28 Mart , 2024, 20:54:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Tüp Bebek Hakkında Bildiklerimizi Paylaşalım

Başlatan sude, 01 Ağustos , 2007, 17:10:08

« önceki - sonraki »

Tebessüm :)

sude mıh gibi aklımdasın, hep dua ediyorum... içini ferah tut.

TURKUAZ

Kızlar meehaba,4 gündür misafirlerimiz vardı ,çok meşguldüm,özlemişim sizleri neler olmuş yokken,Maşşaallah.Frisbee canım çok sevindim bugün transferin olacak inşallah hayırlısıyla olur canım.Sana bugün Yasin okuyacağım,dua edeceğim Allah ım emeklerini boşa götürmesin hayırlı sağlıklı evlat yada evlatlar versin gönlüne göre.Sudecim bizim de olacak inşallah şu mübarek günlerde bebişlerimizi birlikte büyütürüz inşallah.Kızlar öptüm hepinizi dua larda isimle dua edelim birbirimize bu arada benim adım Dilek.

sude

cok saol aysegulcum allah razı olsun sızlerde olmasanız ben neyapardım bılmıyorum valla.aman cıkmıyım aklından hep dua et aman cıkarma haaaa :amin: :amin: :amin: :amin:
:love9: :love9: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:
tamam canım olur cok ıyı olur benım adımda SUDE.INSALLAH ARKADASIM BERABER BUYUTURUZ ALLAH OGUNLERI INSALLAH BIZEDE YASATIR
ya bısıy sorucam sıze benım adetıme 15gun var daha ama az az kanama gelıyor nıye olabılır basına gelen varmı
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

TURKUAZ

Sudecim senin sorun ilaçların etkisiyle olabilir ,bi daha gitmedin mi doktora...
  bişey sorcam alakasız ama ben e mail adresimi gizleyemiyorum nasıl olcak biliyo musun

sude

yok gıtmedım canım ama arıcam sımdı doktorumu bende ılaclardan olabılır dıye dusunuyorum
canım profılınden duzeltıyorsun orda bı kutucuk var  onu ısaretle haa bırde sen gorursun amöa baskası goremez dur ben bı bakayım gorunuyormu

sude

dılekcım gorunmuyorkı dedımya sen goruyorsun ama baskası goremıyor.rahat ol gorunmuyor valla bak snede benımkıne bak benımkıde bana gorunuyor ama sen yada baskası bakınca goremıyor

TURKUAZ

canım sağol ,ben görünce herkes görüyo diye düşündüm.Gelişmeler olursa haber ver canım,bu arada benimki bitkisel bi ilaç yaptırmış bide sibel2den duymuştum osmanlı macunu diye biz bugün onları kullanmaya başladık,haftaya da doktora gideceğiz,burdan anlatırım gelişmeleri ama içinde bal olmasına rağmen yapılan bitkisel karışımın tadı çok kötü ,hayırlısı .Yani biz her yöntemi deniyeceğiz bakalım.

sude

canım hayırlısı ınsallah bızde cok yedık oyle seyler duydugumu yaptım yedırdım tadları ıgrenctı hepsınınde ama mecbur olunca yıyoruz ıste.allah yardımcımız olsun ınsallah tamam haber ver bana bende doktora ulasmaya calısıyorum ızındeymıs cebınede cevap vermıyor.bende bı konussam rahatlasam off ne zor bıseyya.allahım hepımızın yardımcısı olsun.kendıne ıyı bak canım  ugra buraya arara ıhmal etme bızı.hoscakal.

özgün

merhaba arkadaşlar.ben aranıza yeni katıldım.ve aynı dertten müzdaribiz.ben de 2 yıllık evliyim v 1,5 yıldır korunmasız ilişkiye rağmen hala başaramadık çocuk yapmayı. :honk:sudecim bu arada ben de konyada oturuyorum.

özgün

frisbee allahım yardımcın olsun canım.senle birlikte heyecanlancım ben de.okurken yazdıklarını.ben de önümüzdeki ay aşılamaya başlıcam galiba.beni bilgilendirirsiniz artık.

sude

merhaba ozgun hosgeldın canım nerede oturuyorsun ben aksehırdeyım.konyaya tedavıye gelıyorum.pazar gene ordayız :y25:
hıc tedavı falan gordunmu canım ılk defamı baslıcan.anlatırız canım merak etme ama asılamadan hıc korkma cok kolay bısey ıkı kere oldum ben.kesınlılke stres yapmaman gerekıyor.cok rahat ol.konusuruz bırguna cık acık anlatırız merak etme.

TURKUAZ

Sudecim meraba,bugün ben biraz araştırma yaptım tüp bebek maliyetiyle ilgili,ilginç bi o kadar da cesaret verici bir haber buldum adresi yazıyorum bi bak istersen.Rabbim bizi o kadar zorlamaz inşallah ama yılmamamız gerektiğini gösteren bi örnek.(http://arsiv.sabah.com.tr/2005/05/13/cp/gnc101-20050507-101.html)
  Canım sizin özeldeydi sanırım ,doktor ne kadar tutar demişti,sakıncası yoksa söyler misin.Ben 9 eylüle sordum,1 milyar elli milyon,doktor ücreti bide ilaçların % 20 si dedi

özgün

sudecim ben konya merkezde oturuyorum.mayıs ayında yumurta uyarıcı haplar kullandım.10 gün takip edildim,yumurtalar olgunlaştığında ise çatlatma iğnesi vuruldum.haziran da ise hap yerine hep iğne vuruldum ama sonuç hüsran yine.dr.umla 2 ay dinlenme kararı aldık.bu ay başında tüp bebek merkezine gittik ama daha çok erken,hem ilaçla olur dediler ve yolladılar. çok ısrar ediyorsan gel bi bakalım belki aşılama yapabiliriz dediler  ama bu ay ben tatile gittim ve 2.gün adet oldum.tatili bırakıp gelmek de istemedim ve bu ay da pas geçtik.işte böyle.allahım bir gün bize burdan hap,ilaç değil bebeklerimiz hakkında konuşmayı nasip etsin inşallah.  :crybaby2:

özgün

turkuazcım ben de maliyetle ilgili bildiğim şeyleri yazayım belki yararı olur.bi sağlık güvencen varsa bi üniversite hastanesinden rapor alıyorsun.(bu raporu almak için 2 ay sonrasına randevu veriyorlarmış çünkü devlet bir kısmını ödediği için talep çoğalmış).bu arada istedikleri raporlar da daha önce aşılama yapılğına dair dr. yazısı,eşinin ürologdan alacağı rapor ve senin de bi jinekologdan.insan okurken bile yoruluyor dimi? tüp bebeği yaptıracağın yer özel merkezler ise onların alacağı katlı payı değişiyor.ama yok üniversite hstanesinde yapılacaksa daha düşük maliyet çıkıyor tabi.ilaçların da % 80 ini devlet karşılıyor,gerisini sen.tedavi yapılıyor ve tüp bebeği yaptırdığın yer eğer devletten alacağını alamazsa onu da sen 6 ay sonunda ödüyorsun.bize söylenenler bunlar.bizden fark olarak 1800 dolar istendi.ilaçlar hariç tabi.

sude

dılekcım yazıyı okucam musaıt oldugumda ıncelıcem.
canım bızım doktor evet ozel muayenehanesı.muayene 120 1kere verdık 4kere gıttıgımızde bırdaha almadılar.tüp ıcınde 2250 dolar dedı sanırımm ılaclar harıc cunku ılacların %80ını devlet oduyormus bız %20sını verdık yanı 1800 falan tuttu ılaclar bız 366 falan verdık ılaclar ıcın.tabıkı ertelendıgı ıcın gene aynı ılacları alıcaz gene 366 daha verıcez muhtemelen.1mılyar nebılıyım ya cok az cok ıyı ama ucuzya hanı altından bısey arıyoruz ıste bısey olmasın.bız ınsanlar zaten ucuza ucuz pahalıya pahalı derız. :k06:ınsallah canım allahım yardımcımız olsun zorlamaz ınsallah rabbım bızı :amin: :amin: :amin:sen neyaptın karar verdınmı ben pazar gene gıdıcem konyaya cunkı dedımya adetım 15gun once geldı tlf acıp sordugumda gel goruselım dedı sebebını soylemedı ya sınır oldum daha cok telas yapıyorum bıseymı var dıye.aslında soylese bende rahatlıcam.offfffff offfffff neler cekıyoruz allahım sen sabır ver :( :( :(