2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

**Gül**

Dedigim gibi pek bilgim yok ama burdaki arkadaslarin bazi konusmalarindan bildigim kadariyla ultrasonda keseyi goremezse alttan bakiyorlarmis. Ama Edanin dedigi gibi turkiyedeki arkadaslar yardimci olur sana ama sen yine de ikisine de hazirlikli gir bence  :D :D
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

askitom sen tedbirli git yeter kiz hazirlikli ol yani
kizlar bana 19 dk musade karnimi doyuruyummm  :ehi:

**Gül**

Kiz eda 19 dk noluyo ki  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Hadi bakalim suren basladi 19.01 i kabul etmem bak ona gore  :ehi: :ehi: :ehi:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

ne biliyim anam 10 diyecedim 19 cikti  :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:
valla mide bulantilarim duzeldi duzelli agzimin tadi yerine geldi  :hieyt: :hieyt: :hieyt:

**Gül**

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

meraba kizlar dünki yazdiklarinizi okudum cevap verim dedim bende..
bende fransadayim, her randevumda simdiye kadar alttan bakti ... ultrason cubuguyla.. bide her seferinde
rahmim acilmis diye kontrol ediyor... karnimdanda iki kez ultrasonla bakti ama zannedersem her gittigimde alttan kontrolda edicek :-\ ::)
bunlari dert etmenize gerek yok kizlar insan herseye alisiyor vallahi  ;D :laughing7: bende onceleri cok cekinirdimde
napican alisiyosun , maasallah bi dogum yapicaz ya, 9 ay sekilden sekile giriyoz hee  :laughing7: :laughing7: :laughing7:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: aşkitoom - 20 Ağustos , 2010, 20:34:47
arkadaşlar ben şey soracam,cuma günü ultrasyon için doktora gidecem.ultrasyona kasık bölümünde bakacaklar demi,kaç haftalık die :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

cnm ben 6 haftalıkken gittim keseyi göremedi alttan baktı.ama senin tercihine kalmış.istemezsen birhafta sonra karnından baktırırsın.ama korkacak bişey yok.doktor bakmıyo bile sana, canın falan da acımıyo.yani benim öyle oldu.

ama alttan baktırmanın avantajı kist falan varmı emin oluyo doktor.benim bi kist göründü ve ilk defa duydum bende kist olduğunu.ayrıca içerde kanama da yapmış.iyiki baktırmışım dedim.zaten 30 sn falan sürüyo.ama dediğim gibi istemezsen haftaya baktırırsın belki kesen oluşmamıştır daha.
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

**Gül**

Aysenur sizin orada daha degisikmis. her defasinda alttan bakmalari. Tabiki onlarinda bir bildikleri vardir ama ben hala tedirginim simdiden dogumda o ani dusunuyorum  :icon_scratch: offf ya biz bu kadinlarin kaderi galiba bu. Bende buraya ilk geldigim zamanlar doktor kaydi icin gittim bana dediler su gun gel smear testi yapacagiz. bende cahil ne bileyim ne testidir o  :k06: saniyorum ki kan alacaklar yada en fazla idrar testi aklima bile gelmiyor orasi  :toothy10: Neyse gittik kadin anlatti iste durumu o zaman bende anlamiyorum ne dedigini esim tercume etti bana. Oturdugum yerden bir kalkisim var kapiya dogru cok komikti  :toothy10: :toothy10: :toothy10: bir elim kapinin kolunda sanki kacacakmisim gibi esime diyorum soyle ben istemiyorum bu testi. yaptirmayacagim. Kadin diyor bunun iki yolu var ya 25 yasin altinda olacaksin yada bekar olacaksin. Ki sen ikisini de kaybetmissin. Offff mecburen yaptirdim. Burda kanunlar oyleymis. ve her iki yilda bir zorunluymus. Ama o ani dusundukce hala gulerim kendime  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

**Gül**

:k06: :k06: Eda sende mi bilmiyon yoksa. Ben bilmiyordum da basima gelince ogrenmek zorunda kaldim.  :laughing7: Smear testi rahim kanseri ile ilgili bir test. Icerden kucuk bir parca aliyorlar. kanser arastirmasi yapiyorlar. Erken teshis icin onemliymis. Olurda birgun sendende isterlerse bilincli gidersin. benim gibi kan testidir diye dusunmezsin  :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Alıntı yapılan: **Gül** - 21 Ağustos , 2010, 12:59:19
:k06: :k06: Eda sende mi bilmiyon yoksa. Ben bilmiyordum da basima gelince ogrenmek zorunda kaldim.  :laughing7: Smear testi rahim kanseri ile ilgili bir test. Icerden kucuk bir parca aliyorlar. kanser arastirmasi yapiyorlar. Erken teshis icin onemliymis. Olurda birgun sendende isterlerse bilincli gidersin. benim gibi kan testidir diye dusunmezsin  :k06:
ismini duydumda inan ne ise yaradigini bilmiyordum demek oyle bisey var sizin orda ::) valla saol dedigin gibi bizdende isterlerse en azindan bilirizzz  :k06:

**Gül**

Daha neler ogrenecegiz bakalim bacim. Burda zorunluymus iste . Ilkini atlattim ya diyorumki esime digerine iki yil var daha unutursun o zamana kadar bende hatirlatmam zaten oyle unutulur gider  :k06: :k06: Ne dese begenirsin evet ben kesin unuturum ama sen bile unutsan farketmez onlar hatirlatir merak etme mektubun gelir telefonla cagirirlar. unutturmazlar yani. Ordan da yirtamadik gordunmu  :ehi: :ehi:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

21 Ağustos , 2010, 13:09:48 #1378 Son düzenlenme: 21 Ağustos , 2010, 13:11:37 Aysenur&Minik-Prensi
Alıntı yapılan: **Gül** - 21 Ağustos , 2010, 12:59:19
:k06: :k06: Eda sende mi bilmiyon yoksa. Ben bilmiyordum da basima gelince ogrenmek zorunda kaldim.  :laughing7: Smear testi rahim kanseri ile ilgili bir test. Icerden kucuk bir parca aliyorlar. kanser arastirmasi yapiyorlar. Erken teshis icin onemliymis. Olurda birgun sendende isterlerse bilincli gidersin. benim gibi kan testidir diye dusunmezsin  :k06:

Canim o testi bende yaptim, ilk randevuma gittigimde  bebegim için o testi yaptilar, kulak cöpü gibi bir cubukla rahmimden ornek aldi
herseyin onceden bilinmesi tabikide guzel biseydir kizlar ihmal etmeyelim hiçbiseyi  :laughing7:
kadin olmak bu olsa gerek... allahtan cesaretliyimdir heee, dogum gelsede yapsam diyom bazen  :laughing7: :laughing7:
o kadar hevesliyim ki, 2 doguma girdim onceden bana iyi tecrube oldu sanirim hiç korkmadim halada korku yok içimde bende bi gariplik var sanirim  :ehi: :ehi: :ehi:

**Gül**

Aysenur ne guzel simdiden tecruben varmis dogum hakkinda. Sanslisin bu konuda. Ben ise hiiic birsey bilmiyom  :dontknow: Insan bilmediginden daha cok korkarmis ya benimki de oyle. Hem zaten bu dogum konusunda ilginc bir korkum var bilincaltimda. 16-17 yaslarindaydim bir hastaneye gitmistim. Bir oda ararken kaybolmustum koca hastanede  :k06: sonra biryere girdim ki kapida kocaman DOGUMHANE yaziyordu. Benim merdivenlerden kacarak inisim varki gormeyin  :toothy10: :toothy10: :toothy10:
aslinda cocukluguma bir inseler ne cikar acaba  :ehi: :ehi: onun icin simdiden korkularim var. Allahim kolaylik versin bana ve herkese. Bu arada sana sorayim bari merak ettigim birseyi Aysenur. kimseye de soramadim bunu ama merak ediyorum. Dogumda o catala mi yatiriyorlar yoksa normal yatagami. Ondan da cok tirsiyorum ben. Eger oyle olursa ben dogurmaktan da vazgecerim herhalde  :icon_scratch: :icon_scratch:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011