bebeğime ek besine başlıcam

Başlatan nefis:), 01 Nisan , 2009, 12:51:41

« önceki - sonraki »

nefis:)

merhaba arkadaşlar  :wave: oğlum şu an 3,5 :nazar: aylık ve yakında çalışmaya başlıcam ve bakıcıya vericem :crybaby2: her an beni bulamıyacağı için bebeğime yavaş yavaş ek gıdalara başlamak istiyorum. yalnız hani önce bi iki çay kaşığıyla başlayın diyolar ya valla benim oğlana bi şeyi tattırıyorum ondan sonra yemek için ağlıyo kandırmak için bi saat uğraşıyom emziriyorum sonra kanıyor korkuyorum emmeyi bırakırmı :y25:
bi de ilk başlarda ne vermeliyim
şu an elma suyu armut suyu falan verdim bi kezde hero babynin elma armut püresinden verdim
yardımınıızzzzzı bekliyorum kızlarr

bilgideposu1982

ÖNCELİKLE EK GIDALAR İÇİN BİRAZ ERKEN KENDİ SÜTÜNÜ SAGIP DOLABA BIRAKSAN DAHA MANTIKLI AMA YİNEDE EKGIDA VERMEK İSTİYORSAN HAZIR MAMALAR VAR ONLARI DENE
BEBİŞİM BENİM HERŞEYİM

handan

günde bi öğün olarak başla sadece bence ek gıdaya, sadece 1 öğün 4. ayı dolana kadar.
meyve ve kendi yaptığın yoğurdu verebilirsin.
4. ayı dolunca sebze çorbasına başlarsın.
dr a sorarsan o seni yönlendirir zaten  ;)

mavili

bende işe başlayacagım için erken başladım
ilk başlarda zorlandım çok ögürdü yutamadı istemedi ama alıştı
handanın dedigi gibi tek ögünle başlaman mantıklı

nefis:)

teşekürler kızlarr bu ay dr a gidicem zaten aşısıda var bakalım bi de onla konuşalım

gezegen

nefis, bence 3.5 ay gerçekten çok erken ek gıdaya başlamak için. Hem ne kadar anne sütü alırsa onun için o kadar faydalı olur hemde gıdaların şeker ve tuzuyla ne kadar geç tanışırsa da o kadar iyi. Bak sen yavaş yavaş vermeye başlamışsın o yüzden de onu tadına alıştığından süt on ayavan gelmeye başlayacak ve uzaklaşacaktır sütten. Şimdi çok güzel gereçler var sağ sütünü bence koy dolaba bakıcı ısıtsın versin. Ya da hiç olmadı devam sütlerinden kullan. Ama sen bir bebeğin doktoruna danış ne yapman gerektiğini bir uzmandan öğren onun yönlendirmesi ile davran. O en iyisini sana söyleyecektir. Kafana göre birşeyler verme bence.

..eLif..

benim kızımda 3.5 aylık fakat cesaret edemem o meyve sularını vermeye.
bence çok küçükler.
Annesinin poaçası İDİL'im! :)