2 ay sonra anne olucam ve hiç bişey bilmiyorum

Başlatan berrak, 24 Temmuz , 2007, 23:54:31

« önceki - sonraki »

sevda

Canım ben burdurda oturuyorum antalyadan burdura taşındık evlenince eşimle antalyada tanıştım o burdura dükkan açtı haliyle bende burdura taşındım ilk zamanlar çok zor geldi buraya alışmak gerçi halen alışmış da değilim 3 sene oldu eşim optisyen(gözlükçü) bende artık çalışmıyorum ee 13 sene çalıştım yeter dimi bukadar çaılşmak.
   Şimdi evdeyim ve bebeğimi büyütüyorum onun zorluklarıyla tek başıma savaşıyorum ve onunla bende öğreniyorum ne gibi evrelerden geçip bugüne geldiğimi.
   Karnındayken nezaman görücem güzel yüzünü diyorsun sonra acaba banamı, babayamı benziyo diyosun ardından nezaman emekliycek ilk dişimiz nezaman çıkıcak acaba ek besinleri severmi ya yemezse aa bak buçorbayı mutlaka yapmalıyım derken nezaman yürüycek diyeeeee geçiyor ilk senen bak gerçekten hep böyle diyordum ben aa bide sütüm nezamana kadar yeticek sorusuda vardı tabi her ay geçince iyi allaha şükür bu ayda emdi diyordum ve ilk 1 sene anne sütünü vermenin rahatlığıyla işte bir seneyi geride bıraktık eylülün 6 sında 16 aylık olucak oğlum annem benim 45 gün kaldı yanımda senin şansın hep böyle güzel olsun berrekçım.
   Sen yazdığın sürece ben hep senin yanında olucam inan evde bilgisayarınız varmı umarım vardır doğumdan sonra daha çok ihtiyacın olucak yeni anne olmuş anneye çünkü bilgilerim taze sana her konuda daha rahat yardımcı olabilirim diye düşünüyorum.
   Umarım doğumunda rahat geçer bitanem doğumdan hemen sonra sezeryan dahi olsan annen yada kayınvaliden yardımıyla emzirsinler bebeğini ilk ağız sütü çok önemli onun için sakaın başka birşey vermesinler bu ağız sütü denilen şey bebeğinin ilk aşısı biliyormusun öyle tabir edliliyor tıp dilinde çünkü o sütte bağışıklık sistemi için önemli bir madde bulunuyor rengi sarımsı ama bir damlası bile çok öenmli bunu unutma ve unutturma annenlere eğer sen uyuyrken bile gelse onu sağsınlar ve bebeğine çay kaşığıyla versinler biberonla asla ne su nede süt ver ilk aylarda çünkü bazı bebekler hemn alışabiliyor ve anne memesine red edebiliyor bu nedenle daha yazarım ben sana doğumun yaklaştığı için şimdilik bu söylemek istedim.
    Normalmi yoksa sezeryanmı yapıcaksın belli oldumu canım benim?

berrak

sevdacım cevabın için teşekkür ederim.uzakta oturman sorun değil,sen bana bilgisayar kadar yakınsın.13 sene çalışmışsın sonra evde oturmak zor gelmedimi.ben şimdiden doğumdan önceki 15 gün evde napıcam diye düşünüyorum.bende yaklaşık 14 yıldır yıldır cumarteside dahil çalışıyorum.yani bütün hafta çalışıp pazar günü ev işleriyle bitiyor.hayatımın artık tamamen değişecek olması beni biraz korkutuyor.belkide oğlumla evde oturmak çok hoşuma gidecek işe dönmeyeceğim.şuan çok karışık duygular içindeyim.canım neyseki evde bilgisayar var zaten işim çok yoğun olduğu için genelde sana evden yazıyorum.yine duygularıma tercüman olmuşsun,bebeğin kime benzediği ve en çok sağlığı beni endişelendiriyor.çünki bazen doğuştan bazı özürler olabiliyor.çevremde gördüğüm için etkileniyorum.aslında boşuna kuruntu yapıyorum,allah nasıl kısmet ettiyse onu göreceğiz,allaha sağlıklı olması için dua etmekten başka birşey yapamayız.doktor herşey normal diyor inşallah öyledir.neyse sevda teyzesi biz şimdi oğlumla yatıyoruz,bu gün çalıştık alışveriş yaptık çok yorulduk.oğlumla seni ve arhanı öpüyoruz.verdiğin bilgiler için çok sağol canım çok işime yarıyacak.ya unutmadan sana bişey soracaktım.senin doğumun kaçıncı haftada olmuştu herkes genelde doktorun soylediği tarihten dah önce olduğunu söylüyor.seni merak ettim.benim tam 23 günüm kaldı acayip şiştim karnım patlıyacak gibi.neyse inşallah 3 hafta daha sabreder bizim ufaklık :k06:

Almiş'inAnniş'i

SELAM BERRAKCIM;

Sayfayı yeni gördüm aramızda yenisin sanırım, öncelikle sana hoşgeldin  :flowers: demekle başlayacağım.

hayatım kimse bişeylerr bilerek anne olmuyor ama içgüdülerin seni öyle güzel yönlendiriyor ki sanki anne olmak için yaratılmış olduğunu düşünüyorsun. zaten de anne olmak için yaratıldık ama dimi  :k06:

eh o kadarçalışmışsın 15 günde evde hamileliğinin keyfini sür bari. bebekle geçen günlerin kadar değerli zamanlar bunlar. eh insan herr zaman hamile olmuyor nede olsa onun da tadını çıkarmak gerek.  ;)

belgin

slm.bende ilk kez anne olcam kısmetse vede çok heycanlıyım.üstelik 2 bebek annesi.benim daha 4.5 ayım var ama şimdiden araştırıyorm.sizin az kalmış.allah kurtarsın saglıkla.bilgilerimizi birbirimizle paylaşalım.bye

sevda

CANIM
      MERHABALAR       Bitanem benim hamilleliğimi 2 ağustosu baz alarak hesapladılar ve 8 mayısta da doğumumun gerçekleşeceğini söyledi doktorumuz ben 6 mayısta bebeğimi normal doğumla kucağıma aldım bu arada hıdırellez (bahar bayramı) bebişi oğlum hatta ben hamileyken işte 5 6 2007 mi olcak derken 6 5 2007 oldu oğluş neyse 40 cı haftada geldi bebeğim ama herkesin öyle zamanında olmuyo malesef daha sonra doğanlar bile var 41 42 ben duyunca çok şaşırmıştım mesela.
         Evet evde oturmak inanılmaz derecede beni temizlik hastası yaptı bitanem hergün derinlemesine dipten temizlik le eşime bayağı bir deterjan ücretine mal olmuştu baktıki hatun titizlik hastalığına yakalanma girişiminde hemen olaya el koydu ve yeni insanlarla tanıştırıp gezmelere götürüyordu sonra 2 güne 4 güne derken hamileykende haftada bire indirdik temizliği.
         İlk etapta zorluk çekeceğini sanmıyorum zaten bebeğinle ilgilenmekten onunla geçen zamanlarında sadece biraz uyusam şööylee 2 saat fazla değil diyosun ama ağlayınca bu hayallerin 2 belkide 3'cü aya sarkıyor bebeğin birde gazlıysa vay haline uykuyu unutman gerekecek ilk 4,5 ay çevremde malesef kötü örneklerde var sabaha kadar nöbetleşe bebğine bakaları biliyorum yani işin hep güzel tarflarını söyledim sana ama böylesi zor evreleride var bitanem.
         Bu arada ilk bebeği erkek olanlarda gaz sorunu fazla olur derler ama inanmamanı tavsiye ederim benimde oğlum var ve beni hiç üzmedi teyzesi sütünü emer yatardı yavrum hep böyle oldu yani ben gaz sorunu yaşamadım ama olduğu anlar hiçimi yoktu dersen tabiki vardı oda nazardan oğluşum kilolu doğunca vede hep sessiz sedasız yatınca aa evde hiç çocuk yok gibi derlerdi aaa tosuna bak derlerdi kız gibi derlerken nazardan ağlaya ağlaya mahvolurdu yavrum o yüzden bebeğinin yanına kim gelirse gelsin kim severse sevsin maşallah demiyorlarsa hemen sen devreye gir ve maşallah deyin de gerçektende nazara ben çok inanıyorum ve çok değiyo halen insan bu kötü gözü var iyisi var nerden bilebilirsinki.
        Ve hep dua oku özeliklede nası her gelen ve gidenin ardından 3 kulhuvalla bir elham nas ve felak bebeğin rahat uyusun allah nazardan saklasın birde ayetelkursinin altınları var çok şık yaldızlı yazmalarla ondan al oğluma hep üstünde olsun her kıyafetini değiştirdiğinde tak mutlaka allahım nazarlardan saklsın yeni bebekler hemen nazara geliyor çünkü sen sürekli ou olurmu ben çok çektim sen çekme bitanem.
       Umarım normal doğum yapabilirsin bunu çok isterim ben yaşayınca herkesinde yaşamasını istiyorum sanki bu arada evde bilgisayarının olmasına çok sevindim mutlaka dopumdan sonrada görüşelim.Müsait olursan beklerim yazılarını.

sevda

bitanemnasılsın?

Berrakcım canım napıyosun cevap yazamadığın için merak ettim seni nasılsın? bebeğim nasıl? Kendinize dikkat edin çok öpüyorum sizi.

-Butterfly-

BENDE BURDA YENIYIM  VE FORMDA DOLASMAK NSANLARIN BILGILERINDEN FAYDALANMAK COK HOSUMA GITTI..

KISMEN FORMUNU OKUDUM YANITLARIDA TABIKI  SANIRIM COK AZ KALDI BEBEGININ DOGUMUNA  BENDE SENIN GIBI  HIC BIRSEY BILMEMKTEN MUZDARIPTIM AMA  DOGUPTA ELINE VERDIKLERI ZAMAN  SANKI 10 TANE COCUK BUYUTMUSSUN GIBI HISEDIYORSUN..

ISIM KONUSUNDA HERHALDE ARTIK BIR ISIM BULMUSSUNUZDUR AMA  BEN ILK AYIMDAN SON AYIMA KADAR ARAMADIK SITE  SORMADIK KIMSE KALMAMISTI .. ILK DUSUNDUGUM ISIM OLDU YINE ( AYBERK) AMA BULAMAMIS OLMA IHTIMALINE KARSI BEN YINEDE BIR KAC ISIM YAZAYIM ,,

YAGIZ, SUAY,SUALP, GOKTUG, BERKTUG,ASRIN, DORUK,TAHA,TAHAKAN,DOGUKAN,EMIRHAN,KARAHAN  :)) DEVAM EDECEK OLURSAM SAYFA YETMIYECEK....

HASTANE CANTANI HAZIRLARKEN  SAKIN ABARTMA ( BEN INANILMAZ ABARTMISTIM VE HIC BIR SEY KULLANAMDIM) SADECE CIKIS ICIN KIYAFET  BATTANIYE  ...

KENDIN ICIN GECELIK ,SABAHLIK, TERLIK ,CORAP, IC CAMASIRI,EMZIRME SUTYENI, GOUS PEDI,FOTORAF MAKINASI  ( SARJI VEYA YEDEK PIL VE FILM) VIDEO KAMERA (SARJI ) VE CIKIS ICIN KIYAFET  ,ANI DEFTERIN VARSA ONUDA YANINA ALABILIRSIN ZIYARETE GELENLER  YAZA BILIR ....

UMARIM BEBEGN SAGLIGIYLA DOGAR....

berrak

slm remziye.vakit ayırıp yazdığın için saol.inşallah sizler gibi iyi bir anne olurum.ben 12.13 yıldır durmaksızın çalıştığım için evde ilk günler biraz sıkıcı oluyor.biran önce oğluma kavuşmak istiyorum.onunla vaktin nasıl geçtiğini anlamam herhalde :k06:zaten kısmetse13 gün kaldı.inşallah sorunsuz bir doğum olur.bütün anneler için dua ediyorum.

berrak

slm belgin.aramıza hoşgeldin.sende yolu yarılamışsın.ve en güzel zamanlarına gelmişsin çünkü hamileliğin ilk aylarında ben pek bişey anlamamıştım.ne zamanki kımıldanmaları ve tekmeleri hissetmeye başladım, ozaman hamileliğin ne demek olduğunu anladım.allah herkesin yardımcısı olsun.umarım benim gibi sorunsuz bir hamilelik yaşarsın :amin:

berrak

canım sevdacım.kusura bakma bi türlü fırsat bulup yazamadım.daha ilk kez pazartesi evdeydim.nihayet izine ayrıldım.nihayet diyorum ama ilk gün bir yıl gibi geldi evde yapılacak işte kalmayınca sıkıntıdan öldüm.belki iş kolik gibi görünüyorom ama aslında benimki sadece alışkanlık.13 yıldır cumartesi dahil çalışıyorum,yıllık iznime çıktığım gün çantamı alıp tatile gidiyorum,tatilin bitmesinden 1 veya 2 gün önce eve gelip tekar pazartesi işe gidiyorum.bu yıllardır böyleydi.ilk kez bu yıl tatile gitmedim, rahat edemem diye zaten çok sıcaktı,ayrıca senelik iznimide evde bebekle kullanmak istedim,ama bu yaz çok uzun geldi ayak parmağımı bile denize sokmadan yaz bitti.yardım edermisin evde ne yapılır bimiyorum tv izlemeyide pek sevmem.sende daha önceleri çalışmışsın nasıl alıştın.aslında biraz zaman geçince alışırım biliyorum,helede oğluma kavuşunca vaktin nasıl geçtiğini anlamam.çok sabırsızlanıyorum.oğlumda galiba sıkıldı acayip itiyo, nerdeyse karnım patlayacak.yine çok güzel yazmışsın, yaşadıklarını çok güzel ifade ediyorsun valla sanki bende sizinleyim gibi geliyor.canım nazar konusunda çok haklısın bende çok inanırım,söylediklerini aynen yapıcam çok saol.inşallah benim oğlumda seninki gibi uslu olur teyzesi,yoksa yandık sabaha kadar nöbet tutarız.bundan sonra daha sık yazabilirim.lütfen beni yanlız bırakma.perşembe dr.gidicem gelince sana yazarım.seni ve oğlunu çok öpüyorum :wave:

berrak

sevdacığım sormayı unuttum.2 haftadır hiç kilo almadım ve 3. haftada kilo vermeye başladım,geçen bi yerde kilo vermeye başlanırsa 10 gün içinde doğum gerçekleşir diye okudum.bu konuda bir bilgin varmı canım.acaba bu durum normalmi? :flowers:

berrak

slm.chaosgirl.hoşgeldin canım.isim önerilerin için çok sağol,yazdıkların içimi rahatlattı inşallah bende doğurunca senin gibi anneliğe çabuk alışırım.çantamı az ve öz hazırlamaya çalıştım yaklaşık olarak yazdıklarından ibaret.zaten doğum yapacağım hastene evime çok yakın,eşimi biraz koştururuz :k06:sağlıklı bebek dileğin için allah razı olsun,çünkü bu konuda bi türlü kucağıma almadan rahat edemiycem galiba.doktor her şey normal diyor ama ben galiba biraz kuruntu yapıyorum.allahım inşallah sağlıklı bir evlat nasib eder,bana ve diğer bütün anne adaylarına.acaba hamileyken herkez böylemi düşünüp bebek için endişe ediyor,yoksa tek vesveseli benmiyim? :wave:

Almiş'inAnniş'i

sen buraya takıl vaktin nasıl geçtiğini anlamazsın  :toothy10:

-Butterfly-

eminim iyi bir anne olacaksin icin rahat olsun vesvese konusunda   herkes ayni seyi yasiyor..

siz yine sanslisiniz  ben dunyanin obur ucunda tek basima dogum yaptim sadece esim vardi yanimda ...  yinede onada sukur diyorum..

aklimdayken  sakin dogum sancisini gaz sancisiyla karistirma birbirine cok benziyorlar :))  ben dogumum gelmis  ama ben gaz sancisi cekiyorum saniyordum :)) ben normal dogum yaptim  epiduralle ve sunu butun  samimiyetimle soyluyorum  inanilmaz kolaydi hic birsey anlamadim ama hic bir sey (!) sadece 6 cm. acilana kadar bekledim ama onuda evde cekmisim (gaz sancisi sandim ya )   :)) hatta soyle bir sey oldu . dogum sancilarinin geldigini dusungun zaman hastaneyi araman gerek  hastaneyi aradik biz  hemsire  sorular soruyor  kac dakika bir falan filan diye .. sonra bana dediki  simdi  1 ile 10 arasinda  sancisinin sidetini soylermisin dedi  :))  tabi   ben kaldimm heralde 3 veya 4 dedim  demekki daha dogum baslamamis gelmeyin dedi :)  sabah karsi ben birhayli rahatsiz olunca esim dayamadi kalk  gdiyoruz aramicam dedi ve beni  aldi hastaneye gittik  neyse beni  hemsire kontrol ediyor  aa dogum baslamis dedi  cihazlara baglamaya basladi beni :) yine ayni soruyu sordu  1 ile 10 arasinda  sidedti nekadar sence  dedi ben yine 4 heralde dedim  kadin imkansiz   (bu arada kalp elektorosu gibi  bir makinaya bagli karnim agri geldikce  zikzaklar yukseliyor) dedii sizin en az 8-9 yani en yuksek :))  aa dedimm bumuydu herkesin yakinarak  dayanilmaz dedigii dogum sancisi :))

fakat ben dogumu yaptim ve odama yuruyerek gittim sandalyeye oturtamadilar beni :)  dusunki nasil kolay bir dogum oldu  zaten hep allaha  normal dogum olsun bebegimi  iliklerime kadar  acisiyla tatlisiyla her seyi yasyarak tadim istedim  ve allaha binlerce kere sukurki  allah gonlume gore  verdi ...

bebeginin ismine karar verdinizmi?

berrak

chaosgirl valla öyle güzel anlatmışsınki doğumunu,anlattığın kadar kolay olur umarım.anlattıkların bana çok cesaret verdi.inşallah senin kadar sancım olur ve bende normal doğum yaparım.bu gün doktora gittim ortalama 1,5 haftamız kalmış belkide 1 kaç gün bundan sonra heran olabilir dedi.oğlum 3,300gr olmuş şu an normal doğum görünüyor.acaip sabırsızlanıyorum,9 ay geçti bu ongün geçmek bilmiyor,beklemek çok zormuş.iyiki sizlerle yaşadıklarımı paylaşabiliyorum.arkadaşlar size bişey daha sormak istiyorum.bebeğinizi emzirdinizmi?ya herkez emzirmenin çok zor olduğunu,çatlaklar oluştuğunu, emzirirken kanadığını hatta bebeğin kan emdiğini söyleyenler var.ben biryerde çatlakların bilinçsiz emzirmeden olduğunu okumuştum,sizce doğruluk payı varmı. :dontknow:evet tecrübeli anneler ne önerirsiniz?ne yapmalıyım?