2 ay sonra anne olucam ve hiç bişey bilmiyorum

Başlatan berrak, 24 Temmuz , 2007, 23:54:31

« önceki - sonraki »

-Butterfly-

ahhh canimmm benimm   evet o son gunler gecmek bilmez...

emzirme konusunda ise  evet ben emzirdim ve emzireye devam ediyorum.. o dedigin catlaklar bendede oldu. cok canim aciyordu  ama pes etmedim e vitamini suruyordum dr. onerdi  kapsulu kesiyordum sivisini suruyordum o cok cabuk etkisini gosterdi  zaten o catlak oluyor ve iyilestikten sonra bir daha olmuyor. fakat gercekte  o catlaklarin olma sebebi yanlis emzirmekten kaynaklaniyor .zaten  hastanede gosterirler sana nasil emzirmen gerektigini,bir cok insan  o catlaklarin  oldugu donem emzirmeyi kesiyor acikcasi benim canimdan daha kiymetli benim bebegim dedim ve ben o aciya katlandim eger olursa sendede sabirli ol  derim..   

bu bir oneri-  bebegin dogduktan sonra kucagina emzirmen icin verdiklerinde  memenden sut gelip gelmedigini kontrol et ve  sut gelmiyorsa  meme basini bas parmagin ve isaret parmaginin arasina alarak ileri cek birak bu islemi 1 kac kez dene  olmadi tekrar dene  emin ol cok ise yariyor... benim kuzenim almanyada dgum yapti onun basta sutu gelmemis hemsire o yontemi denemis ayni durum bendede oldu bebek cekiyor bir sey gelmiyor tamm eyvahhh dedim aklimma geldi ve meme baslarini cekmeye basladim hemen o sarimsi   sut geldi ve bebegim doya doya icti :)) hadi bakalimm kolay gelsinnnnnn....

Almiş'inAnniş'i

ah o çatlakların ne olduğunu ben biliriiiiiimmmmmmmm  :(
doğumdan çekmedim ondan çektiğim kadar. ama busecim yanlış emzirmekle de alakası yok. meme formuyla alakalı. ne kremler sürdüm, e vitamin kapsüllerini bende kullandım. ama bence en kolay iyileştiren şey emzirmek ve her emzirme işlemin bittikten sonra kendi sütünü sür meme uvuna. hem dezenfekte ediyor he iyileştiriyor.  :icon_thumright:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Kızlar araya girdim kusura bakmayın benimde kuzenim meme ucu çatlamısından çok çekiyor herşeyi kullandı ama fayda yok dr gitmiş yanlış emzirmekten kaynaklanıyor demiş. Bende bebişim olduğunda meme ucu çatlamasından korkuyorum bana yardım edebilirmisiniz şimdiden yapabileceğim bi şey varmı acabaa????

berrak

sağolun kızlar,ben bir meme ucu kremi kullanmaya şimdiden başladım,arkadaşım önermişti umarım işe yarar.aklınıza geldikçe her konuda değerli bilgilerinizi bekliyorum :flowers:

Berrakçım adı ne kreminin bende kullanmak istiyorum. İnşallah iyi gelir bebişimizi emzirmede sorun yaşamayız canım

Almiş'inAnniş'i

muhtemelen lansinoh yada medela nın kremidir  :-\

cute_00

bende  de var lansınoh kremi..ablam  önermiştii  banada...bişey öğrenmek  istiyorum  ben bu  kremi  ne  zaman kullanmaya  başlıcam..doğumdan  sonramı yoksa  şimdiiden başlıyıım  mı kullanmaya?

-Butterfly-

lamsinoh amerikada bile dr.larin tavsiye ettigi bir kirem guvenle kulanila bilir. daha onceden kullanman gerektigini dusunmuyorum cute  her emzirmeden sonra surersen  faydasini gorecegini dusunuyorum. remziyecim  belki haklisindir ama   benim basima bazi olaylar geldi o meme catlagi icin aslinda onun icin ayri form acmak lazim  insanlari bilinclindirmek adina ama insallah buradan okurlar.

hastaneden  cikali henuz bir gun olmustu zaten dogum yaptigim gunun ertesu gunu hastanede kalmak istemedigim icin eve geldik   bebegimde hala devam eden (mide refleksi) kusmalar vardi. odasina gidip ne yaptigini kontrol etmek istedim ve on yakaliginda  kan izleri gordum  tai panikledim henuz 2 gunluk bir bebek nereden geldi bu kan? bebegi soydum  ustunu degistirdim pipisinden (sunet oldugu icin)yada gousumdeki catlaktan sizmis  olabilir diye dusunuyordum 2 saatimiz dolmus bende artik bebegim acikmistir diye emzirdim hemen sonra bir avuc dolusu agzin kan bosali verdi inanamadim. sogukkanli olmaya calisarak esime seslendim  tam ustunu cikartiyordumki tekrar kanlar gelmeye basladi agzindan ama oyle minicik dudagin yanindan suzulen bir sey degil agiz dolusu :(   tabi  ben agliyorum, esim agliyor , kayin validem birsey yoktur diyerek bizi sakinlastirmeye calisiyor ( yeni dogan bebeklerin  bezlerinde genelde hep kaka olur ) hemen altini actim kakali bezini bir posete koydum ( olurya kaka yapmiyacagi tutar) dogruca hastaneye hem goturdugum kaka  analiz edildi hem o arada yaptigi diger kaka da tahlil sonuclari temiz cikti  bir cok seyi arastirdilar  hic bir sey cikmadi en son baska bir dr. geldi ve gousunu ac dedi dr. hic kan geldigi oldumu diye sordu  hayir sikip kontrol ettigim zaman sadece beyaz sut geliyor  kan ile ilgili hic bir sey yoktu dedim. dr. gosusunde 2 ayri catlak var sutte karismis kanin ama hic bir zarari yok zaten o senin kaninla beslendi  meraklanmayin bebeginiz cok  saglikli dediginde dunyalar benim olmustu  birsey olacak diye korkudan aglamaktan sisen gozlerim bu sefer  sevincten  sisti :)

berrak

evet kızlar bildiniz,inanın ben şu an size adını yazmak için baktım,ilk kez okuyorum LANSINOH muş.valla bikez daha sizi takdir ettim.bilgili insanlardan bunları öğrenmek çok güzel. aldığım yerden doğumdan bir ay önce başlamam önerildi.buse yazdıklarını okurken heyecanlandım,sonunda her şeyin normal olması beni çok mutlu etti.bizlerle paylaştıklarınız için çok saolun,inanın hepsi bize tecrübe oluyor.inşallh bebekleride birlikte büyütürüz :flowers:

berrak

sevdacım nerdesin canım iyimisin?arhan nasıl?bir kaç gündür yoksun sizi merak ettim.fırsat bulursan lütfen yaz

-Butterfly-

INSALLAH BERAKCIM
HELE BIR DOGSUN SENIN PITIRCIKK HAYIRLISIYLA :) COK CABUK BUYUYORLAR :(

-Butterfly-

BERRAK BEBEGIN ISMINI SORMUSTUM  YOKSA HALA BULAMADINIZMI :))

Alıntı yapılan: chaosgirl-buse - 14 Eylül , 2007, 23:26:22
lamsinoh amerikada bile dr.larin tavsiye ettigi bir kirem guvenle kulanila bilir. daha onceden kullanman gerektigini dusunmuyorum cute  her emzirmeden sonra surersen  faydasini gorecegini dusunuyorum. remziyecim  belki haklisindir ama   benim basima bazi olaylar geldi o meme catlagi icin aslinda onun icin ayri form acmak lazim  insanlari bilinclindirmek adina ama insallah buradan okurlar.

hastaneden  cikali henuz bir gun olmustu zaten dogum yaptigim gunun ertesu gunu hastanede kalmak istemedigim icin eve geldik   bebegimde hala devam eden (mide refleksi) kusmalar vardi. odasina gidip ne yaptigini kontrol etmek istedim ve on yakaliginda  kan izleri gordum  tai panikledim henuz 2 gunluk bir bebek nereden geldi bu kan? bebegi soydum  ustunu degistirdim pipisinden (sunet oldugu icin)yada gousumdeki catlaktan sizmis  olabilir diye dusunuyordum 2 saatimiz dolmus bende artik bebegim acikmistir diye emzirdim hemen sonra bir avuc dolusu agzin kan bosali verdi inanamadim. sogukkanli olmaya calisarak esime seslendim  tam ustunu cikartiyordumki tekrar kanlar gelmeye basladi agzindan ama oyle minicik dudagin yanindan suzulen bir sey degil agiz dolusu :(   tabi  ben agliyorum, esim agliyor , kayin validem birsey yoktur diyerek bizi sakinlastirmeye calisiyor ( yeni dogan bebeklerin  bezlerinde genelde hep kaka olur ) hemen altini actim kakali bezini bir posete koydum ( olurya kaka yapmiyacagi tutar) dogruca hastaneye hem goturdugum kaka  analiz edildi hem o arada yaptigi diger kaka da tahlil sonuclari temiz cikti  bir cok seyi arastirdilar  hic bir sey cikmadi en son baska bir dr. geldi ve gousunu ac dedi dr. hic kan geldigi oldumu diye sordu  hayir sikip kontrol ettigim zaman sadece beyaz sut geliyor  kan ile ilgili hic bir sey yoktu dedim. dr. gosusunde 2 ayri catlak var sutte karismis kanin ama hic bir zarari yok zaten o senin kaninla beslendi  meraklanmayin bebeginiz cok  saglikli dediginde dunyalar benim olmustu  birsey olacak diye korkudan aglamaktan sisen gozlerim bu sefer  sevincten  sisti :)
Ay valla öyle bi anlatmışın ki çok üzüldüm bir an onu yaşadım, bende olsam panik yapardım Allahtan kötü bişey yokmuş sevindimm.

sevda

berrakcım

Canım merhabalar tekrardan internette bir sorun vardı o nedenle yoktum sen nasılsın izne ayrılmışsın sevindim  ;) bizde iyi olmaya çalışıyoruz arhan biraz rahatsız öksürüğü vardı ardından burun akıntısına çevirdi şimdi biraz daha iyi, biz 4 tane diş çıkartıyoruz teyzesi   ;D her diş öncesi rahatsızlanıyor dr. dişi bir hastalık gibide görmemiz gerektiğini söylüyor doğruda hep rahatsızlanıyor gerçektende.

Bitanem o kremi bende eczacı arkadaşım vasıtasıyla kullandım ve gerçekten çok memnun kaldım ben her emzirmeden sonra yapmama rağmen ancak 1,5 hafta sonra düzeldi çatlaklarım emzirme anı o an dayanılmaz bir çile gibi geliyordu ama sonra düzelincede çoook güzel bir bağ iletişim gibi.

Remziye emzirme yanlışlıklarından olmadığınıda ifade etmiş çatlakların ama onunda etkisi ve tabiki göğsün anatomik yapısındanda kaynaklanan çatlaklarda mevcut benim göğüs ucum vardı fakat yanlış emzirdiğim için çatladı, doğrusunu yapıncada iş işten geçmişti ama insan herşeyi zamanla öğreniyor dimi  ;)

İlk bebeklerde acemilik ikincide profösör oluyorsun diye düşünüyorum annelerin. :k06: Bence herkesin fikri değişik herkesin dediğini dinle ama kendi bildiğini yap çünkü hep öyle değilmidir zaten hep dinleriz sonra kendi bildiğimizi okur onu yaparız önerileri dikkate al hem bizlerin annelerin hemde  çoook önceden anne olanların.Bir diğerinin yaptığı şey senin ve bebeğiniçin doğru olmaya bilir çünkü bebeklerde çok farklı özelliklere sahip.

Adına karar verdinmi bitanem ne koymayı düşünüyorsunuz belli olmadımı yiğenimin adı yaa  :-\. Bu arada bende önceleri evde oturunca televizyonu sevmezdim fakat artık onsuz yapamaz hale geldim evde sürekli oturunca alışıyo insan ilk zamanlar arkadaş edinmeye çalıştım çevremde eşimin vasıtasıyla sonra alışverişe çıkmaya sonrada evli arkadaşlarımızla görüşmeye başladık baktık bu böyle olmıycak biz bebek yapalım bende onla oyalanayım dedim  :k06: şaka bir yana yaş 30 a geliyo hemen yapalım dedik ve evlendikten 1 sene sonra yaptık oğluşumuzu bu arada arhan göcek hatırasıdır bize  ;D temeli orada atmıştık.

berrak

sevdacım seni yeniden görmek ne güzel,yazılarını özlemişim.senin yazdıklarını okumayı çok seviyorum.göremeyince çok merak ettim.arhancığıma geçmiş olsun,öpüyorum onu.yanlız göcek çok güzel bir yer geçen yaz gitmiştim, her ne kadar bu yıl ayağımı bile sokmamamış olsamda, geçen yaz göcek, dalyan,fethiye,bodrum,marmaris, datça hepsine gitmiştim.iyiki gitmişim bu yıl istanbulda bile denize gidemedim.yani sizinkinin temeli güzel :k06:sevdacım busede sormuş unutmadan yazayım şimdilik bebeğin ismini efe olarak düşünüyoruz.ben kararsız bir insan olarak her an değiştirebilirim.yanlız bir ön ad istiyoruz. daha anlamlı babası öyle istiyor.eren efe veya büyükler ramazan efe olsun diyor.yada eşimin dedesinin adı ethem efe.biz efeyi kullanacağız,kimliğide efe olacak,sadece ezanla ikiside söylenecek.canım birazdan annemlere iftara gidicez,oruç tutamasamda. şimdi çıkmam lazım ilk fırsatta yine yazarım.hepinize hayırlı ramazanlar.