HAMİLELİKTE GUNLUK BESLENME PALININIZ NASIL? VE NASIL BESLENIYORSNUZ?

Başlatan sedefsahin, 13 Nisan , 2009, 15:12:11

« önceki - sonraki »

selmay

@ssemra@

Ayşe'cim bende nette Dr Kağan Kocatepe'nin bir videosunu izlemiştim, bulantılar yüzünden ilk 3ay anne hiç bir şey yemese bile bebeğe hiç bir şey olmaz ondan sonrası önemli diyordu.

мiŁenα.

ewet canım ole...

bırde sakın maydanoz yemeyın dusugun bas nedenı kızlar aklınızda bulunsun ::)

:love9: :love7: :love9:

@ssemra@

Ve de adaçayı içmeyin, hatta ıhlamur hariç bütün bitki çaylarından uzak durun, adaçayı rahimde kasılma yapıyormuş ve düşüğe yada erken doğuma yol açıyormuş.

мiŁenα.

EWET ADACAYIDA ETKEN BUNLARI IYI ARASTIRIP KULLANALIM BEBEKTEN ONEMLŞLI DEGIL ZAMN  AYIRIP ARASTIRMAK LAZIM ;)

***^^elif^^***

hiçkimse cevizden bahsetmemiş ben 3. ay başladığından yani bulantılarım geçtiğinden beri hergün 4-5 cevizi kırıp  taze taze yiyorum. bebeğin zeka gelişimine çok faydalıymış. ayrıca hergün 1 kaşık pekmezimi içiyorum. 3 porsiyon meyvemi  yiyorum. sabah vitamin akşam demir hapımı alıyorum. haftada en az 1 gün balık ve et tüketiyorum  ve de son olarak hergün 2 bazen 3 bardak süt içiyorum. maşallah bebeğimin gelişimi çok ii doktor haftasına göre çok iyi diyor her kontrolde... bence hiçbir hamile bu önemli gıdaları almayı ihmal etmesin kendiniz için deil o içinizdeki size muhtaç o masum yavrunuz için ihmal etmeyin hepimize kolay gelsin..! :D :D

мiŁenα.

bende cevız tuketıyorum su falan ama ılaclarımı ıcmıyoruumbakalım yenı hap ısytıcem elevıt yutamıyom

< ESLAL >

Alıntı yapılan: ☆..ŞeKeRiiM..☆ - 18 Kasım , 2009, 08:48:47
bende cevız tuketıyorum su falan ama ılaclarımı ıcmıyoruumbakalım yenı hap ısytıcem elevıt yutamıyom
ayşe elevit iyi bence onu yutamıyorum diyceksin megadyn yazıcak o da aynı büyüklükte ve kokuyor  :icon_scratch: daha iğrenç yani bence devam et elevite

< ESLAL >

hiç bir zaman programlı bi şekilde şunu yemeliyim bunu yemeliyim die günlük menü yapmadım kendime nezaman acıktıysam ve canım ne istiyorsa onu yedim zaten hergün aynı şeyleri yiyemem ben çabuk bıkar tiksinirim  :igrenc: ama yumurtada yedim cevizde meyvede herşey kararınca çok şükür kızım çok sağlıklı kilosuda çok iyi hatta ben dengesizmi besleniyorum bebeğim beslenemiyor die vicdan yaparken bebeğim normal haftasından 3 hafta önde  gidiyor  :nazar: :k06:

Zeynep_Sena

ezoo seninle dogumlarimiz cok yakin benim ama cok asiri buyuk bi karnim yok burdaki dr da kilosunu filan solemiyo bilmiyorum nasil olcak bebegim kuckmu buyukmu benimde bi beslenme planim yok ama azar azar ve SIK SIK yemeye calisiyorum bende normalde cikolata cok severim ama hamileligim boyunca nerdeyse cikolatayi unuttum neden bende anlamadim tatliyi yine yiyorum tatli seyler yine favorim ama cikolata yiyemedim niyeyse ...

..BahaR●●

9 haftalık hamişim fakat bende hala çikolata yiyemiorum
oysa çok severim tatlı türleriyle hiç aram yok
acıkcası ben okadarda dikkat etmiorum beslenmeme
çünkü midem çok kötü
zorla yiyorum .......

< ESLAL >

Alıntı yapılan: sulugöz - 18 Kasım , 2009, 16:53:46
ezoo seninle dogumlarimiz cok yakin benim ama cok asiri buyuk bi karnim yok burdaki dr da kilosunu filan solemiyo bilmiyorum nasil olcak bebegim kuckmu buyukmu benimde bi beslenme planim yok ama azar azar ve SIK SIK yemeye calisiyorum bende normalde cikolata cok severim ama hamileligim boyunca nerdeyse cikolatayi unuttum neden bende anlamadim tatliyi yine yiyorum tatli seyler yine favorim ama cikolata yiyemedim niyeyse ...
evt canım doğumlarımız yakın bizde sat tarihine göre 22yada 27 aralık die bekliyorduk doğumu fakat kızımın gelişimi biraz hızlı gittiği için aralığın ilk haftası bekliyor doktor kısmet artık
benimde çok büyük karnım yok canım ona takılma önemli olan bebeğinin sağlıklı olması sen sor doktoruna bebeğinin kilosunu söyliycektir ozaman
keşke benimde canım istemese gözümün önünde uçuşuyor ama bende gebelik şekeri çıktı o nedenle yiyemiyorum çikolata tatlı :cildir:

Zeynep_Sena

canim ben viyanadayim o yuzden dr soylemiyor yoksa trde gittigimde doktor sormadan soylemisti kilosunu filan burda biraz deisik drlar iste sana ozel msj atmistim almadinmi acaba bende suan 20 aralik diye bekleniyr haftaya cuma 27 sinde randevum var dr da iste cati kontrolu olucak ona gore biseyler soyler heralde hayirlisi az kaldi dogumda bol bol yersin zaten cikolata seker

ѕєν∂α¢αη

böğğğ tatlı şeler yiyemiyorum oysa ki baklavalar inerdi birer birer mideme şimdi karşımda dursa da bakmıyorum. limonu sıkıyorum suyun içne ohhhhhh bi güsel ki sormayın =))
bunun yanısıragünlük olarak; bi kaşık pekmez, ceviz, badem ve sütü atlamıyorum. balık öğğ yiyemiyorumm. et yiyemiyorum, tavuk yiyemiyorum ühühühü kolayı çok özledim :(

Uploaded with ImageShack.us

..BahaR●●

ayyy sevda bende özledim
kola içmeyi ciddi
gecen gün yemek yerken eşimle dışarıda
ahhh dedim ne güzel içilirdi soğuk bir kola şimdik asitli asitlii.......  :icon_pale: