kızlar yenı tarıfler varmıı (patlıcanlı özellıkle)

Başlatan мiŁenα., 08 Nisan , 2009, 22:58:51

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

yok canım kızartmıyon ama benım kaynanam kızartıyor  :k06: o iş çokartıyor basına  :suclu: kızartmadan da guzel oluyor yani kıyma varsa onuda ilave edebılırsınız daha guzel olur

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

teşekkürler canım sağol
ben doğrayım da tuzlu suda bekletim
acısın alsın

esma...

nur un verdıgı tarıfte patlıcan kızarmadıgı zaman degısık bı kokusu oluyo ben hoslanmıyorum ama daha saglıklı dırek pısırmek

DİLVİN

AYŞECIM BEN GÖZLEME TARİFİ VERIM SANA

HEM LEZZETLİ HEM BASİT ( HEMDE İÇİNDE PATLICAN VAR  :ehi: :ehi: :ehi:))

BEN HAZIR YUFKAYLA YAPIYORUM

MALZEMELER

1 ADET SOĞAN

3-4 YEŞİL BİBER

2 PATLICAN

2 PATATES

2 DOMATES

YAPILIŞI

ÖNCE SOĞANI VE BİBERİ YAĞDA PİŞİRİYORSUN ÜZERİNE KÜP KÜP DOĞRANMIŞ PATLICANLARI EKLİYORSUN 10 DAKIKA KAVRULUYOR ÖLECE

SONRA PATATESİ RENDELİYORSUN 5 DAKIKADA ÖLE PİŞİRİYORSUN EN SON RENDELEDİĞİN DOMATESLERİDE EKLEYİP 10 DAKIKA DAHA

PİŞİRİYORSUN SONRA YUFKANIN İÇİNE 2 KAŞIK HARÇTAN KOYUP TAVADA YUFKAYI ÖNLÜ ARKALI PİŞİRİYORSUN

ÇOK BASİT DENE CANIM  :icon_thumright:
***********************************************************************************
İnsanların konuşmayı bilecek kadar akıllı, susmayı bilecek kadar zeki olmamaları ne büyük bir talihsizlik

derbeder

ben bunu peynirli, pastirmali filan yapiyorum. cok basit ama ben harcina ayriyetten yumurta ve sutte katiyorum.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

мiŁenα.

:love9: :love7: :love9:

βαlκιz

wooo bende yapcam selma sağol acıktırdın benii  :ehi: :ehi: :hungry: :hungry: :hungry:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Demet_dk

bende patlıcanın fırında közlenmişini severim

közledikten sonra da üzerine sarımsaklı yoğurt üzerinde yağ+nane olabilir

derbeder

Alıntı yapılan: Demet_dk - 14 Ekim , 2010, 17:14:17
bende patlıcanın fırında közlenmişini severim

közledikten sonra da üzerine sarımsaklı yoğurt üzerinde yağ+nane olabilir
bizde tost manikasinda kozler yapariz aynen boyle. bandira bandira super olurrrr  :hungry:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

ponçik

Benim kızım ve eşim asla patlıcan sevmez, onlara çaktırmadan patlıcan yedirmemi sağlayacak bir tarifiniz var mi  ;D

Demet_dk

Alıntı yapılan: g10ca - 12 Eylül , 2011, 17:38:15
Benim kızım ve eşim asla patlıcan sevmez, onlara çaktırmadan patlıcan yedirmemi sağlayacak bir tarifiniz var mi  ;D

SELMANIN GÖZLEMESİ :icon_thumright:

Lă_Tăhzen!

gonca börek içinde kıymayla bırlıkte deneyebılırsın hıc belli olmuyor patlıcan varmı yokmu nette var tarıflerı

ponçik

evet iyi fikir , annem yapıyordu bak şimdi aklıma geldi  ;D
valla bana patlıcanı çiğ versen yerim o kadar seviyorum ama bunlar baba kız sevmiyorlar işte  ;)

asya81

sitenin meşhur patlıcan köftesi bence harika oluyor denedim :icon_thumright: tarifi sanırım var sitede

asya81

bide hünkar beğendiyi çok severim ben  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry: patlıcana en yakışan yemek :hungry: :hungry: