Duphaston Adlı İlaç Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Başlatan merse, 29 Mart , 2009, 19:49:01

« önceki - sonraki »

çikolatalı

kızlar bende bu ilaçtan kullandım hatta bu ayda kullanacaktım ama başlamadım

bu ilacı bana adetimin 14. günümden sonra içmem üzere verdi doktor hamilelik oluşursa sağlamlaştırmak içinmiş  diye söylediğini hatırlıyorum 

çünkü benim yumurtlama problemim olduğunu söylemişti gittiğim ilk ay yumurtam kendi başına gelişmedi adetin beşinci günü yumurtam gelişsin diye klomen kullanmaya başladım 10. günü klomen bitti 13. günü kontrole gittim 17 mm olduğunu
görünce yani olgunlaştığı için bu ilacıda 14. günden itibaren kulanmam için verdi ve gün aşırı ilişki dedi 13. günümden sonra 1 hafta boyunca

benim bildiğim bu şimdilik hoşçakalın

merse

slm canım  bende doktora bebeğim  olmuyor diye gittim ama bana ultrasonla bakarak sadece bu ilaçı verdi.

merse

arkadaşlar duphaston ilaçını kullandıktan  kaç gün sonra adet olunuyor 

>>nazlım<<

Alıntı yapılan: çikolatalı - 11 Nisan , 2009, 19:31:45

bu ilacı bana adetimin 14. günümden sonra içmem üzere verdi doktor hamilelik oluşursa sağlamlaştırmak içinmiş  diye söylediğini hatırlıyorum 

çünkü benim yumurtlama problemim olduğunu söylemişti gittiğim ilk ay yumurtam kendi başına gelişmedi adetin beşinci günü yumurtam gelişsin diye klomen kullanmaya başladım 10. günü klomen bitti 13. günü kontrole gittim 17 mm olduğunu
görünce yani olgunlaştığı için bu ilacıda 14. günden itibaren kulanmam için verdi ve gün aşırı ilişki dedi 13. günümden sonra 1 hafta boyunca

çikolatalı canım çok saol bilgilendirdiğin için çok merak ediyodum. banada ilişki için 4 gün yazdı ama gün aşırı demedi.canım sen 1hafta boyunca hergün ilişkiye girdinmi
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

çikolatalı

Alıntı yapılan: >>nazlım<< - 12 Nisan , 2009, 18:31:04
Alıntı yapılan: çikolatalı - 11 Nisan , 2009, 19:31:45

çikolatalı canım çok saol bilgilendirdiğin için çok merak ediyodum. banada ilişki için 4 gün yazdı ama gün aşırı demedi.canım sen 1hafta boyunca hergün ilişkiye girdinmi

HAYIR CANIM HERGÜN DEĞİL GÜN AŞIRI DEDİ YANİ BİZİM DEĞİMİMİZLE BİR BOŞ BİR DOLU  İLACI KULLANMAYA BAŞLADIKTAN SONRAKİ GÜN BİR BOŞ BİR DOLU BİR HAFTA BOYUNCA

çikolatalı

sende herhangi bir problem yada yumurtlama bozukluğu görmemiş olduğu için sadece bu ilacı vermiş olabilir diye düşünüyorum

merse

yumurtala sorunu olmadığını ultrasonla anlayabilir mi

çikolatalı

tabiki adet gününe göre yumurtalam gününü hesaplamıştır ve o güne uygun boyutta gelişmişse yumurtan bu da normal olduğunu gösterir ben mesela geçen ay yumurtlama takibi yaptırdım 10. günü gittim 13 mm di 13. günü giitim 17 mm di doktorum çok ii olduğunu söylemişti.

çikolatalı

bu arada senle tanışamadık henüz ben serihan 2,5 yıllık evliyim istanbulda yaşıyorum 26 yaşındayım ya sen ?

merse

ben gecen ay ilk defa doktora gittim birazda stres yapınca pek fazla birşey soramadım.bu hafta tekrar gideceğim 16-17 si gibi daha bazı şeyleri yeni öğreniyorum teşekkür ederim arkadaşım verdiğin bilgiler için

merse

ben gonul bende 3.5 senelik evliyim yaşım 30 .1 senedir düşünüyorum bebek ama olur diye doktora gitmemiştim fakat en sonunda gitme kararı verdim artık  ve başladık hayırlısı

isome

kızlar bu duphaston ilaci şeker ilacı mı?

çikolatalı

Alıntı yapılan: isome - 13 Nisan , 2009, 21:42:14
kızlar bu duphaston ilaci şeker ilacı mı?

yok canım değil benim bildiğim kadarıylabenim doktorum reglinin 14. gününden sonra kullanmam için verdi hamilelik oluşursa sağlamlaştırmak için dedi

çikolatalı

Alıntı yapılan: merse - 13 Nisan , 2009, 21:38:59
ben gonul bende 3.5 senelik evliyim yaşım 30 .1 senedir düşünüyorum bebek ama olur diye doktora gitmemiştim fakat en sonunda gitme kararı verdim artık  ve başladık hayırlısı

tanıştığımıza çok memnun oldum canım allah gönlüne göre versin inş. güzel haberler alırsın kontrole gittiğinde

merse

bende memnun oldum inşallah allah hepimizin gönlüne göre verir.bu arada bu ilaçı kaullanmışmıydın ve adet kaçıncı günü oldun.