Anne Karnındaki Bebek Kaçıncı Haftada Hissediliyor

Başlatan sedefsahin, 13 Mart , 2009, 17:07:43

« önceki - sonraki »

burcum

sedefcim ikili tarama testi anneden kan alıyorlar bebeğin ya karın çevresini ya baş çevresini ölçüyorlar ben hem ikili hem üçlü yaptırdığım için hangi ölçü hangisinde alınıyordu unuttum zaten bugün itibariyle 5. ayımız doldu :muzz:

burcum

buarada anne sigara içiyor mu içiyorsa günde kaç tane bunlarda test için gerekiyor

sedefsahin

merhaba kızlar sıgarayı osrmusunuz ben kullanmıyorum sıgara hıcte kulanmadım
ya kızlar bende doktor fobısı var ha ben doktora gıdıcegım zamn cok sıtreslı oluyorum bılmıyorum bu cocgu nasıl odgurucam:)
merhabalar

fıstık

Mrb canım bende nagehan 30 haftalık hamileyim.

Ben 20. haftalarda hissetmeye başladım tekmeleri yada dönüp durmasını pıt pıt eden şeyler :k06:

Durduk yere gülüyodum eşim noluyo diye soruyodu hiççç hareket ediyo diyodum

Ama o da çok üzülüyodu niye ben hissetmiyorum diye 24. haftada babasınada sıkı bi tekme attı kızımız gerçi tekmeyi ben yedim ama olsun

Seyirme gibi olan şeyleri doktorlar genelde bağırsak hareketleri diye nitelendiriyo ilk başlarda

acele etme bikaç hafta sonra sende hissetmeye başlarsın

hiç stres yapma doktora giderken doktoru değil bebeğini göreceğin için gittiğini düşün rahatlarsın ( aslıda öyle zaten ) :k06:

burcum

sedefçim bence de nagehan haklı ben de doktora koşa koşa gidiyorum ve bir sonra ki kontrolümü iple değil urganla çekiyorum bebeğimi görmek var işin ucunda ben boşuna kendine stres yapma

Angel

sedefcim merhaba canim evet ben ikili testi yaptirdim kanimi aldilar sonra ultrasound'da bebegin ense kalinligini olctuler   :opucuk:   cok basit bir test canim cok kolay  testin sonucunu aldim Allahima sukurler olsunki yavrum saglikli  kafana takma bende cok takmistim cok kuruntu yapmistim ama  cok sukur temiz cikti. hayirlisi canim eger bir sikintin olursa benimle paylasa bilirsin   :opucuk:

Angel

sedefcim bebegimi ilk orda gormustum yani 7 haftalikken gormustumde sadece keseydi ve kalp  atisi vardi ama bu gidisimde   :nazar:  kocaman bebis olmus benim yavrum   :nazar:  Allahim o elleri ayaklari kalp atisi pit pit  ,sana el sallayisi elini agzina sokusu karninda donmesi hepsini goruyorsun canim hatta hickirdigini bile gorduk babmizla biz kameyayida goturmustuk kizimda gorebilsin diye  cokk guzel bir duygu canim benim sakin dr'dan korkma bebegimiz once Allaha sonrada dr'lara emanet bitanem    :opucuk:

sedefsahin

haklısınız kızlar ama ben bıraz korkak bır ınsanım snaırım :-[butun doktorlara gıdınce sankı pıskolojım degısıyor bırde hanı bebgım soz konusu olunca ınsan strese gırıyor halbıkı allaha emanet o dılerse o olur .sıze cok cok  tesekkur edrım gercekten enazından sızınle yazısmak bana bıraz moral verıyor ama doktora gıtmeme az kaldı ok heycanlıyım 12.45 randovun .ancel sende ban atestı anlatmıssın bıraz kafamda canlandı azcık korkum gectı :)
merhabalar

Angel

keske tamamen korkunu gecirebilseydim canim   :sad1:    sen hic dr flan takma kafana hep bebegini dusun hayal et hee hatta bebeginin resminide cekiyor ordaki hemsire iki tane bebeginin resmini vericekler sana insallah ozaman bambaska duygular icinde olucaksin   :opucuk:    annelik duygusu  cokkk guzel bir duyguu    :binkybaby:       :love3:     :opucuk:

senin ismin neydi canim soylediysende unutmus olabilirim ben tulin   :opucuk:

sedefsahin

gunaydın cnm benım ısmım sedef memnun olsum bende bu sıtede 4 aylık felanım ama atm kımseyı tanımıyorum arada yrum yazıyorum ınsanlara ama tam tanısamadım kımse ıle ...
esım dıyorkı sen sımdıden doktordan korkuyrsun sana bırsy yapmıyor nasıl dogurucaksın merak edıyorum dıyor:)aslında bende cok merak edıyorum :y25:
merhabalar

Angel

ayy canim yaa okadar cok korkmana gerek  yokki   :dontknow:    bende seninle tanistigima cok memnun oldum  ben 24 yasindayim canim .

esin cok dogu soylemis sedefcim yani dogumda drlar lucak onlardan baska bize yardimci olabilecek  kimseler yokki canim birde Allah korusun bebege birsey olmasin ve sana birsey olmasin diye once Allaha sonra drlarimiza emanet hayatimiz ve bebegimizin hayati. kendini yavas yavas alistir canim  hatta drunla oturup konus istersen anlat boyle boyle de icin rahatlasin belki seni rahatlaticak seyler soyler canim ve dusuncen tamamen degisir   :opucuk:

tılsım

merhaba sedefcim yeşim ben bebeğin hayırlı olsun canım

canım neden korkuyosun doktordan önce allah sonra onlara emanetiz biz ve bebeklerimiz doktorunla oturup konuşmanı öneririm seni rahatlatıcaktır

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

sedefsahin

merhaba yesımcım memnun oldum
ya benım butun doktorlardan korkum var strese gırıyorum
bugun ıkılı test ıcın doktora gıttım sukur bebgım ıyıymıs kan tahlılı vardım onun sonucuda ıns ıyı cıkar.amöa ustumden ınanılmaz bır yuk kalktı dıyebılırım oh be dedımmmmmmm yanı  :hello2:
sanırım sende hamılesın bazen dıger konusalra gırıyorumda yorumlarından anladım sneınkı kac aylık senın bebgınde hayırlı olsun cnm
merhabalar

tılsım

canım evet bende hamileyim bebeğim şuanda 25+2 günlük erkek bebek bekliyorum teyzesi  :nazar: :nazar: sağol canım senin bebeğinde hayırlı olsun inş. sağsalim kucağımıza alırız  :amin:

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting

sedefsahin

cnm senınde bebegın hayırlı olsun cnm amın ıns sapa saglam alrız bebeslerımızı kucagıma amınnnnnn
merhabalar