Polikistik Over Sendromum Var :( Çok Çaresizim...

Başlatan >Gülbade<, 10 Nisan , 2009, 16:06:12

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: Hayrünisa - 16 Mart , 2010, 20:33:15
Alıntı yapılan: lavii - 16 Mart , 2010, 20:30:56
Alıntı yapılan: Hayrünisa - 16 Mart , 2010, 20:14:16
kızlar benim dokotrumda vermedi sisizn kulladığınız o ilaçı banaa.bende soğan küürnden cok umutluyumm az kaldııı :binkybaby: alalhın izniylee
bitanem valla ben de hem ilaç kullanıyorum hem de soğan kürünü yapıyorum. bakalım nerden tesir edecek bana  :ehi: :ehi: :ehi:

ayyy lavi haklsın bakalım ne olcak hhakikaten içimzi dışımız soğan oldu yahuu   :ehi: :ehi: :ehi:
senin adet günün ne zaman?

valla canım şubatın 23ünde olmuştum en son,şimdi de normal şartlar altında 22sinde olmam gerek. ama ben normal şartlar dışındayım hep  :ehi: hiç bir zaman düzenli olmadı ki kerata  :k06:

Hayrünisa

Alıntı yapılan: lavii - 16 Mart , 2010, 20:33:35
Alıntı yapılan: Hayrünisa - 16 Mart , 2010, 20:31:29
Alıntı yapılan: göçmen_54 - 16 Mart , 2010, 20:25:06
normalde bugün adet olmam gerekirdi. tek başına klomenle adet görmeyebilirsin tatlım
sağol canmm cevabıın için... bende zaten soğan suyu içiyorumm bakalım bi gelişme olcak mıı normaldeilaçsız adet olmıyorumm artık soğana devamm :laughing7:

kızlar var ya yakında kocalarımız evden kaçarsa ben hiç şaşmicam  :toothy10: :toothy10: :toothy10: evin her tarafı soğan oldu. eşim çöpü bile açmak istemiyor soğan kokusundan.  :ehi: :ehi: ev buram buram soğan kokuyooooo  :occasion5: :occasion5: :occasion5:

valla kızlar kendileri bilirr ...biz o kadar  uğraşııp içiyoruz onlarda biraz  tahahmmül etsin.hatta ben eşimede keçi boynuzu kürüne başlayaacm.eşimd etedavi görüyoo.5 aydır ilaçlar işe yaradı ama bendee keçi boynuuzn faydaalrı okudum onu içirecem onaa.anlayaacnız hey yanımdan kür akıyoo :toothy10: :ehi: :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

Hayrünisa

Hayrünisa

aslında en önemli olan bence bu konuları fazla düşünmemek bebk olayını.he rşeyin hayırlısı  :binkybaby: zamanı doldumu olur zaten alalhın izniylee.sen calişiyomsun?

°•.ℓανιηуα.•°

ya kızlar bu gün 10. gündür ben soğan suyunu içiyorum düzenli olarak. dünden beri de kasıklarımda ağrı var ve akıntım da hafif pembemsi... şimdiye kadar kesinlikle adetlerim 28 günde bir olmadı ama eğer 28 günde bir olsaydı 22 martta adet olmam gerekio normal şartlarda. ama dedim ya şimdiye kadar hiç 28 günde bir olmadı.. sizce bu soğan suyu bi işe yaramış mıdır. yani bu belirtiler neyin alameti?????    :dontknow: :dontknow: :dontknow:

°•.ℓανιηуα.•°

buraya neden kimse bişiyler yazmıyo artık  :crybaby2: :crybaby2: 

kızlar glukofeni 9 gündür kullanıyorum ve 3 kilo verdim  :occasion14: :occasion14: :occasion5: :occasion5:

ツgöçmen_54 ツ

*ℂ⋆ ece su ℂ⋆*

Alıntı yapılan: lavii - 21 Mart , 2010, 13:20:37
buraya neden kimse bişiyler yazmıyo artık  :crybaby2: :crybaby2: 

kızlar glukofeni 9 gündür kullanıyorum ve 3 kilo verdim  :occasion14: :occasion14: :occasion5: :occasion5:

9 günde mi 3 kg verdin????
çok güzel ya,ben veremiyorum.günde kaç tane içiyorsun?
boyun ve kg nedir aceba???

°•.ℓανιηуα.•°

teşekkür ederim göçmencim valla kilo verdiğimi gördükçe neşem yerine gelioo.. :occasion5: süper bişiy gerçekten... :occasion14:

ececim benim boyum 171,kilom da 84.600 dü 9 gün öncesinde. şimdi ise 81.200 geliyorum. evde kendi digital baskülüm var. ordan biliyorum... ama beni görenler en fazla 75 falansındır diolar. kemiklerim iri olduğundan 80 üzeri olduğum pek belli değil.. bu hapı günde 2 kere alıyorum. çok mide bulantısı yapıyo ama değer....

isome

Alıntı yapılan: lavii - 19 Mart , 2010, 14:25:46
ya kızlar bu gün 10. gündür ben soğan suyunu içiyorum düzenli olarak. dünden beri de kasıklarımda ağrı var ve akıntım da hafif pembemsi... şimdiye kadar kesinlikle adetlerim 28 günde bir olmadı ama eğer 28 günde bir olsaydı 22 martta adet olmam gerekio normal şartlarda. ama dedim ya şimdiye kadar hiç 28 günde bir olmadı.. sizce bu soğan suyu bi işe yaramış mıdır. yani bu belirtiler neyin alameti?????    :dontknow: :dontknow: :dontknow:

işe yaramış olabilir canım hem soğan suyu içiyosun hem glukofen kullanıyosun adet olabilirsin yani...

serem5

kızlar bu polikistik over sendromunun en önemli belirtisi adet gecikmesi midir? ben her ay düzenli olarak -28 günde bir- regl oluyorum...buna rağmen kist vb. bir rahatsızlığım olabilir mi? evlenmeden önce doktora gitmiştim 10 ay önce bana ufak tefek kist var ama bunlar adet dönemi öncesi her kadında gelişir sonra kendiliğinden geçer demişti...reglim bu ay 5 gün gecikti ama aşırı ağrım oldu...doktora gidicem ama fikriniz var mı bu konuda...

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: serem5 - 21 Mart , 2010, 16:01:43
kızlar bu polikistik over sendromunun en önemli belirtisi adet gecikmesi midir? ben her ay düzenli olarak -28 günde bir- regl oluyorum...buna rağmen kist vb. bir rahatsızlığım olabilir mi? evlenmeden önce doktora gitmiştim 10 ay önce bana ufak tefek kist var ama bunlar adet dönemi öncesi her kadında gelişir sonra kendiliğinden geçer demişti...reglim bu ay 5 gün gecikti ama aşırı ağrım oldu...doktora gidicem ama fikriniz var mı bu konuda...

seremcim bence tabiki en güzel metod doktora danışmaktır ama forumda da okumuşsundur belki adetleri düzenli olduğu halde PKO olan da var aramızda. bu rahatsızlık çeşitli yollarla kendini gösterio. mesela bende tüylenme yok.. ama adetlerim düzensiz,fsh ve lh hormonlarımın değeri yüksek ve inci gibi kistciklerim overlerimde dizili... bence en güzel metod dediğim gibi doktora git,orda hormon testinden ve ultrasondan çıkar tatlım... umarım yoktur ama.... :y25:

serem5

çok teşekkür ederim tatlım ben perşembe günü gitmiştim doktora reglim 1 gün geçmişti bana pazartesi gel,şimdi muayene etmeyim seni dedi...ama benimde reglim bugün geldi yarın gidemem çünkü regliyim...bitince gidicem...inşallah bir sorun yoktur ama yinede gitmek gerek...şuanda bebek düşünmüyoruz eşim korunuyor ama doktor kontrolünde hamile kalmak en iyisi....

°•.ℓανιηуα.•°

canım sakın reglinin bitmesini bekleme. regilin 5. günü yapılan bi hormon testi var. kesinlikle 5. günü git derim ben sana.. her ne kadar bebiş düşünmüyor olsanız da muhakkak git. zaten çok sağlıklı bi bayanın bile her 6 ayda bir düzenli dörünmesi gerekir...