2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

BERİLL

haklısın çiğdemcim öğlene kadar geçmezse ararım dr mu.Eşimde tedirgin oluor ara diyor ama ben geçer diye bekliyorum.

dirim

Alıntı yapılan: BERİLL - 05 Ekim , 2010, 09:55:27
Dirimcim bende akşama kadar geçmedi bu acı yanma gibi sanki, akşam dediğin gibi rahat bişeyler giydim uzandım geçti ben işim gereği bütün gün masa başında oturuyorum geçtiğimiz aylarda problemim yoktu ama şimdilerde sırt ağrılarımda oluyor offf   
canım bende malesef tüm gün masa başındayım
ayaklarımı bilgisayar kasasının üzerine koyarak uzatıyorum
rahatlamak amacıyla
uzun süre oturmaktanda oluyor benim
arada bi ayağa kalk hareket et,bel fıtığıda varmış senin oda tetiklemiş olabilir
ayrıca sırt üstü yattığımda benim karnım geriliyor,ağrı giriyor,ama hafif ağrı
sen doktoruna gittiğinde söyle,dediğim gibi ben uzun süre kıyafetle oturduğumda buçak ağrısı oluyor
uzanınca geçiyor

ÇİĞDEM006

Alıntı yapılan: esra26 - 05 Ekim , 2010, 10:05:19
Alıntı yapılan: BERİLL - 05 Ekim , 2010, 09:55:27
Dirimcim bende akşama kadar geçmedi bu acı yanma gibi sanki, akşam dediğin gibi rahat bişeyler giydim uzandım geçti ben işim gereği bütün gün masa başında oturuyorum geçtiğimiz aylarda problemim yoktu ama şimdilerde sırt ağrılarımda oluyor offf   

berilcim bende bütün gün masa başındayım arkama evden yastık getirmeyi düşünüyorum çünkü sırt ağrısı ondanda kaynaklanıyo olabilir gibi

oooo kuzum geç kalmışsın bilee..neyse hemen ihmal etme al..koçtaşda ortapedik bel yastıkları var çalışanlar için 9tlmi neydi ayrıca...ben hamile kaldığımı öğrendim hemen almıştım...çünkü sandalyeler zaten sağlıksız,mafoluyoruz masa başında... :-ooo

dirim

Alıntı yapılan: esra26 - 05 Ekim , 2010, 10:01:17
dirimcim bende badem ağı ve bebe yağını karıştırdım onu sürüyorum bide onu iice yedirdikten sonra normal vücut losyonu sürüyorum avon unkilerden :) göbişimde ince ince tüyler başladı benimde artık yağdan mı yoksa hormonlardan mı bilemedim  :k06:

ama şu vazalini denesem diyorum bide kakao yağını da cok duydum işe yarıyomuş diye hangisini yapcamı bilemedim  :dontknow:

benimde sağ tarafımda belime sancı giriyo arda sırada yani gece yattığım zamn farkediyorum çok şiddetli olmuyo ama hafiften bi şeyler oluyo anlmadım  :-\
canım kakao yağını bende duydum oda iyiymiş
ben şimdilik bebek yağıyla devam ediyorum
aynen benimde göbekte tüyler var,doğumdan sonra kaybolur heralde
göbek büyümeye başladıkça belde ağrı oluyor

BERİLL

esracım bencede kullan sırt yastığı ben kullanıyorum rahat oluyor ama bu aralar bana hiçbirşey fayda etmiyor.

dirim bende öyle yapıyorum saat başı bi kalkıp dolaşıyorum , sırt üstü yatıyorum ya o zaman rahatlıyor belim sırtım ama bazıları korkuyutor beni kordonu boğazına dolanır bebeğin falan diyorlar doğrumudur bu?

ÇİĞDEM006

Hayır yok öyle bişi ya...binde bir durummuş o kordon olayı..sakın kulak asma,ritmik bebek hareketlerini takip et canım..

dirim

sırt üstü yattığın için mi kordon dolanır diyorlar  :icon_scratch:
canım öyle ise yok öyle bişey
ben doktora sordum sola mı yatmak lazım diye
yok öyle bişey nerden çıkarıyorsun dedi

dirim

kızlar siz nasıl besleniyorsunuz?
benim yumurta yemekten sanırım
baldırlarımda kırmızı kırmızı noktalar çıktı
alerji yaptı sanıırm :tongue3:

BERİLL

sağol çiğdem ya rahatlattın beni her sabah kalktığımda bi sancı oluyordu korkuyordum ama sonra oğluşumun hareketlendiğini hissedince mutlu oluyordum söylediğin iyi oldu.

ÇİĞDEM006

Canım nette de araştırırsan bir çok dr. ve uzman sol yana yatmanın bebeğin kan akışının sağlıklı sağlandığını yazıyor...ama sırt üstü yatmakda demek değilki kordon dolanacak yok ağrın olacak...sırt üstü eğer yatılıyorsa çift yastık gerekli baş altına çünkü ciğerlere yapılan düz baskı gece hefes almayı güçleştiriyor...

ÇİĞDEM006

Günlük yumurta alışı sağlıklı diyorlar; tabi haşlanmış katı yumurta,iyi pişmemiş yumurtada bakteri olabiliyor..ama tabi yumurta,çilek,domates gibi besinler alerjik reaksiyonu yüksek besinler..hergün yemede haftada 3 gün ye mesela düzelme varmı gözlemle derim :)

dirim

canım haftada 5 kere yiyorum,tabiki iyi haşlanmış
domates,biber onlarıda fazla tüketmeye çalışıyorum
sırf bebek alsın diye,ama azaltıp görmem lazım dedin gibi ondan mı oluyor diye

kızlar öğlen ne yiyorsunuz peki
ben iş yerinde yemek istemiyorum  :dontknow:

canım sol tarafa yattığında kan akışının hızlı olduğunu okumuştum
ama doktoruma sordum,çok önemsemedi
ben nasıl rahat ediyorsam öyle yatıyorum

ÇİĞDEM006

Elbette senin rahatın önemlii ama bebeğe giden sağlıklı düzenli kanıda arada sola yatarakk vermek şart bence :suclu:
zaten sürekli sola yatt,sol yanı çürür insanın :) demek istediğim ihmal etmemek sol yanı  :icon_thumright:

ÇİĞDEM006

offf o öğle yemeklerii yokmuuu valla  :cildir: ama ne yapalım çalışınca dışarda yemeğe mecbur kalıyor insan, genelde sulu yemek tercih etmeye çalışıyorum ama yinede arada pide,pizza yemiyorum desem yalan olur...tabi pizzada sadece peynirli pidede k.başılı,kaşarlıı gibii..yanında muhakkak yoğurt yada ayranım oluyor öğle yemeklerinde...off acıktım bakk şimdii görüyormusunnn :hungry:

BERİLL

sol tarafıma yatıyorum ama en fazla yarım saat sonra dönüyorum hemen bu acı geçmiyor ben en iyisi dr mu arayım.Bu arada ben süt yoğurt tüketemiyorum bebiğim için yararlı olan şeyleri fazla yiyemiyorum başka nasıl telafi edebilirim ne yapsam kızlar?