Tüp Bebek Hakkında Bildiklerimizi Paylaşalım

Başlatan sude, 01 Ağustos , 2007, 17:10:08

« önceki - sonraki »

frisbee

selam arkadaşlar

turkuaz yazdıklarını okudum seni de mutlu gormek benide mutlu etti inan, ben istanbuldayım hepimiz ayrı ayrı şehirlerdeyiz ama dertlerini paylaşan 3 arkadaş olduk ne güzel...Kimbilir belki yolunuz buralara duserse sizleri ağırlarım bile bebeklerinizle beraber:)

sude seninde resim çok tatlı, bana 3 üz istemiyomusun diye sormuşsun. Aslında çokta onemli değil bebeklerin sayısı ama ben gebelik oluşabilecek riskler ve hepsinin yaşama ihtimalini ve erken doğum riskini değerlendirdiğimde 2 tanenin daha sağlıklı olduğuna karar verdim. Çünkü dışardan müdahale ile yerleşecekler sonuçta. ben kendimden hamile kalsam üçüzlere erken doğumda olsa her türlü durumda Allahtandır derim ama bu durumda birinin yaşamını kaybetmesine ben sebep olursam her zaman aklımda keşke 2 tane yapsaydık diye kendimi hiç affetmem. Çünkü 3 embriyo hamilelikte daha garanti demek ama sonrası....?

Yani ben biraz ince hesaplara girmiş durumdayım ama doktorum bekleyelim bakalım belkide bi tane kaliteli embriyo olucak diyor.hayırlısı Allahtan canlarım. hepinizi optum kendinize iyi bakın.

sude

haklısın canım dogru soyluyorsun ben genıs dusunmuyorum ıste senın gıbı olsun yeterkı dıyorum ben bakarım ona dıyorum sabah aksam uyumam bakarım dıyorum ama hayırlısı olsun canım ya.
benım tedavıye ara verdık neden dıye sormayın bende bılmıyom dun yumurtalara baktık ama sankı bır sorun vardı doktorum soylemıyor ne oldugunu.bır ay ertelıyoruz dedı  ıgnelerı kestı sadece ılac kullanıcam off canım sıkkın valla ne yapıcamı bılmıyorum.sız neler yapıyorsunuz naptınız sız gıttınızmı kontrole.allahım hepımızı yardımcısı olsun ınsallah
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

TURKUAZ

Sudecim ,üzülme demek saçma olacak tahmin edebiliyorum canının nasıl sıkıldığını .Ben ilaç tedavisi görürken benim tedaviyi de bırakmıştı doktor,yumurta çatlamayıp kist oluşturduğu için kendiliğinden kayboluncaya kadar bekledik.Unutma canım bunların hepsi bi sınav ve en iyi şekilde hem burda hem orda kazanmak için en iyi şekilde düşün,kötü düşüncelerin enerjini çalmasına izin verme.Biz her yolu deniycez Ve tevekkül edeceğiz hayırlısı olsun diyeceğiz.Herşeyde vardır bi hayır.Vakti saati gelince oluyor herşey ,önemli olan o vakit gelene kadar sabırlı olmak.en sıkıldığında Allah a sığın ,sakın isyan etme canım.Dualarım sizinle hem sana hem de frisbee ye dua ediyorum ve tüm anne olmak isteyenlere ,kendime de tabii.Bi yerde okumuştum "Allah vermek istemeseydi ,istemeyi vermezdi".Biz de bukadar çok istiyorsak,Rabbim bize de verecek inşallah hayırlısıyla. Kendine iyi bak ve kocana sımsıkı sarıl ondan güç almaya çalış.Evliliğiniz dahada kuvvetlenir birbirinizden güç almaya çalışırsanız.Biz hep öyle yaptık inan insan sevdiğini ve sevildiğini hissedince herşey daha kolay oluyo.Görüşmek üzere Allah a emanet ol canım.

sude

SAOL CANIM COK TSK EDERIM ALLAH RAZI OLSUN IYIKI SIZLER VARSINIZ DESTEK VERIYORSUNUZ.EŞİM DESTEK YERINE KOSTEK OLUYOR BANA CANIM NEDESEM KIZIYOR TERSLIYOR YAKIN DAVRANMIYOR BANA SANKI BEN SUCLUYMUSUM GIBI.TAMAM ODA UZULUYOR HAKLI AMA BEN NEYAPABILIRIM.OFF ALLAHIM YARDIM ET BUNALIYORUM DARALIYORUM CANIM COK SIKKIN HICBISEY ISTEMIYORUM KIMSEYLE KONUSMAK GORUSMEK ISTEMIYORUM.CANIM BURNUMDA ALLAHIM SEN SABIR BANA YARABBIM HERSEY USTUSTE GELIYOR.DAYANAMIYORUM TURKUAZ SABIR FALAN KALMADI INAN :y25: :( :( :( :( :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

TURKUAZ

canım tahmin ettim ben böyle olabileceğini çünkü ikinizde çok gergin ve sıkıntılısınız ve tüm sıkıntılarınızı birbirinize yansıtacaksınız doğal olarak.Sen ondan o da senden ilgi bekliyor.Biz bayanlar çok hassassız sağolsun kocalarda bi o kadar ketum.Benimkine bende çok darılıyodum ,baktım olmuyo .Hissettiklerimi,ve ona şefkatine ihtiyacım olduğunu anlattım bir bir.Olmayan çocuk için üzülürken,elimizdeki koskaca yuvamızı huzursuz ediyoruz.ben hep soruyorum eşime tüp bebekte olmazsa ne yapcaz diye,en kötüsüne hazırlıklı olmak lazın canım,benim 35,30 yaşlarında arkadaşlarım var evli bile değil.Çocuk olsun derken evliliğinizi yıpratmayın.Şuan da birbirinize en çok ihtiyacınız olduğu dönem .ilk adımı sen at ,izin verme canım olumsuzluklara.Sıkmıyorum dimii :sad1:

sude

canım askolsun nedemek sıkmak sevınıyorum ınan bana bırının  destek vermesı yanımda olması.cok saol paylasımın ıcın cok guzelmıs daha once hıc okumamıstım.cok tesekkur ederım.canım haklısın ama olmuyor ıste beklıyor ınsan ıster ıstemez ılgı sevgı.ama karsılıgınıda alamayınca ıste uzuluyor ınsan.ben onun davrandıgı gıbı davransam ınan bana zaten bu evlılık cokdan bıterdı.ben askım askım dıye konusurum hep pesınden kosarım ılgı gosterdıgım ıcın daha dogrusu asırı ılgı gosterdıgım ıcın cok sımardı esım onun ıcın boyle davranıyor.neyse napalım kaderımız ıste :BangHead:

frisbee

Selam arkadaşlar

Birkaç gündür yoktum çünkü yumurtalarım toplandı dün.ilaçlar doktor kontrolleri derken girip bakamadım. hafta sonuda çalışmadım hiç o yüzden nete giremedim kusura bakmayın. Ben yokken başlamışsınız kocaları çekiştirmeye bakıyorum:) şaka bi yana turkuazın dedikleri doğru bir ömür boyu çocuklu yada çocuksuz birlikte olmak için evlendik eşlerimizle. çocuk aileyi tamamlayan bi unsur ama asla eşinizle sizin mutluluğunuzu bozmak için bir araç olmamalı. İnanan insanlar olarak Allahın takdiri deyip kabullenmek gerek. Eşlerimiz en çok bizim uzun uzun bu konuları onlarla konuşmak istememiz yüzünden daralıyo bunu farkettim. Bence aranızda bu konu ne kadar az açılırsa o kadar iyi gibi. Bende çevrmde hiç kimsenin bilmediği bu tüp bebek olayını sizlerle paylaşıyorum en çok.İyiki varsınız da dertleşebiliyoruz.

Neyse dün sabah anestezi eşliğinde yumurtalarım toplandı 6 tane... bugün az önce 6 sınında döllendiğini öğrendim anacak yine öğrendiğime göre asıl önemli olanın bölünme olmasıymış oda yarın 11 de belli olacak. eğer hepsi bölünürse ne ala sayı belirlenip transfer edilecek yok bölünme olmazsa olay bitiyo. Bu yüzden bu gece bana dua edin nolur.

sevgiler

sude

canım ınan cok sevındım yumurtaların olusmus da toplanmıs bıle.cabuk olmadımı beraber baslamıstık tedavıye degılmı eger benımtedavımde devam etseydı aynı andamı toplanılıcaktıkı.neyse bundada vardır bır hayır belkı benım ıcın boylesı daha hayırlı.canım neguzel bak 6yımırta olmus :occasion5: :occasion5:neguzel ya olmasaydı hıc cok guzel bısey ınsallah dedıgın gıbı hepsı bolunurde transfer yapılır veeeeeeeeeee hamiş olursun sende ınsallah canım ınan cok sevındım sakın stres yapma olucak allahın ıznıyle buna ınan sakın kotu seyler dusunme ya olmazsa dıye olucak allahın ıznıyle de herzaman.bız kazanıcaz bak gorursun.stressssssssssse hayırrrrr uzulmek yok can sıkmak yok hep oynıcaz neselı olucazz :hello2: :hello2: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :muzz: :muzz: :muzz: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion14: :occasion14:bu cıcekler belkı moralını dahada duzeltır :flowers:keske yakın olsaydık bırbırımıze destek olurduk yanında olurduk bu guzel gunun.canım bı musaıt anında neler yapıldıgını transfer ıslemını acık acık yazarmısın ne kullandın uyudunmu yoksa sadece orayımı uyusturdular bızımde basımıza gelıcek bılelım nasıl olucagını.sımdı nasılsın agrın falan varmı
off necok sordum degılmı.neyse hepsının cevabını ıstıyorum  :-[tamammı canım benım.olucak bak ben ınanıyorum ınsallah olucak.ınsallah yımırtalar bolunur de transferın basarıyla gerceklesır allahım

Tebessüm :)

kızlar süpersiniz valla, sayfanın enerjisi çok hoş. ne güzel destek olup bilgilendiriyosunuz birbirinizi, tebrik ediyorum dayanışmanızı.hepinizi :-*

frisbee anacım gözlerim yerinden fırladı 6 yumurta döllenmiş deyince :-ooo anam dedim bu kız nasıl baş edicek o kadar bebekle. :ehi: hadi bakalım hayırlısı olsun. güzel sonuçlarını bildir bize buradan takipte olucam ;)

frisbee

merhaba arkadaşlar

ayşegül hoşgeldin aramıza canım 6 tane döllendi çok şükür ama okadarı transfer etmeyecekler neyseki:) en fazla 3 tane transfer edecekler...

yeni gelişmeleri yazıyorum kızlar...

Dün den sonra bugün yine aradım embriyolog hanımı 5 tanesi bölünmüş Grade 1 denilen çok iyi kalitede varmış içlerinde Grade 2 denilen 2. kalitede...Sıkı durun yarın transfer vaaaaaaarrrr..Yarın saat 15:00 sıralarında Allahımın izniyle transferimi yapacak doktorum dualarınızı eksik etmeyin...

Sude sorularına kısaca yanıt veriym. Saat 9 gibi hastanede olduk ilaçlarımız vardı 7 çeşit onları tamamladık eczaneden saat 9:40 gibi bizden bi muvafakatname aldılar bişey olursa kabul ediyoruz zdiye prosedür yani...Saat 10 a beş kala ameliyathanedeydim bağladılar masaya çok rahattım iyi bayanlar vardı başımda...biraz narkozu verdiler deneme yaptılar tavan kaydı birazcık sonra tamamen verdiler ben ayıldığımda saat 10 15 ti ve çok şükür hiö bir problem olmadı yani kusma vs. biraz yattım 10 30 a kadar sonra eşime bişeyler aldırdılar bi gece önceden yemek yemiyosun anestezi olduğu için onları yedim saat 11 gibi çıktık. Hiçbir ağrı sızı duymadım hiçbişeyde hatırlamıyorum o anda neler yaptıkları ile ilgili dün biraz sızlama vardı ama ilaç alabilirsiniz ağrı kesici gibi demelerine rapmen ben hiç ağrı kesici kullanmadım...yani o kadar az ağrı adet sancısı gibi... bugün daha iyi...

Şimdi  bahsettiğim ilaçları kullanıyorum bir tanesine daha başlamadım o transferden sonra progesteron iğnesi diğerleri ni kullanıyorum. kullandığım bi tane vajinal jel var o çok önemliymiş.Çünkü döllenme sırasında vücüt o bölgeye hazırlamak için hormon salgılayıp hazırlık yapıyomuş biz bu işlemi dış ortamda gerçekleştirdiğimiz için o hazırlık aşamalarını o ilaçlar sağlıyormuş.Gece yatınca kullanılıyor ve 2 saat hiç kalkmaman gerekiyor...Her gece aynı saatte olmasıda önemli...

Şimdilik bu kadar sorularınız olursa sorun yardımcı olmaya çalışırım...

Bu arada turkuaz ve sudecim iyi dilekleriniz ve dualarınız içinde Allah razı olsun hayırlısıyla bende size çok dua edicem tedavilerinizde yada belkide bu arada kendiliğinden takdir eder yüce Rabbim benden once hamiş kalırsınız insallah:)

sude

canım ya ınan nasıl sevındım ohh cok sukur senın yımırtlar toplandı neguzel ve olurmus bolunmus ınsallah bızım ıslemlerde hayırlısyla sag salım gecer bır sorun olmaz ınsallah tek korktugum sey yumurta toplama ıslemıydı onuda ogrendım cok sukur.canım yarın transfer ıslemı haa.ınsalllllaaaaaaah tutar allahım ıkız ucuz ver allahımda uyuyacak oturacak zamanımız olmaz cok yattık uyuduk kös kös oturduk bunların acısın ıkızlerle cıkar rabbım onlarla yatalım kalkalım ınsallah butun zamanımız herseyımız onlarla olsun ınsallah allahım saglıklı hayırlı evlatlar ver allahım hepımıze.canım dualarımdasın allahım yardımcı olsun ınsallah.hangı hastaneye gıdıyorsun ozelmı devlet hastanesımı.kız 15dakıkada ıslem bıttı ha 15dakıka uyudun yanı nasıl ayıldın anlatsana sayıklıyormuydun neyaptın kalkınca.allahım ınsallah olur arkadasım busefer.allah yuzumuzu guldursun ınsallah.aman dıkkat et hep dua et.
EL-FETTAH ISMINI BOLBOL CEK TRANSFERDEN SONRA BEBEGIN DUSMESINI ENGELLERMIS YANI BILDIGIN BUTUN DUALARI AP CANIM ALLAHIN 99ISMINI HEP OKU GUZELIM.INSALLAH OLUCAK.

frisbee

Allah iyiliğini versin sude az gülmedim yazdıklarına, işyerinde oturduğum yerde kıh kıh gülüyorum çaktırmadan...Çifter çifter demişssin ya ona çok güldüm....

Valla 15 dk uyudum ama sanki saatlerce uyumuşum gibi geldi uyandım ilk önce eşim nerde diye sordum burda burda dediler, çünkü ben ameliyathaneye giderken o dosya işlemleriyle uğraşıyodu benim yanımda değildi...o kadar sonra yavaş yavaş ayıldım...herhalde sayıklamadım ama 5-10 yarı uyur yarı uyanık gibiydim değişik bi duygu ama hiç rahatsızlık duymadım...

Galiba transfer işlemi içinde anestezi olmak istiycem doktor izin verirse...Çünkü 3. aşılamamdan sonra bende fobi gibi bişey oldu vajinaya takılan bi alet varya içeriyi rahat görmek için ona dayanamıyorum, bayılmadan hemen once onu taktılar doktora nasıl yalvardım nolur başlamayın diye bi gormeniz lazımdı neyseki doktorum çok tatlı bi kadın hemen çıkardı... İşlemden sonra odasına gittik bana korkak kız dedi...napiym başına ne geleceğini bilmeyince korkuyo biraz insan...
Bu arada özele gidiyorum...Devlete de Allah mecbur bırakmasın...Zor.

Canım sevgiler...Konya ya gelicem gelecek yıl bebişlerimle seninkileri tanıştırmak için...

Duaların için ve bilgiler için sağol canım...

sude

kız korkma arkadasım nıye korkuyorsun acımıuyorkı asılamada yanı transer ıslemınde.ama sor bakalım doktoruna olursa yaptır sen bılırsın gene.ben ona razıyım tek korkum dedımya yumurta toplama ıslemıydı saol canım rahatlattın benı.bende ozele gıdıyorum canım kaca yapılıcak senın tüp.bızım doktor 2250 dolar ıstemıstı ama ılacları alan bız alıyoruz ıcınde degıl yanı.ama 4kere gıttık doktora sadece 1kere muayene parası aldı bızım muayene 120.ıyı gıbıgelıyor ama aman cok olsa napıcaz mecbur  yaptırıcaz yanı degılmı.valla bızde bankadan kredı cektık oyle yaptırıcaz.
ay canım vallahı beklerım ne zaman ıstersen buyur gel.ınsallah bebısler olurda daha ıyı olur arkalarından kosturmaktan konusmaya bıle fırsatımız olmaz artık.aman olsunda valla herseye razıyım rabbım versın ınsallahda.kendıne cok ıyı bak trasferden sonra yatıcaksın artık degılmı
yat bak haa sakın iş falan yapma aman dınlen ve kesınlıkle hıcbırseye uzulme ve gununden once test yapma tamammı.olucak dıye dusun sen hamıle kalıcaksın bunu sartlandır kendıne.kız once sen hamiş haberı verıcın bana sonrada beenn.ınsallah sonrada turkuaz.ınsallah ınsallah ınsallah :amin: :amin: :amin:

Tebessüm :)

frisbee, çok sevindim canıııım. hadi bakalım yarın da hiçbir terslik olmadan gerçekleşir inşaAllah transfer işlemi. Allah yardımcın olsun ve sakın bizi habersiz bırakma. çoook öptüm..darısı sudenin ve diğer arkadaşlarımızın başına..

sude

cok saol aysegulcum ınsallah amin amin.ama ınsallah frısbee hamıle kalır once oguzel haberı bıze verır ınsallah sonrada ben ınsallah allahın ıznıyle.dualarınıza ıhtıyacımız var kızlar dua edın bızlere :amin: :amin: