :dontknow:

elma verdim geçenlerde deli gibi yedi valla  :hungry:
un çorbası da verdim onu da sevdi ama 1 ay daha bekleyelim diyo doktor çorba için  :dontknow:

bana bi kaç tarif yazsanıza püre mama falan nasıl yapayım  :hungry:
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: ❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤ - 11 Mayıs , 2011, 14:29:10
ayşecim 100 gr almış yazmışım
normal alacağından 100 gr eksik almış
yani 550 gr falan almış ama doktor bebeğin zayıf değil diyo  :dontknow:

elma verdim geçenlerde deli gibi yedi valla  :hungry:
un çorbası da verdim onu da sevdi ama 1 ay daha bekleyelim diyo doktor çorba için  :dontknow:

bana bi kaç tarif yazsanıza püre mama falan nasıl yapayım  :hungry:

anladim dunurum bence sen basla ek pure ve meyvelere
hazir sebze purelerinden alabilirsin mesela, ben hem hazir aliyorum hem kendim yapiyorum
zamanim olursa kendim yapip veriyorum, eger isim varsa yada biyere gitmissek hazir purelerden veriyorum
nestle'ninkilerden aliyorum ben..
mesela yumusak bir armutu rendenin en kucuk tarafiyla rendele, o zaten pure gibi yapiyo
sonra suzgecten gecir topak seyler kalmasin için, onu yedir canim
sonra, bi muzu once elinde kucuk kucuk ez, sonra suzgecten ezerek gecir,
içinede biraz kendi sutunden ekle pure haline getir oyle yedir canim, hem cok kati olmuyor oyle..
ani sekilde havucu dilimle kaynat, suzgecten gecirerek ez, pure yap oyle yedir, elmayi ayni sekilde yap ver
bazen karistirabilrisin hepsini azar azar, karisik meyve pureleri olur :)
bu arada havuc bozuyo, eger kabiz ise hemen yedir , circir yapiyo vallah  :k06: