Kuzuşum nezaman emekler

Başlatan Ayla, 16 Nisan , 2009, 23:55:17

« önceki - sonraki »

Ayla

Kızlar,
Kuzuşum 6,5 aylık. Sürekli kucak istiyor. Doktorumuz kucağa alma bırakın yere diyor. Ama benim kuzuşum doktoru dinlermi.Napıcam bilmiyorum. yere bıraktığım an ağlıyor.Emeklemesi için yerde çaba göstermesi gerekiR. Ne yapmalıyım? :'(
bebeğim ve ben

oozge

CANIM MRB ONCELIKLE ADIM ÖZGE MEMNUN OLDUM

EMEKLEMESI ICIN TABIKI UGRASMASI LAZIM AMA SUREKLI KUCAKTAYSA SEN ISLERINI YAPMANDADA COK GUÇLÜK ÇEKIYOSUNDUR

DIKKAT DAGITICI SEYLER YAP OYUNCAKLARIYLA FILAN YERE YATIRARAK OYNATMAYA CALIŞ  DURMUYOMU OYLEDE :honk:

Ayla

Özgecim merhaba,

Aynen öyle. Hiç iş yapamıyorum.Birde anne aşığı. Hiç kimsede durmuyor. İlla benim almamı istiyor. Yerde durması için yer minderleri aldık oyuncak asılı.Ama en fala 5 dakikaduruyor.Yürüteç aldık onda bile çok çabuk sıkılıyor.Hemen kucağıma gelmek istiyor.Valla napcamı şaşırdım.öPÜYORUM SENİ. :opucuk: :opucuk
bebeğim ve ben

oozge

ooooo bebıs ıyıce bagımlı yanı sana
cok zor be cnm

okdr sey yapmıssınız ama yok faydası :-\

neslihan

Canım bu konuda sabır çok önemli.Ben buaralar çok fazla bebek yetiştirmeyle ilgili program izliyorum.Bebek ağlıyor ağlıyor ama onu olması gereken yerde bırakıyorlar.Ağlıyor ağlıyor.Diğer bir tarafta annede ağlıyor.

Ama belli bir süre sonra susuyor ve duruma adapte oluyor.

Bide anne bağımlılığını azaltmak için babasına ,yada büyükanne lerine yönlendiriyorlar.Annesini istiyor ama babasına kucaklatıyorlar.

Böylelikle annesi olmadan da bişeylerin elde edilebilir olduğunu görüyor ve ona göre kendini koşulluyor.

Uygulaması mutlaka ki zor ama faydalı olduğu da kesin ama.

handan

öykü 5 aylıkken emekledi ama ben emeklemeden direk yürümüşüm bir yaşında...
belki senin kuzu da benim gibi emeklemeden yürür  :icon_thumright:

mavili

merhaba selma ben

benim kızım da 9 aylık emeklemiyor

kucaktan inmiyor halim kalmıyor iş güç yapamıyorum

herşeyden çok çabuk sıkılıyor ve aglamaya başlıyor kucaga gelmek istiyor

yere de bırakamıyorum çok durmuyor
zaten döne döne yuvarlanarak en olmadık yerlere sıkıştırıyor kendini yada kafasını yere çarpıp aglıyor

daha oturamıyor bile

βαlκιz

selam benim ikizler döne döne gidiyo biraz bazen yüzüstü yattında poposunu kaldırıp kendini öne itiyo devamlı popo inin inip kalkıyo bide geçende önüne plastik boy aynası koydum kendini aynada görünce çılglık atmaya sevinmeye basladı ve kendini öne attı baya gitmeye çalıştı artık böyle yapıcam ayna işe yarıyo sanırm :muzz: :muzz:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

:muzz: :muzz:oluşumun biri emeklemeye başladı döne döne geziyo evde diger oluşum yapı olarak biraz ufak oldugu için henüz dönme  uğraşlarında oda arkadan yetişir kardeşine hadi bakalım hayırlısı :k06: :nazar: :nazar:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

βαlκιz

allaha şükür oğluşumun en yaramazı döne döne gitmeyi bıraktı tamamen emekliyo çok güzelll yaa biri diş çıkardı biri emekliyooo   :nazar: :nazar:

βαlκιz

çok sevinçliyim dün gece diyer olumda bize süpriz yaptı birden emeklemeye başladı ikisininde ilk emeklemesini babası gördü  :y25: :ehi:

arzu calayir

10 Eylül , 2009, 01:28:27 #11 Son düzenlenme: 10 Eylül , 2009, 01:29:58 arzu calayir
slm ben aranııza yeni katıldım kızım 7 aylık fakat hala hareket yok

sadece yuzustu dönüyor öyle kalıyor tekrar sırt üstü dönemiyor
kılosu fazla ondanmı tembellikmi bilmiyorum ???

βαlκιz

bizimkiler 7 ayın içindeyken emeklediler .. kilosundan olabilir tembellikte olur bişey olmaz bi bakmışın sabah emekliyo valla ben bi akşam bi baktım emekliyerek bilgisayarın yanına geliyoo çok şaşırmıştımm inş en kısa zamanda emeklerr  :amin: :nazar:

can yine cannnn

Alıntı yapılan: arzu calayir - 10 Eylül , 2009, 01:28:27
slm ben aranııza yeni katıldım kızım 7 aylık fakat hala hareket yok

sadece yuzustu dönüyor öyle kalıyor tekrar sırt üstü dönemiyor
kılosu fazla ondanmı tembellikmi bilmiyorum ???
selam arzu hoşgeldin nermin ben.......
benim oğlumda 6 aylıkken emekledi günlerce uğraştım ve asla emeklemedi ve annemden bir gün eve geldim halının üstüne koydum ve içeri gittim geri geldiğimde kanepeden tutmuş kalkmaya çalışıyodu oturup bir güzel ağlamıştım hiç unutmam  :crybaby2:
kimi bebek daha geç emeklermiş hatta hiç emeklemeden bieşeylere tutunarak ayağa kalmak istermiş ne dersin ha senin tembel dediğin fıstık seni utandırsınmı annesi :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5:
can dediklerim....

βαlκιz

evet ben ilk emekleyişini görmedim kocam gördüü valla onla odadayken emeklemiş yanıma getirdi bak bişe göstercem dedi baktım emekliyoo digernid o gördüü  :k06: akşam oturuyoduk baktım bişey yanıma dogru geliyo :k06: anaaa benm oğlan buu ben tabi sevinçten havalara uçtumm öptüm öptüm bebegimi çok güzel yaaa :nazar: :muzz: